مذاکره برای تحریم

یکی از مقام‌های وزارت خارجه ترکیه از سفر هیئتی از وزارتخانه‌های خارجه و خزانه‌داری آمریکا به آنکارا برای دیدار با مقام‌های ترک و مذاکره بر سر تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران خبر داد.

به نقل از رویترز، یک هیئت از وزارت خزانه‌داری و خارجه آمریکا به‌منظور رایزنی با مقامات ترکیه درباره تحریم‌ها علیه ایران به آنکارا می‌رود.
یک مقام در وزارت خارجه ترکیه گفت که هیئتی از مقامات وزارت خزانه‌داری و خارجه آمریکا جمعه به‌منظور بحث و تبادل نظر درباره تحریم‌ها علیه ایران به ترکیه می‌روند.
این مقام ترک در ادامه گفت که یک هیئت که اکنون در هند مشغول رایزنی با مقامات این کشور است روز جمعه به‌منظور رایزنی درباره تحریم‌ها علیه ایران به آنکارا می‌آید. این هیئت با مقاماتی از نهادها و مؤسسات مرتبط از جمله وزارتخانه‌های خارجه و اقتصاد دیدار خواهند داشت.
سخنگوی سفارت آمریکا در ترکیه نیز تأیید کرده است که رایزنی مقامات آمریکایی روز جمعه خواهد بود و بر تحریم‌های ایران تمرکز خواهد داشت.
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا حدود 2 ماه پیش کشورش را از توافق هسته‌ای ایران موسوم به برجام خارج کرد و بعد از بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران از کشورهای متحد خود خواست تا به خرید نفت و تجارت با ایران پایان دهند.
پیش از این هاکان تکین سفیر ترکیه در ایران با اشاره به سفر هیئتی از آمریکا به این کشور برای گفتگو درباره تحریم ایران اعلام کرده بود: پس از این دیدار و بررسی نقطه نظرات آنها تصمیم خود را درباره تجارت و روابط اقتصادی با ایران اعلام خواهیم کرد.

Image result for ‫ترکیه امریکا‬‎

منبع: 
تسنیم
بخش: 
انتشار از: 

         

 

نظردهی با فیسبوک: