تأملی بر "جوابیه"‌ی خانم مهناز قزلو

در پانزدهم اکتبر مطلبی با عنوان پناهنده سیاسی در سوئد " قاتل کشیشان ایرانی" است، به قلم نگارنده در سایت ایران گلوبال درج شد. یک روز بعد از آن، خانم مهناز قزلو جوابیه "‌ای برای آن نوشت و مرا بر آن داشت که نکاتی را متذکر شوم. خانم مهناز قزلو در این "جوابیه" بر روی یک نکته متمرکز شده است. وی در مورد همکاری خانم گلناز انامی با وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی، نوشته‌اند: " ایشان هنوز مصاحبه نشده‌ و پناهندگی خود را نگرفته است" اما نتیجه‌ای که از این واقعیت می گیرند، تعجب‌آور است. او در پایان مطلب خود

در پانزدهم اکتبر مطلبی با عنوان پناهنده سیاسی در سوئد " قاتل کشیشان ایرانی" است، به قلم نگارنده در سایت ایران گلوبال درج شد. یک روز بعد از آن، خانم مهناز قزلو جوابیه "‌ای برای آن نوشت و مرا بر آن داشت که نکاتی را متذکر شوم.
خانم مهناز قزلو در این "جوابیه" بر روی یک نکته متمرکز شده است. وی در مورد همکاری خانم گلناز انامی با وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی، نوشته‌اند: " ایشان هنوز مصاحبه نشده‌ و پناهندگی خود را نگرفته است" اما نتیجه‌ای که از این واقعیت می گیرند، تعجب‌آور است. او در پایان مطلب خود نتیجه گیری کرده و می نویسد: " آیا هیچ فرد مسئول و با وجدانی بر اساس «شنیده‌ها» ، به خود اجازه می‌دهد به یک نفر که هیچ شناختی از او ندارد، مارک «خبرچین وزارت اطلاعات» بزند؟ اولا اطلاعات دقیق خانم مهناز قزلو که من بنا بدلایلی از آوردن اسم کامل او اجتناب کرده بودم، نشان می‌دهد که در مورد رابطه وی با ایشان خطایی نداشته‌ام. از تکمیل اطلاعات در مورد وضعیت پناهندگی گلناز انامی، توسط خانم قزلو متشکرم هر چند احتمالا ایشان به دلیل دفاع شتاب‌زده از گلناز انامی به این موضوع فکر نکرده‌اند که همه‌جا و در کشور سوئد که قوانین پناهندگی‌اش را به رخ ما کشیده است، اطلاعات پناهجویی که به وی مراجعه کرده است باید نزد وی محرمانه بماند. اما در نهایت دخالت ایشان و اصلاح این نکته غیر کلیدی در مطلب من به رد یک نکته کلیدی یعنی همکاری گلناز انامی با وزارت اطلاعات ختم می شود. در اینجا سوال مهمی برای من مطرح می شود و آن اینکه ایشان در این مورد چه اطلاعاتی دارند که انها را از ما دریغ می کنند؟ و یا چه دلایل دیگری موجب می شوند که به دفاع از گلناز انامی برخاسته و تحت عنوان اصلاح خبر من در مورد وضعیت پناهندگی ایشان، به یکباره نقبی به رد همکاری ایشان با وزارت اطلاعات بزند؟ این موضوع ما را وا می‌دارد تا بر رابطه این دو نفر و البته وضعیت خود خانم قزلو توجّه ویژه‌ای داشته باشیم و به همین دلیل در آینده پاسخی که همه جوانب را در بر داشته باشد، خواهم نوشت. مجدداً در اینجا تاکید می کنم که مطلب من اثبات همکاری فرحناز انامی و دو نفر دیگر و پذیرش انجام مصاحبه ویدئویی و به گردن گرفتن قتل‌ها و البته همکاری برای پیشبرد طرح و پروژه وزارت اطلاعات در سرپوش گذاشتن بر قاتلین این سه کشیش ایرانی است و سپس سئوال در مورد چگونگی رهایی انها از زندان و حضور فرحناز در سوئد و پرسه زدن در بین فعالین سیاسی ایرانی بوده است. در پایان از هر اطلاعاتی که بتواند ما را در روشن شدن جزئیات این پرونده و همکاران آن یاری دهد نیز استقبال می کنیم.

   خانم مهناز قزلو، از آنجایی كه اين عكس را شما منتشر کردید، می‌شود بگوئید خانمی که در جلوی شماست چه کسی است؟

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
كامنا دنباله ادامه نظر را ذيل مقاله خانم مهناز قزلو در پاسخ به آقاي توكلي نوشتم ،مجدا اينجا باز تكرارش مي كنم ،
چون فكر مي كنم ضروري است ،افشاگري كساني كه به تحكيم رژيم ظلم و جنايت كمك مي كنند وظيفه عاجل همه نيروها و إنسانها أزدي خواه است ، بي شك اگر شائبه اتهام بي أساس در نوشته خانم هميلي وجود داشت قبل أسهمه مي بايد كساني كه مورد اتهام قرار گرفتند ،واكنش نشان دهند و بر أساس قوانين جاري در اروپا پيگير شكايت بر عليه مفتري شوند ، و اگر كسي حتي از پاسخ دادن ساده به اتهام سفره مي رود ، و ديگري را براي پاسخ دادن به ميدان مي فرستد ،بايد گشت و از كف كفشار ريگ ها را بيرون آورد ، تا آن زمان ،هركسي كه در خود توان إفشاء خائنين به ميهن را در هر لباس كه باشد بايد أرج نهاد ،،،،

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
پیشنهاد من به جوانان ایرانی و میهن پرست این است که نام بزرگان خود را گرامی دارند . بزرگانی مانند شیخ محمد خیابانی زنده یاد شاپور بختیار زنده یادان فروهر ها احمد کسروی مرد بزرگ تاریخ ایران خلیل ملکی که در برابر استالین ایستاده گی کرد و تصاویر استالین دیکتاتور کومونیست را در تبر یز به پایئن کشید و هزاران گمنام و بسیاری از ناموران .در برابر این نام اوران تاریخ ایران کسانی نیز بودند هستند که برای قدرت ذلت و نفرت ابدی برای خود خریدند مانند پیشه وری مانند کیانوری و مسعود رجوی و خمینی این سید بی وطن . جوانان ایرانی باید بدانند بین ننگ و افتخار فقط راه میهن پرستان ایرانی را ادامه دهند .