سلمان خدادادی برای چندمین بار متهم به تجاوز جنسی شد!
19.06.2018 - 04:43

 

 

سلمان خدادادی نماینده مردم ملکان که اکنون ریاست کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی را نیز بر عهده دارد دارای سوابقی از جمله تجاوز و آزار جنسی است! این نماینده پیشتر مدتی را از این بابت در بازداشت به سر برده بود و حتی دو بار صلاحیت او برای شرکت در انتخابات رد شده بود که با دخالت شورای نگهبان منتفی شد! علیرغم این موضوع و گذشت زمان "هرانا" اسنادی را دریافت کرده است که این نماینده مجلس به تازگی از سوی تعداد دیگری از دختران به تجاوز، آزار جنسی و سوء استفاده از موقعیت متهم شده است! علیرغم سوابق سوء این نماینده مجلس و پیگیری قربانیان، بخش های ذیربط در مجلس شورای اسلامی ضمن دعوت قربانیان به سکوت مانع از پیگیری حقوقی مؤثر قربانیان می شوند!

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران سلمان خدادادی مدیرکل سابق اداره اطلاعات اردبیل و فرمانده سابق سپاه ملکان که اکنون نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی است کارنامه ای قابل توجه در حوزه جرائم کیفری دارد! او که اکنون رئیس کمیسیون اجتماعی در مجلس شورای اسلامی است در سال های گذشته از بابت تجاوز به منشی خود و یکی از مراجعه کنندگانش متهم شده بود و مدتی را نیز در بازداشت به سر برده بود!

"هرانا" با دریافت اسناد و مدارک و گفتگو با منابع موثق مطلع شده است حداقل دو ادعای جدید دیگر از بابت تجاوز و آزار جنسی علیه آقای خدادادی در سال جاری شکل گرفته است! قربانیان که این نماینده مجلس را به سوء استفاده از موقعیت و تجاوز متهم می کنند پس از مدتی که مدعی هستند از ترس جان، امنیت و آبرو سکوت کرده بودند در مقام استیفای حقوق خود برآمدند، ز - ن دختری بیست و هشت ساله، اهل شهرستان ملکان در استان آذربایجان شرقی می گوید: "در چهار سال گذشته مورد آزار جنسی توسط این نماینده مجلس قرار گرفته ام!" این دختر که ماجرایش شباهت زیادی به قربانی دیگر این پرونده دارد پس از چهار سال آزار و اذیت و بی توجهی مسئولان نسبت به طرح شکایت در حراست مجلس شورای اسلامی سکوت خود را شکست و در گفتگوئی با "هرانا" به شرح ماجرا پرداخت، او گفت:

..... آشنائی قبلی من و آقای سلمان خدادادی (نماینده مردم ملکان در مجلس) مربوط به سال های گذشته و زمانی بود که پدر مرحوم من در سپاه با ایشان همکار بود، پدر من چند سال پیش فوت کرد و من با وجود بیماری مادر و وضعیت نامساعد مالی خانواده ام به دنبال شغلی مناسب جهت گذران زندگی بودم، یک روز تصمیم گرفتم به فرمانداری مراجعه کنم، پس از مراجعه و دیدن تجمع مردم متوجه شدم که قرار است آقای خدادادی به آنجا بیایند تا مردم مشکلات خود را به ایشان بگویند، پس از این که درخواست خود را طی نامه ای به ایشان دادم به من گفتند که برای گرفتن پاسخ دو روز دیگر با وی تماس بگیرم، دو روز بعد و زمانی که تماس گرفتم به من گفتند که مرا در دیوان محاسبات تهران استخدام می کنند، پس از چند روز مجددا خواستار پیگیری نتیجه قطعی شدم که ایشان از من خواستند به دفترشان در تهران بروم تا مشکلم حل شود، من هم همراه با مادرم به تهران رفتیم و علیرغم وعده های ایشان مبنی بر پیگیری نتیجه ای نگرفتیم، پس از آن ایشان دوباره تماس گرفتند و گفتند به تهران بروم و این بار تأکید داشتند که نیاز نیست همراه با مادرت بیائی و او را این همه راه تا تهران بکشانی! به تهران که رسیدم با ایشان تماس گرفتم و گفتند: " در مجلس نیستند و در دفتر مراجعات خود در تهران هستند و الان هم جلسه دارند!" گفتند: "به آنجا بروم و منتظر بمانم تا جلسه شان تمام شود!"

زمانی که به دفتر ایشان در میدان ولیعصر رفتم و داخل دفتر شدم بلافاصله در را روی من قفل کرد و پس از آزار و اذیت و با اعمال زور به من تجاوز کرد و نهایتا با تهدید از من خواست تا به کسی چیزی نگویم! آن روز را هرگز از یاد نمی برم، دنیا روی سرم خراب شده بود! عضلاتم قفل کرده بودند و نمی توانستم از جایم تکان بخورم! به من گفت که قرار است چند نفر از همکارانش به آنجا بیایند و سریعتر از آنجا خارج شوم! گفتم: "فقط می خواستی این کار را بکنی؟ و قصد کمک به من و خانواده ام را نداشتی؟" و در جوابم گفت که می خواهد کمکم کند و این کار را هم می کند! گفتم: "دیگر نمی خواهم و فهمیدم چطور آدمی هستی!" به زحمت از آنجا خارج شدم و به ایستگاه راه آهن رفتم و به شهرمان برگشتم، در راه به همه چیز فکر کردم، حتی به خودکشی و راحت کردن خودم از زندگی اما به خاطر وضع خانواده ام مجبور شدم سکوت کنم و ادامه دهم، پس از این حادثه روزها، ماه ها و سال های بعد با من با عناوین و بهانه های مختلفی تماس گرفتند و حداقل یک بار دیگر به بهانه های واهی مرا به منزل مسکونی خود در شهرک پرواز تبریز کشاندند و مجددا تجاوز کردند! .....

این دختر که مدعی است قربانی سوء استفاده این نماینده مجلس از جایگاهش شده می گوید:

..... پس از یک دوره طولانی تهدید و تطمیع این نماینده نهایتا به او زنگ زدم و گفتم: "دیگر شغل نمی خواهم، فقط دست از سرم بردارد وگرنه می روم شکایت می کنم!" اما در جوابم گفت: "هیچ غلطی نمی توانی بکنی!" و تلفن را قطع کرد! مدتی گذشت اما باز هم تماس گرفت و این بار می گفت مرا دوست دارد و می خواهد با من صحبت کند! اما نپذیرفتم و نرفتم، حتی پیام های تهدیدآمیز برایم ارسال می کرد که اگر نروم بلائی سرم می اورد! ولی نرفتم و از ترس جانم مدام محل سکونتم را تغییر می دادم! .....

ز - ن مدعی است اقدامات این نماینده مجلس قربانیانی بیش از یک مورد دارد! او یادآوری می کند:

..... مدتی بعد بود، در جمعی از دوستانم نشسته بودم و از یکی از دوستانم شنیدم که گفت خدادادی به او وعده کار داده و بعد هم به او تجاوز کرده و طی این مدت بارها خواسته دست به خودکشی بزند! آنجا بود که فهمیدم فقط پای من در میان نبوده است! مدتی پرس و جو کردیم و در نهایت متوجه شدیم چند نفر دیگر هم هستند که چنین بلائی سرشان آمده است اما هیچ کدام از ترس جانشان حاضر نشدند جائی شکایت کنند! .....

این دختر بیست و هشت ساله که همزمان با قربانی دیگر شهادت خود را در اختیار "هرانا" قرار داده است در مورد پیگیری های صورت گرفته برای استیفای حقوق خود خاطرنشان کرد:

..... مدتی صبر کردم تا دیگر اذیتم نکند ولی فایده نداشت! اواخر فروردین به او زنگ زدم و گفتم: "هر بلائی سرم آوردی چیزی نگفتم ولی خواهش می کنم تمامش کن وگرنه به همه می گویم با من چه کردی!" گفت: "جائی چیزی بگوئی دستور می دهم بی سر و صدا تو را بکشند و آب از آب هم تکان نخورد!" واقعا ترسیده بودم، بعد از قطع کردن تلفن سریع به ایستگاه راه آهن رفتم تا از آنجا به تهران بروم، در راه فکر کردم که دیدن دوباره اش چقدر عذابم می دهد و این که می ترسیدم بلائی سرم بیاورد، به تهران که رسیدم تصمیم گرفتم بروم و شکایت کنم، به کجا؟ نمی دانستم تا این که به ذهنم رسید بروم کمیسیون نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شکایت کنم، راه دسترسی به کمیسیون را نمی دانستم، برای همین رفتم حراست مجلس و به آنها گفتم: "شکایت دارم!" اولش به حرف هایم گوش نکردند تا این که گفتم: "اگر به حرف هایم توجه نکنید می روم شورای نگهبان شکایت می کنم!" و با اصرار پذیرفتند، شرح ماجرا را به آنها گفتم، آنها هم گفتند: "باید برای اثبات مدرک داشته باشی!" و گفتم: "مدارک زیادی دارم!" از صدایش که با من تماس گرفته و مرا تهدید کرده تا پیامک ها و ..... پس از طرح شکایت در حراست مجلس که قرار شد به دست کمیسیون نظارت بر رفتار نمایندگان برسد آقای خدادادی چند بار دیگر تماس گرفت و گفت اگر شکایتم را پس نگیرم می تواند هر بلائی سرم بیاورد! من هم گفتم: "به شکایتم رسیدگی می کنم و ادامه می دهم چون حق دارم!" چند بار دیگر هم تماس گرفت و باز گفت به دیدنش بروم تا مشکل را حل کند و باز هم وعده شغل داد و گفت قول می دهد همه چیز را درست کند، فقط بروم شکایتم را پس بگیرم! اما باز نپذیرفتم .....

این دختر جوان در خصوص نتیجه پیگیری‌های خود از نماینده مورد اشاره به "هرانا" می گوید: "از تاریخ سوم اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ که شکایت کردم تا به امروز چند بار با حراست مجلس تماس گرفته ام اما هر بار می گویند زمان لازم هست تا بررسی کنند و به شکایتم رسیدگی نمی کنند!" "هرانا" همچنین نسخه ای از اسناد و مدارک این پرونده از جمله سخنان تهدیدآمیز و تطمیع کننده این نماینده بدسابقه مجلس را در اختیار گرفته است که با توجه به امنیت قربانیان و روند حقوقی که پیگیری این پرونده خواهد داشت نشر عمومی آنها و همین طور انتشار شهادت های دیگر از قربانیان را در آینده در نظر می گیرد!

سلمان خدادادی کیست؟

آن طور که "در صحن" نقل کرده است سلمان خدادادی متولد ۱۳٤۱ است، دوره جوانی جذب دستگاه اطلاعاتی و امنیتی جمهوری اسلامی شد و در جریان اعدام های دهه شصت از عناصر اداره اطلاعات آذربایجان شرقی بود و پس از یک دهه فعالیت در اداره اطلاعات با حمایت جامعه روحانیت مبارز برای انتخابات دوره چهارم مجلس از حوزه انتخابیه بناب و ملکان اعلام نامزدی کرد و پس از ناکامی در ورود به مجلس چهارم به عنوان مدیرکل اداره اطلاعات اردبیل و پس از آن به عنوان فرمانده سپاه ملکان به فعالیت های خود ادامه داد، خدادادی پس از یک دوره ناکامی در ورود به مجلس در سال ۱۳۷٤ بار دیگر برای نمایندگی مجلس ثبت نام کرد و این بار توانست به عنوان نماینده بناب و ملکان انتخاب شود اما صحت انتخابات توسط مردم بناب زیر سؤال رفت و اعتراضات مردم به درگیری مسلحانه و کشته شدن تعدادی از متعرضان منجر شد! مردم بناب معتقد بودند که به نامزدی از شهر ملکان رأی نداده و نمی توانند صحت انتخابات را تأیید کنند! در نهایت به عنوان عضوی از بدنه وزارت اطلاعات علی فلاحیان وارد مجلس پنجم شد.

سلمان خدادادی در خردادماه ۱۳۸۷ همزمان با پایان عمر مجلس هفتم از سوی دادگاهی در تهران احضار و پس از بازپرسی به اتهام ‏فساد اخلاقی و ارتباط نامشروع بازداشت شد! قرار بازداشت او پس از مواجهه حضوری با دو زن که از او شکایت کرده بودند ‏صادر شد اما در هفتم خرداد با وثیقه صدو پنجاه میلیونی آزاد و بلافاصله در مجلس حاضر شد و سوگند نمایندگی خورد و پرونده او بسته شد! در مجلس اصلاح طلب ششم‌ بدون داشتن سابقه ای در حوزه درمانی به کمیسیون بهداشت و درمان رفت و پس از آن برای بار سوم نیز وارد مجلس شد اما در مجلس هفتم به اتهام تجاوز به منشی خود و یکی از دختران مراجعه کننده به دفتر نمایندگان بازداشت و راهی زندان اوین شد! خبری که از سوی مقام های آن زمان قوه قضائیه و رئیس مجلس هفتم تأیید شد! وی در حالی راهی زندان شد که موفق شده بود آراء لازم برای ورود به مجلس هشتم را جلب کند اما این بار با مسأله رد اعتبارنامه اش توسط نمایندگان مجلس هشتم روبرو شد!

فاطمه آلیا و فاطمه رهبر دو تن از نمایندگان زن مجلس هشتم که در جریان فساد اخلاقی این نماینده مجلس بودند ابطال اعتبارنامه اش را خواستار شدند، سرانجام اعتبارنامه خدادادی در شعبه مربوطه رد شد ولی در جریان رسیدگی به پرونده اش در صحن مجلس‌ به دستور علی لاریجانی‌ جلسه مجلس غیر علنی شد و پس از  جلسه غیر علنی و در حالی که تعدادی از مردم ملکان در مقابل مجلس تجمع کرده و خواستار اخراج او از مجلس بودند نمایندگان به اعتبارنامه خدادادی رأی مثبت دادند! خدادادی پیش از تأیید اعتبارنامه اش با پیش بینی این که اعتبارنامه اش تأیید می شود گفته بود: "مراحل پرونده در شعبه بازپرسی به اتمام رسیده و منتظر تشکیل دادگاه هستم، لذا در مورد پرونده قضائیم تا به حال سخنی نگفته ام و مصاحبه نخواهم کرد و معتقدم این مسائل باید در دستگاه قضائی پیگیری شود و اگر حرفی بزنم که برخی از انقلاب رنجیده خاطر شوند آب به آسیاب دشمن ریختن است و موجب خشنودی دشمنان و رادیوهای بیگانه می شود!"

در انتخابات مجلس نهم‌ نام سلمان خدادادی در فهرست رد صلاحیت شدگان قرار گرفت و از ورود به مجلس نهم محروم شد اما از آنجا که در مجلس پنجم در کمیسیون امنیت ملی حضور داشت و رابطه نزدیکی با حسن روحانی (رئیس جمهور فعلی ایران) و جمع دیگری از اعضای کابینه روحانی داشت و به دلیل حمایت از حسن روحانی در انتخابات سال ۱۳۹۲ پس از انتخابات به عنوان گزینه اصلی استانداری بوشهر مطرح شد ولی به دلایل نامعلوم روحانی از این تصمیم منصرف شد تا خدادادی به عنوان مشاور ظریف (وزیر امور خارجه) منصوب شود! دو سال بعد‌ خدادادی  مجددا برای نمایندگی مجلس ثبت نام کرد و باز هم صلاحیت  او برای انتخابات دهمین دوره مجلس توسط هیأت نظارت رد شد ولی با لابی در شورای نگهبان تأیید صلاحیت شد و موفق شد راهی مجلس دهم شود! او در این انتخابات از حمایت لیست امید نیز برخوردار بود و نهایتا ریاست کمیسیون اجتماعی مجلس دهم را نیز از آن خود کرد! سلمان خدادادی که در مجلس پنجم دانشجوی مدیریت بود در طول نمایندگی موفق شد در رشته علوم سیاسی فوق لیسانس و در رشته روابط بین الملل دکترایش را اخذ کند و علاوه بر نمایندگی مجلس در دانشگاه تدریس کند!

سوابق اجرائی و مدیریتی:

نماینده ملکان و رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس دهم

مشاور وزیر امور خارجه دولت حسن روحانی

نایب رئیس کمیسیون شوراهای مجلس هشتم

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس هفتم

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ششم

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس پنجم

فرمانده سپاه ملکان

مدیرکل اطلاعات استان اردبیل

معاون مدیرکل اطلاعات استان آذربایجان شرقی

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★

در این نوشتار از سلمان خدادادی با نام "نماینده مردم ملکان در مجلس!!!" نام برده شده است که این نامگذاری نادرست است چون در دوزخ رژیم ولایت فقیه انتخابات آزاد جایش را به انتصابات داده است و سلمان خدادادی نماینده مردم در مجلس نیست! سلمان خدادادی که سال ها در ارگان های سرکوب رژیم ولایت فقیه در تبریز و اردبیل و آذربایجان کار می کرده است دارای چندین پرونده تجاوز جنسی به دختران است که به تازگی نیز چند دختر دیگر از او در این زمینه شکایت کرده اند! هنگامی که سلمان خدادادی بدون ترس از کیفر و در روز روشن به دختران تجاوز می کند روشن است که در زندان ها و شکنجه گاه های تبریز و اردبیل و آذربایجان خودش و همدستانش چه ها بر سر دختران زندانی می آوردند! درباره سلمان خدادادی نگاه کردن به لینک های زیر سودمند است:

لینک یک

http://www.iranglobal.info/node/50545

لینک دو

http://www.iranglobal.info/node/62157

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★

 

Missing media item.

 

Missing media item.

 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

https://www.hra-news.org/2018/hranews/a-15699

مطالب مرتبط:

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما