دست جمهوری های اسلامی ایران، عراق و ترکیه از کردستان مستقل کوتاه

کردستان ایران شهریور ۱۳۵۸ (عکس از جهانگیر زرمی)
پاشنه آشیل مردم کردستان پراکندگی آنهاست، چه در مناطق مختلف، چه در محدوه داخلی کردستان کشورهای گوناگون. به امید اینکه مردم کردستان اهمیت حفظ کردستان مسقل را درک کنند، تاریخ خونین سرکوب ها را به یاد آورند و متحد و یک پارچه از کردستان مستقل و نوپا با همه وجود حمایت کنند.

دست جمهوری های اسلامی ایران، عراق و ترکیه از کردستان مستقل کوتاه

از همان فردای اعلام استقلال کردستان عراق، دولت های ایران، عراق و ترکیه در تهران برای مقابله با استقلال و رای اکثریت مردم تشکیل جلسه دادند و زرادخانه تبلیغاتی آنها علیه استقلال نوپا همراه با روشنفکران نوکر آنها با تمام قوا به کار افتاد. امروز نیروهای حشد شعبی و سپاه ایران تجاوز خود را به خاک کردستان مستقل آغاز کردند.

سرزمین پنجاه میلیون مردم کردستان موجب انعقاد قرارداد سایکس - پیکو (Sykes–Picot Agreement) در سال ۱۹۱۶ میلادی بین کشورهای مختلف تقسیم شد و از آن مبارزه مردم کردستان در کشورهای ایران، ترکیه، عراق و سوریه همواره با خشن ترین و غیرانسانی ترین شکل ممکن سرکوب شد.

پیوستن به یا جدا شدن از یک کشور، اتحادیه و یا ایالت باید داوطلبانه باشد. این تضمینی روادار و برابرحقوق برخوردکردن اقوام و ملیت های مختلف است.

در جوامع مدرن هیچ ملیت خالص پیدا نمی شود. مهاجرت های سیاسی و اقتصادی درهم تنیدگی قومیت ها مختلف را بوجود آورده است. مهمترین اصل تضمین حقوق اقلیت ها در سرزمین مستقل شده است.

مردم کردستان در همه کشورها مبارزه قهرمانانه ای برای خودمختاری و استقلال کرده اند. تاریخ استقلال و خودمختاری کردستان از قاضی محمد ها تا اوجالان ها تاریخ سرکوب مردم آزاده کرد است.

 

کردستان ایران شهریور ۱۳۵۸ (عکس از جهانگیر زرمی)

کردستان عراق در یک شرایط تاریخی ویژه امکان تشکیل جمهوری مستقل یافته است. این اسقلا امید بخش سخت تحت فشار است. باید با تمام قوا از آن دفاع کرد.

یک کردستان قوی و سکولار پشتیبان مبارز مردم منطقه علیه حکومت های مذهبی ایران، ترکیه، عربستان و عراق خواهد بود.

 

بهترین دفاع حمله است. کردهای دربند رژیم های ضدمردمی ایران، ترکیه و سوریه باید به یاری برادران خود در کردستان عراق برخیزند و خود را از بند این رژیم های ضدمردمی منطقه رها کنند و در یک کردستان بزرگ از مردم کردستان دفاع کنند. سرکوب های تاریخ قهرمانانه کردستان نباید تکرار شود. از کردستان مستقل با همه وجود دفاع کنیم.

پاشنه آشیل مردم کردستان پراکندگی آنهاست، چه در مناطق مختلف، چه در محدوه داخلی کردستان کشورهای گوناگون. به امید اینکه مردم کردستان اهمیت حفظ کردستان مستقل را درک کنند، تاریخ خونین سرکوب ها را به یاد آورند و متحد و یک پارچه از کردستان مستقل و نوپا با همه وجود حمایت کنند.

۲۵ مهر ماه ۱۳۹۶

احد قربانی دهناری

گوتنبرگ، سوئد

ahad.ghorbani@gmail.com

http://ahad-ghorbani.com

http://www.facebook.com/ahad.ghorbani.dehari

http://telegram.me/ahaddehnari

https://t.me/AhadGhorbaniDehnari

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آیا وقت آن نرسیده که کردها از تاریخ درس بگیرند. مشکل کردها:
1. زود باور ( با یک آریا گفتن فارسها گول می خورند)
2. عدم تشخیص دوست و دشمن ( ببینید در این سالها فارسها بیشتر کرد کشته اند یا ترکها)
3. عدم توانایی استفاده از دیالوگ و دیپلماسی
4. خوی تجاوزگری و اشغال سرزمین دیگران و عدم قتاعت به داشته هایشان
5. رویا گرا ( ایجاد کردستان بزرگ از مدیترانه تا خزر شاید هم تا اقیانوس آرام)
6. آلت دست شدن بیگانگان و بدخواهان( یک روز مزدور اوباما - یک روز مزدور پوتین -یک روز مزدور سلیمانی . حالا می گویند سلیمانی بده واقعا اگر بد بود برای شما اینهمه پول و سلاح را چرا ازش گرفتید)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای دهناری
این طبل جنگ شما تو خالی است، مگر چند بیسواد به سخنان شما گوش فرا دهند وگرنه خبرنگاران KNN هم به دلیل فساد دستگاه بارزانی به اروپا و آلمان متواری شدند و سند آن را در سایت خبرنگاران بی مرز می توانید مطالعه بفرمائید. خود شخص بارزانی قافله را رها ساخت حال شما با پشت گرمی مردم بیچاره به جنگ قومیتی دامن می زنید؟
داستان پاشنه ی آشیل به ملت کورد مرتبط نخواهد شد. امروز بسیاری از نیروهای پیشه مرگ بدنبال فرار از قرارگاه های حزب دموکرات کوردستان به کشورهای اروپایی هستند و مطمئن باشید اگر پولی دست آنها برسد فرار را بر قرار ترجیح می ذهن. شما به پشتوانه ی کدام نیرو مردم بی دفاع را شیر می کنید!؟ اگر جرات داشتید الان در کرکوک بودید نه اینکه مثل موش از این سایت برای شیر کردن دیگران استفاده می کنید. شرم بر جنگ افروزان مالیخولیایی