زلزله در کرمانشاه

آخرین گزارش‌ها از مصدوم شدن ۲۳۲ نفر در زمین‌لرزه تازه‌آباد کرمانشاه حکایت دارد. تیم‌های ارزیاب و بالگردهای اورژانس کشور راهی محل حادثه شدند. تا کنون تلفات جانی گزارش نشده است

به گزارش خبرگزاری ایلنا به نقل از سخنگوی اورژانس کشور در ایران تا ساعت ۲۲ و ۳۰ به وقت محلی در مجموع ۲۳۲ مورد مصدوم بر اثر زلزله روز یکشنبه در کرمانشاه گزارش شده است.
مجتبی خالدی به ایلنا گفت که بیشتر بیماران مرخص شده‌اند و تنها ۱۹ نفر هم‌اکنون در بیمارستان‌ها به سر می‌برند.
دو ساعت پیش از آن استاندار کرمانشاه تعداد مصدومان زلزله را ۱۵۶ نفر اعلام کرده بود.
هوشنگ بازوند همچنین از آسیب‌دیدگی ۵۴ واحد مسکونی بر اثر این زلزله خبر داد. به گفته او بر اثر زلزله برق ۱۵ روستا قطع شد که مشکل حل شده است.
زلزله امروز در اکثر شهرهای استان کرمانشاه احساس شد و مردم از وحشت به خیابانها آمدند.
این زلزله تاکنون تلفات جانی به بار نیاورده است.
زمین‌لرزه‌ای به قدرت ۹/ ۵ ریشتر یکشنبه ۳۱ تیر (۲۲ ژوئیه) تازه‌آباد کرمانشاه در غرب ایران را لرزاند. عمق این زمین‌لرزه در پنج کیلومتری زمین بود.

این زلزله در ساعت ۱۴ و ۳۷ دقیقه یکشنبه رخ داد و در مناطق وسیعی از استان‌های کرمانشاه، ایلام و کردستان احساس شد. تعدادی از ساختمان‌ها به‌ویژه در مناطق فرسوده بر اثر زمین‌لرزه دچار خسارت و تخریب شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۰ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرده است. براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی حدود ۱۰۰هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیده‌اند.

پیرحسن کولیوند، سرپرست اورژانس کشور، در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس از آماده‌باش کامل در استان‌های همجوار کرمانشاه خبر داد. به گفته او، تا کنون چهار پس‌لرزه به ثبت رسیده که بزرگ‌ترین آن‌ها ۲/ ۴ ریشتر بوده است.

کولیوند گفت، تیم‌های هلال احمر، بخشداری و سپاه پاسداران به منطقه اعزام شده‌اند. جمعیت منطقه زلزله‌زده کرمانشاه ۱۴هزار نفر است.

صبح یکشنبه زلزله‌ دیگری به قدرت ۷/ ۵ ریشتر استان هرمزگان در جنوب ایران را نیز لرزانده بود.

در آبا‌ن‌ماه نیز زلزله‌ای شدید کرمانشاه را لرزاند. این زلزله صدها کشته و هزاران زخمی بر جا گذاشت. بسیاری از بی‌خانمان‌های ناشی از این زمین‌لرزه هنوز هم سرپناه مناسبی برای زندگی در اختیار ندارند و طبق گزارش‌ها، در وضعیت بسیار بدی به سر می‌برند.

Related image

منبع: 
دویچه وله
بخش: 
انتشار از: 

         

 

نظردهی با فیسبوک: