دربی بی رمق!

شاید بهتر باشد بگویم کیفیت دربی مانند چلوکباب های سه هزار تومنی دستفروشان مسجد بود ،نه چلو کباب نائب و شرف اسلامی......

پرده اول:هیچگاه از نقدها و تحلیل های حین بازی نمی توان تحلیل خوب و دقیقی نه تنها دربی بلکه هیچ مسابقه ای فوتبال دیگری داشت!حال که ساعت ها از دربی گذشته و بعد تماشای دوباره بازی می شود راحت تر و بدون فضای پر استرس و هیجانات کاذب نکاتی را از این بازی نه چندان دلچسب به رشته تحریر درآورد:
استقلال:آبی های پایتخت این روزها با سرمربی آلمانی و تازه کار خود در حال پوست اندازی هستند،اگر منصفانه قضاوت کنیم مشکلاتی که این روزها گریبان استقلال را گرفته است!بیشتر آن سهم کادرفنی سابق آنها است،زیرا ایشان در یک فضای هیجانی و سوار بر موج احساسات نشات گرفته از شکست العین کور کورانه به جذب ستاره گرفتند !و این روزها شاهد عدم تعادل در پست های مختلف این تیم بسیار محسوس به نظر می رسد.
وینفرد شفر نیز با توجه این معضل می بایست دست به عصا تفکرات خود را به مجموعه خود دیکته کرده و تا نیم فصل با تعدادی نفراتی که کمکی به استقلال نکرده اند ،مدارا نماید.
در دربی به حسینی میدان داد تا نشان دهدبرای آینده استقلال دروازه خوب مهیا کند و حسینی در این بازی تنها پنالتی را خلاف جهت رفت و باقی دقایق مثبت ظاهر شد.
در خط دفاع چپ آلترناتیو مناسبی وجود ندارد!مجید حسینی بدرستی مهیای این دیدار نشده بود و اشتباهاتی انجام داد که تیم را زیر فشار قرار می داد ،چشمی نیز با جا ماندن و پنالتی دادن اش بقیه دقایق در فکر جبران بود اما بسیار عصبی و بدون تمرکز!پادوانی بلند قامت اگر آمادگی لازم را داشت می توانست بار تجربی مدافعان را بالا ببرد.
سمت راست این خط فعال تر از سمت چپ بود و بیشترین سهم بار هجومی بر دوش بازیکنان این جناح بود.
در میانه میدان امید ابراهیمی با روزهای اوج فاصله زیادی دارد و با انجام تمرینات بیشتر و تمرکز کافی به کار آبی ها خواهد آمد!فرشید باقری با روی کار آمدن شفر و اعتماد او به اوج نزدیک خواهد شد.
فرشید اسماعیلی کیفیت گذشته را به اجرا نگذاشت .راجع به خط حمله استقلال هم نکته کافی است که جابر انصاری با هدر دادن سه فرصت گلزنی سهم بزرگی در عدم نتیجه گیری در دربی را متوجه خود می داند.شهبازاده و قربانی با استرس و عدم تمرکز به روزهای خوب آینده زیر نظر مرد آلمانی امیدوارند.
پرسپولیس:شاید بهترین تفسیر از بازی دربی و پیروزی قرمزهای پایتخت به ذهن برسد این است که برانکو با توجه فشردگی بازی های تیم تحت هدایت اش که در عرض 19روز در 5بازی باید تیم اش را روانه میدان کند،بقول خودش با برد نیم گل اقتصادی ترین برد این فصل را دشت کرد.
نبود طارمی ،احمدزاده و بیرون نشاندن مسلمان باز هم نشان داد نباید مجموعه متکی به فرد باشد.
خط دفاعی این تیم با بازگشت مجدد جلال حسینی آماده انسجام گذشته را باز یافته است.
در میانه میدان کامیابی نیا با کمال سال گذشته فرسنگ ها فاصله دارد،ربیع خواه همان کارگر بی اداست که باب دل مربی بازی می کند نه بیشتر و نه کمتر !بشار رسن آلترناتیو خوبی برای مسلمان بود و در دربی به نسبت نمایش دلپذیرتری داشت. کاش فوتبال ایران چند وحید امیری کم نوسان و بی ادا و ادعا بیشتر داشت!علیپور مرد اول تیم برانکو است که در کنار منشا به هماهنگی و درد درستی از بازی یکدیگر رسیده اند.
پرسپولیس با توجه به خستگی و البته پرسینگ سنگین استقلال شفر آن نمایش همیشگی خود را نداشت.
شاید بهتر باشد بگویم کیفیت دربی مانند چلوکباب های سه هزار تومنی دستفروشان مسجد بود ،نه چلو کباب نائب و شرف اسلامی......

بخش: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.