کیانوش توکلی در باره آزادی بیان و کامنت گذاری در ایرانگلوبال

از تاریخ 10 ژانویه 2018 روش کامنت نویسی در سایت ایرانگلوبال تغییر خواهد کرد :کامنت های از پای مقالات برداشته شده و به صفحه شما منتقل می شود ولی صاحبآن اکانت همچنان می توانند مثل سابق به کامنت نویسی در زیر مقالات ادامه دهند و این مقالات به فیس بوک وصل خواهد شد:
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

تصویر آ. ائلیار

نظر : 
در مورد مسایلی که جو سایت را در دیالوگ متمدنانه، خراب و آشفته میکنند، قبلاً این تصمیم و روش و سیاست درست، اتخاذ شده و در بخش « در باره ما» قید شده است که :
« سایت مخالف هزگونه نژادپرستی و راسیزم و اختلافات و جنگهای قومی-ملی است. مطالبی که مبلغ نژادپرستی و فاشیزم، ایجاد کینه و دشمنی در میان اقوام و ملیتها و مردمان ساکن ایران باشند، منتشر نخواهند شد، ولی بحثهای نظری و تئوریک درباره این مقولات امکان انتشار در سایت را دارند.»

مشکل به صورت اصولی و نظری در این بند حل شده ولی مشکل اجرایی طبق معمول همچنان باقی ست.
معمولا مسایل در قانون حل میشوند ولی در اجرا به دیده نمیایند.

منهم فکر میکنم مسایل مورد اشاره در بند بالا و همینطور «بحث تئوریک» در زمینه های « تابو» قلمداد شده، میتوانند مطرح شوند، ولی روشن است که « نوشته تبلیغی » با « نوشته تئوریک» فرق اساسی دارد.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
اینها نظرات شخصی من میباشند.
من همچنان معتقدم که ایران گلوبال هنوز در مرحله آزمایش بسوی تکامل است که البته بندرت کسی به مرحله کمال میرسد. تغییرات جدید به گمان من گامی بسوی بهبودی ست. چند روزی ست که کامنتی از دوستان قدیمی نمی بینم و از روی کنجکاوی به صفحه شما سری زدم و جمعی از دوستان را در آنجا دیدم که به قول جناب ائلیار تعدادی "نوشته های تبلیغاتی، دشمنانه، توهین و تحقیر آمیز، پر از اتهام سیاسی، و خارج از موضوع، تفرقه انداز" در آنجا وجود دارد. هنوز نمیدانم که چرا افراد مشخصی از ثبت نام کاربری خودداری مینمایند. در ضمن به کامنتی از جناب دوشوکی بر خوردم که ایشان با ذکر ایمیل خود از خوانندگان تقاضا دارند که در صورت تمایل کامنت خود را به ایمیل ایشان ارسال دارند تا ایشان به کامنت های مربوطه پاسخ دهند. شاید بعضی از نویسندگان مایل به انتشار ایمیل خود نباشند ولی چون بیشتر افراد بیش
عدم انتشار شده: 
false
تصویر آ. ائلیار

نظر : 
بله قصه « بگو خوشم میاد» سیمین را اطلاع دارم، حق باشماست.
در هر صورت من باید نمونه نشان میدادم ، که شما به تور افتادید.
نوشته های شما ویژگیهای مورد اشاره را دارند، منهم نمی توانم جور دیگر بنویسم . این نیز گناه شماست.
ما هم داریم: «خنیاگر، آنچه دیده می سراید»
«عاشیق گؤردوگون سؤیلر»
تلفظ را هم قید کنم که اگر کسی خواست داشته باشد:
Aşıq gördügün söylər

----
همانطور که بهرنگی نیز در مجموعه مقالاتش نوشته: عاشیق های آذربایجان ، یا خنیاگران ما، هم شاعر اند و هم نوازنده. فعل « سرودن» اشاره به هنر سرایش این هنرمندان دارد.
و خود اصطلاح به « واقعگرایی» آنان.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
جناب ائلیار,
با تشکر, میترسم که خودم هم این حسن نظر را باور کنم. لطف شما مرا به یاد شوخی زنده یاد سیمین بهبهانی در جلسه شعر خوانی فلوریدا میاندازد. تا آنجا که به یاد میاورم پس از کلی تعریف در معرفی خانم بهبهانی از طرف جناب نقره کار, خانم بهبهانی چیزی به این مفهوم گفتند که شخصی از خان لر تعریف کرده بود و لر گفت "مدونوم که دروغ مگویی _که من البته چنین جسارتی نمیکنم - اما بگو که خوشوم میاد". در همین جلسه, نیم ساعت پس از شروع مراسم - طبق معمول - چند نفر با سروصدا وارد شدند. خانم بهبهانی با صدای بلند گفتند آقای نقره کار بنا بود شما ساعت درست شروع جلسه را به من اطلاع میدادید! در همین جلسه هنگامی که چند نفر زودتر از پایان مراسم در حال خروج بودند - به نقل قول از خانم شهر نوش پارسی پور - خانم بهبهانی گفتند بچه ها در ها را ببندید که این ها فرار نکنند!
عدم انتشار شده: 
false
تصویر آ. ائلیار

عنوان مقاله: 
کیانوش توکلی در باره آزادی بیان و کامنت گذاری در ایرانگلوبال
نظر : 
peerooz عزیز،
در مورد کامنت نویسی اشاراتی کرده ام ، در نظر داشتم برای کامنت نویسی تپیک، نمونه بدهم و به نوشته های شما اشاره کنم که عملاً یادم رفت، ولی اینجا جبران میکنم:
کامنتهای شما را اکثراً خوانده ام و آنها را میتوانم به عنوان کامنت نویسی نمونه، درست و تپیک، مثال بزنم. چون در آنها تولید « نقد، نظر، اندیشه ، متانت، عدم تبلیغات، مربوط به موضوع » بودن، معمولاً همه در کنار هم وجود دارند. و نمونه خوبی برای کامنت نویسی، تبادل اندیشه و نظر، هستند.
منهای اینکه شخص با آنها موافق یا مخالف باشد.
بهرصورت در بین نوشته های تبلیغاتی، دشمنانه، توهین و تحقیر آمیز، پر از اتهام سیاسی، و خارج از موضوع، تفرقه انداز، نوشته های شما از دید من کامنت تپیک اند و رهگشا.
از زحمت و اظهار نظرتان ممنونم.
عدم انتشار شده: 
false
تصویر کیانوش توکلی

عنوان مقاله: 
کیانوش توکلی در باره آزادی بیان و کامنت گذاری در ایرانگلوبال
نظر : 
پیروز جان، من در باره شما نگفته ام(جنابعالی همواره با فکر و منطقی نوشته اید ) بلکه به آن دسته که فکر می کنند، چون صاحب آکآنت اند، پس حق دارند که به دیگران توهین و تهمت بزنند، بود
عدم انتشار شده: 
false

عنوان مقاله: 
کیانوش توکلی در باره آزادی بیان و کامنت گذاری در ایرانگلوبال
نظر : 
جناب توکلی به منی که هرگز جز یک ای دی و یک نام مستعار نداشته ام و گمان نمی کنم که توهینی کرده باشم اخطار فرموده اند تا دیگران عبرت بگیرند. این مرا به یاد سعدی و قاضی همدان میاندازد که سلطان گفت ترا تنبیه میکنم تا دیگران عبرت بگیرند. قاضی گفت قربان چرا دیگران را تنبیه نمی فرمائید تا من عبرت بگیرم؟
عدم انتشار شده: 
false
تصویر کیانوش توکلی

عنوان مقاله: 
کیانوش توکلی در باره آزادی بیان و کامنت گذاری در ایرانگلوبال
نظر : 
جناب peerooz گرامی و بقیه دوستان، اینکه تاکید می کنم کسی که صاحب آکآنت سایت می شود به این معنی نیست به دیگران اتهام بزند و یا توهین کند، پس از دو اخطار ،اگر چنین کند ، بلوک خوهد شد، خوبی اینکار در این است که جلوی کسانی که با یک ای دی ولی با چند نام مستعار جو سازی می کنند-گرفته می شود
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
جناب کاوه جویا,
من متحیرم که شما در باره کدام ایران گلوبال صحبت میکنید؟ جناب توکلی بارها و بارها و بارها به تمام خلایق عالم اعلام کرده اند که حتی هر بی سروپائی " با یک امیل یک بار مصرف, با هر نامی(مستعار ) که بخواهد میتواند صاحب اکانت سایت شود، و هر چه - هرچه بازهم میگویم هرچه - دوست دارد بنویسد. از این روشن تر میشود گفت؟ و هنوز افرادی از سانسور شکایت میکنند؟ خیر جناب جویا, اشکال ایران گلوبال - که به نظر من یک تجربه بوده است که احتمالا به نتیجه هم رسیده - همین است. این سیاست و خط مشی موجب شده است که گاه حتی با "توهین و واژه های رکیک یا تهمت بی مدرک" آبروئی برای فارس و کرد و ترک و عرب و عجم وهر موجود دیگری در صفحات این سایت در ۱۴ سال گذشته نماند و بسیاری از مقالات و کامنت ها چیزی جز توهین و تهمت بی مدرک به منظور تبلیغ مرام و مسلک و عقیده و ماموریت افراد نیست و یا
عدم انتشار شده: 
false
تصویر کیانوش توکلی

نظر : 
جناب ایرج گرامی، ما ده سال این روش را امتحان کردیم،یک امیل یک بار مصرف درست کنید برای ما ارسال کنید با هر نامی(مستعار ) که خواستید، انتخاب کنید و صاحب اکانت سایت شوید، و هر چه دو ست داشتید بنویسید ، واقعا کار سختی نیست!
عدم انتشار شده: 
false
تصویر کیانوش توکلی

نظر : 
کاوه جان، بایستی مستند ،سخن بگوید،لطفا امیل و یا متن کامنت را در همینجا بزنید،وگرنه هر کسی می تواند همین طور ادعای سانسور کند
عدم انتشار شده: 
false
تصویر کاوه جویا

نظر : 
گاهی ایمیل هایی دریافت می کنم که فرستندگان آنها از سانسور شدن کامنت های خود در "ایران گلوبال"، تنها به خاطر بیان دیدگاه، گله می کنند. من خود بارها در مورد سانسور برخی از کامنت ها به علت عقیدتی، به طور خصوصی به مدیر تارنما و نیز با انتشار کامنت یا نوشتار در خود تارنما، اعتراض کرده ام. به دید من تنها موارد عدم انتشار یک کامنت، توهین، واژه های رکیک یا تهمت بی مدرک به اشخاص یا گروه های معین اجتماعی است. سانسور کامنت به علت ابراز دیدگاه و اندیشه، هرچه که باشد، ناموجه است. متأسفانه در تارنمای ایران گلوبال، مشکل عدم رعایت اصل آزادی بیان از یک سو و انتشار توهین به برخی از کاربران و نویسندگان از سوی دیگر، همواره مشکل زا بوده است، به گونه ای که مدیر تارنما به تازگی تصمیم به منع گذاشتن کامنت در زیر نوشتارها، به عبارتی پاک کردن صورت مسأله به جای حل آن، گرفته است! روشن است که این شیوه نیز نمی تواند
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
آقای توکلی با سلام ای کاش می شد جنابعالی مدتی مثلا یک ماه آزمایشی انجام می دادید بعد نظر خواهی می کردید.گرچه صلاح مملکت خویش خسروان دانند ولی شما تا حالا ثابت کردید با خسروان متفاوتید.با تشکر
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
دستتان درد نکنه آقای توکلی بخاطر تغییرات جدید. حذف خرابکاران آرامش رو به سایت بازگردونده. حواستون به این اومود/یاراجیلیق/ینیلیک باشه. خرابکاری در سایت اولین بار از طرف او شروع شد. به همه توهین کرد و فحش داد و یکی دو نفر از دوستان فارس و کرد واکنش نشان دادند. به مرور کنترول از دست مسئولان خارج شد و سایت به زمین نفرت تبدیل شد. حالا هم میخواد با نام اومود دوزگون از پنجره بازگرده!
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
با سلام :
البته تصمیم آقای توکلی به ملک شخصی خود هیچ جای بحث ندارد .
اما تسلیم آقای توکلی در برابر عناصر مدعی غیر دمکرات جای بسی تردید و سعوال دارد ! چرا که منابع بزرگ و ارگانهای معتبر تحقیقاتی ، دانشمندان بزرگ وتحلیلگران سیاسی ماهر با هزار زحمت سالی یک یا دو تا مقاله بیرون می دهند .
حال تسلیم افرادی که روزی دو تا مقاله و صدها کامنت درج می کند شدن واقعا جای بسیار تاسف را دارد ! و از طرفی باید پذیرفت گنجایش ما ایرانیان در عمل همین هست ، چرا که فقر فرهنگی در میان به اصطلاح روشنفکران بیداد می کند در حالی که ایران گلوبال جای بسیار خوب برای محک کردن خود بوده است . اما فقر فرهنگی هر گز این اجازه را نخواهد داد. من شخصا اگر چیزی یاد گرفته باشم تنها و تنها از کامنت ها بوده است بدین صورت به شهروندان کوچک در ایرانگلوبال تخته خواهد شد. موفق باشید.
عدم انتشار شده: 
false
تصویر کیانوش توکلی

نظر : 
سرکار خانم فراهانی منظور شما لینک کدام مقاله است؟
عدم انتشار شده: 
false
تصویر مهدیه فراهانی

نظر : 
لطفا لینک مستقیم مقاله را اینجا بگذارید. فقط لینک.
مرسی
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
آقای توکلی بسیار طرح خوبی است. عده ای کوچک از طریق سایت های بالاترین یا ایران گلوبال مرتب با کامنت گذاری همه نوع تخریبی را اعم از بزرگان ایران و تاریخ ایران دنبال و حمایت میکنند. نباید اجازه سوء استفاده داد.همین پروفسور سمیعی را چطور دارند ضربه میزنند و یا پروفسور حسابی و پسرش که از رضا شاه و خدمتش به ایران گفت در یک مصاحبه. بهر حال حرکتی تخریبی علیه ایرانیان مدت هاست آغاز شده و نباید اجازه داد. همین به عمد اشتباه نوشتن املا زبان فارسی آنقدر آذربایجان را آزر نوشتند که رادیو فردا هم خبر معدن ذغال سنگ را زغال سنگ مینویسد.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 

آقای توکلی ، قبول دارم که در مقایسه با سایر سایتهای فارسی زبان سایت شما آزادترین است. اما انتشار گزینشی و عدم درج بعضی از مقالات بدلایل نا گفته همچنان ادامه دارد. بنده با آی دی و صدا و تصویر شناخته شده درگذشته چندین مقاله از منظر یک فعال سیاسی تورک آزربایجانی برای سایت شما فرستاده ام که بجز چند تا بقیه بدون هیچ توضیح و دلیل خاصی درج نشده است. در صورتیکه نوشته های بی شناسنامه و حتی بی نام و با محتوی توهین آمیز را با دست و دل بازی تمام درج میکنید. برای نمونه روز چهاردهم دی مقاله ای تحت عنوان: چرا ملت آزربایجاان اینبار سکوت نمیکند؟ برایتان و سایر همکارانتان فرستادم که منتشر نکردید. امیدوارم که دلیلش حک همه ایمیلهای شما در آنروز از طرف سربازان امام راحل بوده باشد نه از طرف شورای نگهبان ایران گلوبال!! اگر ایمیل تان هنوز مسدود است میتوانید آن مقاله را از https://ayiq-eller.blogspot.com/ و
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
با تاسف ایران گلوبال نیز با این طرح به ردیف سایتهای دیگر خواهد پیوست و دیگر ان جذابیت را از دست خواهد داد؛ بنظر من طرح خوبی نیست؛ اینگونه اگر ادامه پیدا کند بهتر است
موفق باشید اقای توکلی
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
رفیق سائل عزیز، ضمن آنکه توجه شما به آزادی بیان را بسیار می ستایم. لازم دیدم که برایت توضیح دهم، اگر در پیرو این طرح جدید، اشخاص بتوانند، مستقیم از طریق فیسبوک نظرشان را در زیر مقالات بنویسند، هم کار نشریه ی ایران گلوبال در کار نظارت بر نظرات کمتر میشود، و هم بهر حال هر کسی از طریق فیسبوکش، خود مسئول نظرش هست
لذا شما میتوانی با ایجاد صفحه ای در فیسبوک با نام رفیق سائل همچنان نظراتت را بنویسی، و اینبار بی واسطه، و با مسئولیت خودت
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
آقای توکلی به نظر من این طرح خوبی نیس؛ چون ارتباط منطقی بین مقاله و نظرات مربوطه از بین میره. در ضمن افرادی مثل من که از اسم مستعار استفاده می کنن بخاطر عدم وجود ارتباط منطقی به حاشیه رونده می شند.

نویسندگان و دست اندکارایی که یکطرفه به قاضی نمی رند و حسابشون پاکه، چرا باید نظر افرادی مثل من رو ازپای مقاله شون حذف کنند؟ این نوعی به حاشیه روندن غیرخودی هاست که به معنای سانسور نوع جدیده! لطفاً اینکار رو نکنین چون این نوع تعدیل شده حذف بخش نظراته که تقریباً از شروع کار این سایت یه عده ای به شما فشار میاوردن که این بخش رو حذف کنین!

مخلص همه جانهای شیفته آزادی و برابری،
بر و بچه های اسیر رجوی رذل در آلبانی و هزار اشرف یادتون نره!
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
آقای توکلی عزیز، طرح خوبی تدارک دیده اید برای بخش نظرات پای مقالات، بخصوص ارتباط یافتن مقالات و مطالب ایران گلوبال با فیسبوک کاری بسیار هوشمندانه و خوبیست
حال اینجا دو پرسش وجود دارد؛
1. امروز هشتم ژانویه است، و من چند روز پیش، نظری محترمانه در پای ویدئوی آقای مجید عبدالرحیم پور نوشته و ارسال داشتم. و ارسال پیام هم با موفقیت بود، یعنی روی صفحه جمله ی "نظر شما بررسی می شود" را دیدم. ولی نظر من هرگز در پای آن ویدئو درج نشد. چرا؟
2. شما در پای مقالاتِ منتشره در ایران گلوبال بخشی دارید به نام "نظر" چرا در حین صحبتهای خود در این ویدئو مدام از واژه "کامنت" استفاده کردی؟
برای شما و نشریه ی تحت مسئولیتت آرزوی موفقیت دارم
مشدی عباد
عدم انتشار شده: 
false