دلقک اسلحه‌ فروش

آمریکای امروز با دونالد ترامپ لجنزار سرمایه‌سالاری و گونۀ "سرمایه‌دار بی وجدان" را به نمایش گذاشته است. چند ماه پیش در سفر به عربستان سعودی جهان شاهد بود که دونالد ترامپ به قصد چاپلوسی و در نهایت فروش میلیاردها دلار ابزار آتش و مرگ و نابودی، با شرکت در عقب‌افتاده‌ترین رسم و رسوم قبیله‌ای یعنی رقص شمشیر، دلقک بازی چندش آوری از خود نشان داد که همگان را دچار شگفتی و حیرت ساخت.

این روزها نیز مردک لات و لمپن و جاهل، دوره راه افتاده تجهیزات مرگ و نیستی عرضه می‌کند. این بنگاهی و املاکی و دلال پول‌پرست سابق که اکنون با فروش اسلحه زمینۀ گسترده‌تری برای فعالیت‌های خود پیدا کرده است، دولت‌ها را تشویق می‌کند تا وسایل خونریزی و قتل و کشتار همنوعان خود را از وی بخرند. خجالت نمی‌کشد که در مقام رئیس‌جمهوری تاثیرگذارترین کشور جهان، به جای اینکه مردم دنیا را به صلح و زندگی و زیبایی و شادی و سازندگی و رفاه دعوت کند، آنان را با به رخ کشیدن زور و قدرتمندی کشور خود و تهدید ضمنی، مجبور به خرید سلاح‌های مرگبار می‌کند. این آدم بی حیا و وقیح حتا به کشور کوچک و فقیری چون ویتنام هم رحم نمی‌کند و آن را تحت فشار قرار داده تا با پول نان مردم گرسنۀ خود، ابزارهای کشتار انسان‌ها را که غول‌های بی مغز اسلحه‌ساز آمریکایی ساخته‌اند از وی بخرند.
می‌دانیم که صنعت تولید سلاح یکی از سودآورترین صنایع تولیدی است و مصنوعات این صنعت را به ده‌ها برابر هزینۀ تولید آن به فروش می‌رسانند؛ علاوه بر اینکه آموزش و پشتیبانی و تعمیر و نگهداری و فروش لوازم یدکی و قطعات این تسلیحات به خودی خود کسب و کار پرسودی است. همچنین فروش سلاح، انواع وابستگیهای علمی و فنی و سیاسی و امنیتی به کشور سازنده و فروشنده را به دنبال دارد. این تجهیزات شرایط ناخواسته ای را به خریدار تحمیل می‌کند که هیچ یک از تولیدات صنعتی دیگر دارای چنین ویژگیهایی با این شدت و وخامت نیست.
هر کشوری که از آمریکا و انگلستان و روسیه و فرانسه و کلاً از کشورهای قدرتمند صنعتی اسلحه بخرد، آگاهانه یا بی خبر غلام حلقه بگوش این قدرت‌ها خواهد بود. فقر و گرسنگی و پریشانی‌های اقتصادی و اجتماعی، پیامدهای ضروری و اجتناب ناپذیر خرید سلاح‌های گران و مرگبار و غالباً بلااستفاده از قدرت های استعماری است.
آمریکا در منطقه ای که ما زندگی می‌کنیم، هم توسط اسرائیل و هم به کمک جمهوری اسلامی، از دیرباز و پیوسته ترس و تهدید و ناامنی تولید می‌کند و سلاح می‌فروشد. اکنون کره شمالی نیز با ایجاد رعب و وحشت توسط سلاح‌های کشتار جمعی خود، غیرمستقیم به یاری کارخانه‌های تولید مرگ و سرمایه داران اسلحه ساز آمریکایی برخاسته است تا کشورهای شرق و جنوب آسیا را مورد دستبرد و چپاول قرار دهند.
در جهان امروز اسلحه به هیچ وجه امنیت نمی آورد. انبارهای تسلیحات مرگبار به خودی خود منطقه پیرامون خویش را دچار ناامنی می‌سازند و به رقابتی ابلهانه دامن می‌زنند که سود آن فقط و فقط به جیب سرمایه داران اسلحه ساز بی وجدان سرازیر می‌شود. جهان امروز به شدت نیازمند جنبشی مردمی و جهانی و فراگیر علیه سازندگان سلاح و کارخانه‌داران و سرمایه‌سالاران و سهامداران بی اخلاق اسلحه‌ساز است. این امر مهم به تحولی در وجدان و باور و انسانیت و ارزش های انسانی دنیای کنونی وابسته است که متأسفانه از این جهت حتا اندک چشم انداز روشن و افق امیدوار کننده‌ای فراروی بشر دیده نمی‌شود.

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
پیروز جان از اینکه از نوشته های من در دفاع از حقوق خانمها برداشت سکسیستی فرموده ائید و راه سالم مباحثه جدی را بسوی شهر نو کج کردید، بدانجهت من در این کامنت سعی کردم دست به عصا و با احتیاط تمام از عقاید خود دفاع کنم، چون من فرهنگ هوچیگری را خیلی خوب‎ می شناسم و تاثیرات مخرب آنرا، و همچنین فرهنگ تملق و مداحی و چاپلوسی و تعارفات جعلی آنچنانی را هم خیلی خوب می شناسم، آیا وانمود کردن به عدم درک از کامنت من، خود نماینگر صداقت و ماهیت و نهوه برخورد شماست؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب توکلی,
بنده از درک بعضی کامنت ها در پای این مقاله عاجزم. گناه من یک سوال ساده جهت درک روش انتشار مقالات در ایران گلوبال بود که جواب آنرا از شما گرفتم. نمیدانم نقش جناب سازاخ در این میان چیست و چه میگوید و این تراوشات چه ربطی به مطلب و سوال من دارد. پاسخ به ایشان و کامنت های مشابه را به شما واگذا مینمایم. باتشکر قبلی.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای آقای توکلی و پیروز خیلی عزیز ، متاسفانه، شگرد جدید مردان دگردیسی نیافته امروزی، با چرب زبانی و کلماتی گوشنواز، ( نه عقل نواز ) عزیزم لازم نیست تو دستت را به سیاه و سفید بزنی فقط کافی است که بمن بگی چیکار کنم؟ دیگه باقیش با من، گواهینامه را می خواهی برای چی؟ من که مثل تاکسی تلفنی هر دقیقه در خدمتت هستم، خواستی خرید بری ، دکتر بری زنگ بزن اساعه در خدمتت حاظرم، خلاصه شرایطی را فراهم می کنند که زنان به موجوداتی علیل و غخانگی و یک عجوزه جدا از جامعه تبدیل شودند و تصور کنند که شوهرشان ایده آلترین مرد دنیاست، و در نتیجه همیشه خود را بدهکار تصور کنند، و همیشه در موضع غیر تهاجمی و یا دفاعی واقع شوند، و مردان حاکم مطلق باشند، اینگونه زنان اگر بر اثر اتفاقی شوهرشان را از دست بدهند، تازه می فهمندکه چه مصیبتی را تحمیل کرده اند و بعد از آزادی از زندان عشق قلابی، با ورود به جامعه، تازه
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ایرانگلوبال به نظر و عقل خوانندگان خود باور دارد، از این نگاه ، در انتشار مطالب چندان خسیس نیست، هفته گذشته، خبر جعلی سایت کردی روژی کورد را منتشر کرد.نتیجه بسیار جالب و باور نکردنی بود:1- تا من از خواب بیدار شم، دوستان کامنت نویس از جمله جناب پیروز و دوستان متخصص و غیر متخصص نظر نوشتند و همگی این خبر را دروغ نامیدند.در آنجا تا کید کردم خبر را حذف نمی کنم2-.نادر کیانی از وابستگان اطلاعات سپاه در سه سایت خبری داخل کشور به انعکاس خبر علیه من اقدام کرد ولی مجبور شد که نظرم را انعکاس دهد.نگاه کنید به سه لینک روزی نامه های اطلاعاتی:
http://www.vatanemrooz.ir/Newspaper/PagePDF/28363
http://www.empireoflies.ir/زلزله‌ای-در-کار-نبود-آزمایش-هسته‌ای-ر/
http://www.hawrre.com/1396/08/زلزله‌ای-در-کار-نبود-آزمایش-هسته‌ای-ر
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
هیج مطلبی نظر سایت نیست، اصلن ایرانگلوبال حزب سیاسی نیست .ایران گلوبال، سایتی خبری - تحلیلی می باشد و به هیج حزب و گروهی وابسته نیست ولی دارای روش روشنگری و خط مشی معینی به قرار زیر می باشد:

-- سایت، همگامی و اتحاد عمل کلیه نیروهای سکولار ایرانی برای حقوق بشر و دمکراسی در کشور را پی می گیرد.

-- سایت مخالف هزگونه نژادپرستی و راسیزم و اختلافات و جنگهای قومی-ملی است. مطالبی که مبلغ نژادپرستی و فاشیزم، ایجاد کینه و دشمنی در میان اقوام و ملیتها و مردمان ساکن ایران باشند، منتشر نخواهند شد ولی بحثهای نظری و تئوریک درباره این مقولات امکان انتشار در سایت را دارند.

-- ایران گلوبال به معرفی مطالب و دیدگاههای ایرانیان حول مهمترین مسایل جنبش دمکراسی خواهی می پردازد!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سرکار خانم آتوسا نجف لوی
نمیدانم جنابعالی از دست اندر کاران سایت ایران گلوبال هستید یا نه! در صورت مثبت بودن جواب یاسد عرض کنم هر متنی که توسط شما منتشر شود جدای از صحت و سقم مطلب میتواند برای خوانندگان نظر سایت تلقی شود. وقتی برای چندین بار اخباری دروغ و جعلی را از یک سایتی بی اعتبار که ادعا میکند منابعی در حکومت داشته و سپس خبر مربوطه دروغ از آب در می آید انتشار میدهید این میتواند به اعتبار سایت و انتشار دهنده خبر تاثیر منفی داشته باشد و تداوم آن میتواند حتی بازی با شعور خوانندگان باشد.
در ضمن جواب جنابعالی کاملا مغلطه است چون با فرضی غلط میخواهید نتیجه ای درست بگیرید! نوشتید "اگر ما بخواهیم طبق سلیقه یک نفر که اخبار را جعل! می داند( در صورتیکه بسیاری از خبرها برگرفته و یا تحلیل از سایت های خبری معتبر داخلی و خارجی می باشد) هیچ مطلبی را به کنکاش نگذاریم.....

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
موارد و مثال ، سازاخ ترک و جمال کرد و تورکعلی ترکمن، نشان دا دکه تازه سیاسی شدههایی که "بگراند" و ریشه ایلی عشایری قومی دارند اغلب دچار ساده لوحی و اغراق و انحراف و دیگرستیزی گردیده و فضای روشنفکری و این سایت را به گند می کشند. چون جوامع عقب افتاده ایلیاتی مراحل پیچیده سرمایه داری و صنغتی را نگذرانده اند نمی توانند موضوعات جهان گلوبال مدرن را درک نمایند و غالبا روشنفکران این خلایق دچار اختلاف سلیقه در اینجا میشوند
تصویر آتوسا نجف لوی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
فرستاده شده توسط رضا دولت ترکپور... در چ., 11/15/2017 - 12:09
از خانم نجف لوی که تاکنون چندین هرزنامه و اخباری جعلی را از منابع غیر موثق درج نموده اند انتظار میرود در انتخاب خبر یا متن تحلیلی دقت بیشتری مبذول فرمایند.
نظر هر شخص برای خودش محترم است، اگر ما بخواهیم طبق سلیقه یک نفر که اخبار را جعل! می داند( در صورتیکه بسیاری از خبرها برگرفته و یا تحلیل از سایت های خبری معتبر داخلی و خارجی می باشد) هیچ مطلبی را به کنکاش نگذاریم و یا تفاسیر مختلف را بیان نکنیم، بفرمائید برگردیم به دوران قبل و در شبکه تلویزیون جمهوری اسلامی نیز فقط دو شبکه باقی می ماند، ۱ و ۲.
دنیای امروز، دنیای تبادل اطلاعات است و نویسندگان مطالب هم شناخته شده.
با تشکر
تصویر آتوسا نجف لوی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بسیار واضح است که در سایت خبری مطالب نوشته شده و محتوای آن باید مورد تفحص قرار گیرد نه اشخاص
با احترام

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سرکار خانم آتوسا,
فرمودید "..... موضوع بر سر فروش اسلحه به حاشیه نشینان خلیج فارس و عربستان سعودی است.....". بنده در کامنت های قبلی خود صریحا عرض کردم که "....اصلا مقاله را نخوانده ام که موافق و یا مخالف آن باشم. ....(از کامنت به سازاخ )" و اولین کامنت و سئوال من در باره این بود که "اینگونه نوشتارها به سایت ارسال شده و بنده هیچ دخالتی در انتخاب آنها ندارم.". حال چگونه شما این سئوال را به فروش اسلحه در خلیج فارس و فمیمیسم و ولایت فقیه و "بحث را به حاشیه کشاندن"مربوط میدانید از حوزه درک من خارج میباشد. سالم و موفق باشید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بنده در کامنت های قبلی به جناب سازاخ عرض کردم که صحبت از "دویست گرم گوشت زائد در جلوشان" خلاف عفت و شایسته سایت نیست.". جناب شبح (Anonymous) نامی اعتراض کردند که "رعایت حجاب اسلامی و پست های ایست و بازرسی در تمام سایتهای ایرانی ( داخلی و خارجی ) جزو ضروریات فرهنگ این مناطق است،" یعنی باید سایت بی در و پیکر و بدون "پست های ایست و بازرسی" باشد. بنده هم عرض کردم "اگر در اینجا فرهنگ چاله میدانی و شهر نوی مجاز باشد باید یک "خانم رئیس" و چند پا انداز هم برای اداره آن پیدا کرد. نظر و پیشنهاد و افراد مشخصی دارید؟".

کجای این کامنت که مربوط به شبح است, سرکار علیه خانم آتوسا و جناب سازاخ "دویست گرم گوشت زائد در جلوشان" را وادار به چنین واکنشی کرده است را نمیدانم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با تشکر از خانم نجفلو، پیروز
عزیز اگر فیمینسیم و دفاع از حقوق خانمها معادل فرهنگ چاله میدانی و شهر نو تلقی می شود، بدینوسیله هویت ضد زن خود را خیلی خوب بنمایش گذاشتید، با ژست های ضرب المثل های آمریکائی و شعرهای تکراری شاعران ماقبل تاریخ نمی شود راهی را برای آینده گشود،
تصویر آتوسا نجف لوی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این کامنت را که آقای پیروز نوشتند، جناب توکلی حذف کردند ولی من از ایشان خواستم تا این کامنت را بگذارند تا یکسری مسائل در اینجا شفاف سازی شود.
_آقای پیروز یا افراد دیگر که با نام مستعار در این سایت می نویسید، موضوع بر سر فروش اسلحه به حاشیه نشینان خلیج فارس و عربستان سعودی است و این تهدید از جانب عربستان سعودی تهدیدی جدی خواهد بود. سوال من از شما این است: آیا شما افرادی بیسواد سیاسی هستند و یا اگر افراد باسواد هستید چرا بحث را به حاشیه می کشید.
_اگر نظر شما بر این است که یک خانم نمی تواند در مسائل سیاسی وارد شده و دارای نظر باشد پس شما نیز تفکرات ولایت فقیه دارید که ۵ سال یک کتاب من را بدلیل ورود در حوزه ادیان ممنوع کردند. اگر این تفکر را دارید پس مرا با شما بحثی نخواهد بود زیرا که شما همان نظری را در مورد محارم خود دارید که در اینجا در مورد من نوشتید.
اگر قرار باشد بانوان فعال سیاسی را

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب شبح (Anonymous) خان,
اگر در اینجا فرهنگ چاله میدانی و شهر نوی مجاز باشد باید یک "خانم رئیس" و چند پا انداز هم برای اداره آن پیدا کرد. نظر و پیشنهاد و افراد مشخصی دارید؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب پیروز خان، البته که رعایت حجاب اسلامی و پست های ایست و بازرسی در تمام سایتهای ایرانی ( داخلی و خارجی ) جزو ضروریات فرهنگ این مناطق است،

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب سازاخ,
حذف کامنت شما نشان میدهد که سایت "در و پیکر" دارد اما "چفت و رزه" آن محتاج تنظیم و تحکیم بسیار بهتری ست..

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب سازاخ,
بنده از روی کنجکاوی از سرکار خانم آتوسا پرسیدم چگونه مقاله ای را منتشر میکنند که "هیچ دخالتی در انتخاب آن" ندارند" و ایشان فرمودند "بنده در دادگاه نیستم که بخواهم پاسخگوی مخالفان هر نوشتاری باشم.". بنده - بنا به عادت خود که معمولا اول کامنت و سپس در صورت تمایل به مقاله میپردازم - اصلا مقاله را نخوانده ام که موافق و یا مخالف آن باشم. وشما در دفاع از ایشان فرمودید " آزادی در و پیکری ندارد،" و ترس من هم این بود که شاید هم در و پیکر ندارد که شما هم ظاهرا مایل به یادآوری گفته های سابق خود نیستید. هیچ اشکالی نداشت که ایشان میفرمودند مقاله به توصیه جناب توکلی انتشار یافته و من شما را از توهم اینکه سایت در و پیکر ندارد در میآوردند. بر خلاف گفته شما, سایت "در و پیکر" دارد اما کنترل صد و خرده ای همکار, اگر غیر ممکن نباشد بسیار مشکل است. ضمنا صحبت از " دویست گرم گوشت زائد در جلوشان"
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب سازاخ گرامی ، کامنت شما به دلیل طرح مسایل نا متناسب ، حذف شد در صورت تکرار ، اکانت شما به مدت یکمآه بسته خواهدشد
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای سیامک مهر قبل از اینکه روانه زندان شود،از قدیمی ترین نویسنده سایت ایرانگلوبال بوده است.اینجانب آمیل ارسالی سیامک را برای درج در سایت، برای خانم آتوس،ا فوروارد کردم ( برخی از امیل های دریافتی را برای ایشان جهت نشر در سایت ارسال می کنم) اما مسولیت آن بعهده اینجانب است . قبلا با خانم آتوسا صحبت کردیم اگر از نظر ایشان ، مشکلی در متن نوشته باشد که متوجه آن نشده باشم ، ایشان اختیار دارند که از درج نوشته خود داری نماید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب سازاخ,
بنا بر آزادی بی درو پیکر شما, بعد از اینهمه خبر و تصویر و ویدئو از مصیبت وارده به قصر شیرین و سر پل ذهاب, هنوز زلزله در آذربایجان غربی اتفاق افتاده و شما به مردم آذربایجان تسلیت گفته اید, و هنوز در این مصیبت هم به قصه شما ساخته لواط کورش با پسرش داریوش که لوبیا خو رده بود اشاره ای کرده اید. چنین باد. آزادی بی درو پیکر یعنی همین. و اگر سرکار خانم آتوسا سخنگویی چون شما دارند سئوال من هم مستحق همین جواب است. پایدار باشید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
پیروز عزیز آزادی در و پیکری ندارد، که شما بخواهید به آن درب خروجی و ورودی بگذارید، آزادی یعنی آزادی مطلق ، یعنی اگر شما به شخص دیگر توهین نکنی و تهمت نزنی ، حق داری افکار خودت را همانطور که فکر می کنی بدون ترس و واهمه از کسی بیرون بریزی، و بدون واهمه از سئوالهای با جا و نابجای کسی، بیرون بریزی و با آرامش افکارت را بیرون بریزی، این است راز تکامل افکار و راز پیشرفت، ما حق نداریم خانمها را بخاطر رعایت آزادی، با برخورد نر مائابانه زیر سئوال ببریم، خانمهای مدرن امروز خوب می دانند که چگونه مردان سرکش و ضد زن را سر جایشان بنشانند، چون خالق همه ما مردان پر رو و متکبر یک زن است، و ما با تقدس و احترام تمام زنان، مادران خواهران و همسرمان را ستایش می کنیم. و به آنها بعنوان خالقین نسل آینده و نسل بشر احترام می گذاریم.، یاشاسین قادینلار، بیزی یارادانلار

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سرکار خانم آتوسا,
با عرض احترام, کامنت آخر شما خطاب به کیست؟ اگر خطاب به من است, من کاری با مقاله ندارم, سؤال من مربوط به کامنت قبلی شما در باره روشن نمایی در نحوه انتشار مقالات بود. اگر درک شما از این سؤال, توهین بوده است از طرح سؤال خود پوزش می طلبم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سالام _ برای اینکه بعضی ها آدرس عوضی ندهند،بایدمطالبی رابعرض دوستان برسانم.
پان =همه ..این همه به تنهایی معنی راکامل نمی کند.همه چه چیزی؟همه چوب.همه درختان.همه حقوق مدنی.همه امکانات.
همه جنایت.همه ادبیات.همه هزینه ..ووو...
پس پان ایرانیسم میشوداینطورمعنی شود.همه خاک ایران را خواستن.پان فارسیسم.همه امکانات رابرای فارس خواستن.
پان اسلاویسم .همه امکانات رابرای اسلاوهاخواستن.پان تورکیسیم همه امکانات رابرای تورک ها خواستن ووو....
آیابنظرشماهمه امکانات دراین صدسال دراختیارفارس هابوده یانه؟
آیا همه امتیازها مثل آموزش زبان وامکانات شنیداری ودیداری دراختیارفارس هابوده یانه؟
آیا حتی یک امکان کوچک به تورک.کورد .تورکمن وعرب وغیرداده شده که الان پان باشند؟
آقایان فرافکنی نکنید.
آدرس عوضی ندهید.
تفکرپان ایرانیستی خودرادرلفافه آزادیخواهی یا روشنفکری به دیگران مثل صدسال حکومت گذشته به دیگران
تصویر آتوسا نجف لوی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اصل آزادی بیان برای کلیه اقشار جامعه و توهم داشتن آینده ای دمکرات در ایران!
شما می توانید مطالب را مطالعه فرموده و در رابطه با مطلب اظهار نظر بفرمائید.
بنده در دادگاه نیستم که بخواهم پاسخگوی مخالفان هر نوشتاری باشم. هر شخصی آزاد است در هر مورد نظر خود را نوشته و منتشر کند، حال مخالفین می توانند آن را هرزنامه و یا ... بنامند.
ملت ما در پله اول عدم برخورد صحیح با آزادی بیان در جا می زنند آنوقت مدینه ی فاضله را ما آرزومندیم!
بنده با نظر ایشان در مورد شخص ترامپ موافق هستم حال اگر شما مخالف هستید با ادله عدم موافقت خود را بیان بفرمائید.
با تشکر

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سرکار خانم آتوسا,
ممکن است توضیح بفرمائید که "اینگونه نوشتارها به سایت ارسال شده و بنده هیچ دخالتی در انتخاب آنها ندارم." به چه معنی ست؟ کی"اینگونه نوشتارها به سایت ارسال" میکند ؟ و کی اجازه انتشار آنرا به نام شما که "هیچ دخالتی در انتخاب آنها" ندارید صادر مینماید؟ اشباح و یا اینکه سایت درو پیکری ندارد و "هرکه خواهد گو بیا و هرکه خواهد گو برو"؟ ممنون از توحه.
تصویر آتوسا نجف لوی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اینگونه نوشتارها به سایت ارسال شده و بنده هیچ دخالتی در انتخاب آنها ندارم.
با احترام

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سیامک عزیز ظهور پدیده ترامپ یک ضرورت تاریخی است تا با وارد کردن استرس مثبت به حاکمیتها و ذهنیتهای سوسیال سوبسید خور دنیا از حالت رخوت به تکاپو وادارد، در ضمن رقص هر ملتی برای خودش عزیز است، مگر شما انتظار داشتید که ترامپ بیاید ایران و با علی خامنه ائی و حسن روحانی رقص سنتی دوران راهزنان چهل حرامی، رقص بابا کرم، قر تو کمر را برقصد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با درود
اینکه ترامپ نماینده قشر خاصی از سرمایه داری که نفع خود را در ایجاد جنگهای منطقه ای و فروش اسلحه میبنند واضح و مبرهن است. به هر روی آمریکا و جهانیان بایستی تاوان ریاست جمهوری ترامپ را بدهد همانطور که ایرانیان تاوان ریاست جمهوری احمدی نژاد و رهبری شخصی که نظرش به ایشان نزدیکتر بوده است را میدهند. اما نکته در اینجاست که بجای نگارش متنی بیطرفانه! نظرات خود را با نوشتاری یکسونگرانه به خوانندگان تحمیل کنیم و این از ارزش متن میکاهد. متن فوق متاثر از دوران جنگ سرد و فرشته بودن شرق در مقابل خصلت اهریمنی غرب بوده که این نگاه ایدئولوژیک و یکسونگرانه هیچگاه ما را به حقیقت رهنمون نخواهد نمود مخصوصا هنگامی که گفتید