در سوگ طاهر احمد زاده

طاهر احمد زاده همراه با استعفای بازرگان از نخست وزیری از استانداری استعفا داد. وی بعد از کودتای خرداد 60 بار دیگر به زندان افتاد و به سختی شکنجه شد.... احمد زاده تا سن 80 سالگی نزدیک 15 سال در حکومت شاه وشیخ در زندان بود

زنده باد مقاومت برای رسیدن خلق قهرمان ایران به آزادی

طاهر احمد زاده از حامیان دکتر مصدق که بعد ازکودتای 28 مرداد 32 در مشهد همراه با محمد تقی شریعتی و دکتر علی شریعتی و ... به زندان افتاد، از کسانی بود که محکم همچون کوه در مقابل کودتا ایستاد.

احمد زاده یک رادیوی قاچاقی یک موج در زندان داشت که با گوش خود از رادیو بی بی سی شنید که دو فرزندش مسعود و مجید از پایه گذاران سازمان چریک های فدایی خلق توسط رژیم شاه اعدام شده است.

تمام همبندیهایش را دورش جمع کرده و به انها میگوید اگر ناراحت نشده و به من تبریک خواهید گفت تا یک خبر خوشی به شما بدهم؟ که همبندیهایش با تعجب قبول میکنند و احمد زاده خبر شهادت دو فرزندش را میدهد.

مشهور است که دختر بزرگ طاهر احمد زاده به نام مستوره که پزشک است روز بعد با دسته گل به دیدن پدرش رفته و شهادت برادرانش را به پدر تبریک میگوید.مستوره هم اکنون در فرانسه تبعید که همسرش را جمهوری اسلامی اعدام کرده است و نمی تواند در تشییع جنازه ی ان پدر شرکت کند.طاهر احمد زاده قبل از انقلاب بهمن 57 همراه دیگر زندانیان از زندان شاه ازاد و بعد از انقلاب اولین استاندار خراسان میشود.

همراه با استعفای بازرگان از نخست وزیری ،احمد زاده نیز از استانداری استعفا میدهد.بعد از کودتای خرداد 60 بار دیگر به زندان می افتد .بعد از ازادی تلاش میکند که از کشور خارج و به مجاهدین خلق به پیوندد که دستگیر شده و با شکنجه های بسیاری رو برو میشود.هنگام انتقال از زندان تهران به مشهد بازجویش که او را بسیار شکنجه و کابل زده بود پشیمان و مرتب گریه میکرده که او را ببخشد.

فرزند سومش مجتبی احمد زاده از سازمان مجاهدین خلق توسط جمهوری اسلامی اعدام میشود.احمد زاده تا سن 80 سالگی نزدیک 15 سال در حکومت شاه وشیخ زندان بوده که در سن 96 سالگی فوت میکند.

یاد و نامش جاودان و راهش پر ره رو باد. تسلیت به خانواده ی محترم ایشان و تمام رهروان آزادی.

سید هاشم خواستار نماینده ی معلمان ایران

 

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
طاهر احمد زاده در دوران حیاتش رنجهای بسیاری را به عنوان یک فعال سیاسی و عقیدتی, یک پدر, یک انسان دلسوز جامعه و زحمتکشان و در یک کلام یک انقلابی تحمل کرد. اگر چه رژیم با حیثیت سیاسی او بازی کرد. ولی طاهر احمد زاده برای توده های مردم و آنانی که بازیهای کثیف این رژیم را میشناسند همواره انسانی والا و شریف باقی ماند.
نام و یاد او و فرزندان قهرمانش گرامی و راهشان پر رهرو باد.
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
در این نوشتار آمده است: ( ..... فرزند سومش مجتبی احمدزاده از سازمان مجاهدین خلق توسط جمهوری اسلامی اعدام می شود ..... ) اما مجتبی احمدزاده وابسته به سازمان مجاهدین خلق ایران نبود و برای کمونیست بودن از سوی رژیم آخوندی دستگیر و پس از شکنجه های فراوان اعدام شد! که در این باره نگاه کردن به نوشتاری در لینک زیر و خواندن سخنان کسی که از آشنایان مجتبی احمدزاده بود و او را از نزدیک می شناخت سودمند است

http://iranglobal.info/node/61597