انتقال شاعر عرب عبدالعال دورقى به بيمارستان پس از شکنجه در اطلاعات اهواز

گفتنی است عبدالعال دورقی 59 ساله، ساكن كوى كانتكس شهر اهواز در 16 فروردين توسط اداره اطلاعات اهواز بازداشت شد و از بيماريهاى مختلف تنفسي و قلبي رنج مى برد

منابع نزدیک به خانواده شاعر عرب اهوازي عبدالعال دورقى، از بازداشت شدگان اعتراضات اخیر اهواز، اطلاع داده اند که وی به دلیل وخامت وضعیت جسمانی اش پس از شکنجه شدید در اداره اطلاعات اهواز ، روز شنبه ، به بیمارستان سپیدار اهواز انتقال داده شده است.
این منابع در تماسى سازمان حقوق بشر اهواز تاکید کردند که علیرغم وضعیت بسیار بد آقاى دورقی ، ماموران امنیتی پس از درمان سریع و موقت ، وی را مجددا به بازداشتگاه زندان مركزي اهواز در منطقه شيبان ، منتقل كردند.
گفتنی است عبدالعال دورقی 59 ساله، ساكن كوى كانتكس شهر اهواز در 16 فروردين توسط اداره اطلاعات اهواز بازداشت شد و از بيماريهاى مختلف تنفسي و قلبي رنج مى برد.
او بدليل فعاليتهاى فرهنگى و گفتن شعرهاى حماسى بارها احضار ، بازداشت و زندان شده بود.
گفتنی است با گذشت دو هفته از تظاهرات مسالمت آمیز مردم عرب اهواز تعداد بازداشت شدگان به اتهام مشارکت در اعتراضات ، طبق اطلاعات اوليه ، به نزدیک 400 نفر رسيده است.
سازمان حقوق بشر اهواز ضمن محکوم کردن ادامه روند سركوب اعتراضات و بازداشت شهروندان عرب اهواز که در روزهای گذشته به شکل مسالمت‌آمیز در شهرهای مختلف اقليم اهواز ( استان خوزستان) تظاهرات کرده‌اند، نسبت به سلامتى بازداشت شدگان و كسب اعترافات اجبارى زير شکنجه هاى جسمانی و و روحی و روانی مانند حوادث پیشین ، به شدت نگران است.
سازمان حقوق بشر اهواز
9 آوریل 2018 ( ۲۰ فروردين ١٣٩٧)
http://www.ahwazhumanrights.org/fa/sections/18/201...

منبع: 
کنگره ایران فدرال
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: