احضار وکیل به دادسرا

مصطفی ترک همدانی، وکیل دادگستری با شکایت معاون دادستان تهران به اتهام نشر اکاذیب به دادسرای رسانه احضار شد.

مصطفی ترک همدانی وکیل دادگستری با شکایت معاون دادستان تهران به اتهام نشر اکاذیب به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شده است. این وکیل دادگستری به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفته است توییت‌هایش درباره کاووس سیدامامی، استاد دانشگاه و فعال محیط زیست که در بازداشتگاه اوین جان باخت و تبصره ماده ۴۸ قانون آیین دادرسی کیفری و منع پذیرش وکیل در پرونده متهمان محیط زیستی علت این شکایت بوده است. او گفته است برخورد بازپرس «بسیار محترمانه» بوده و امیدوار است توضیحاتش به برائت او بینجامد. ترک همدانی تاکید کرده که تمام تلاشش همچنان در بهبود بخشیدن به وکالت از متهمان است.

پیش از این و در سال گذشته ​​​​​​​مصطفی ترک همدانی، وکیل تعدادی از شاکیان سازمان تامین اجتماعی از محکومیت خود به ۱۰ ماه زندان و ۴۰ ضربه شلاق خبر داده بود. این حکم با شکایت سعید مرتضوی در دادگاه بدوی صادر شده بود و در آن زمان نامبرده گفته بود که "شکایت سعید مرتضوی بر اساس یکی از مصاحبه‌های من با خبرگزاری ایلنا بوده است که در آن بدون اینکه نامی از او برده باشم، در مورد حکم محکومیت دادگاه بدوی اظهار نظر کردم"

در آذرماه سال گذشته مجتبی نظری وکیل سازمان تامین اجتماعی خبر داده بود که شعبه ۲۲ دادگاه تجدید نظر استان تهران، سعید مرتضوی را از "اتهام تحصیل نامشروع و تصدی غیر قانونی پست سرپرستی تامین اجتماعی" تبرئه کرده است.

پس از انتشار گزارش تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از سازمان تامین اجتماعی در روز ۱۳ آذر سال ۱۳۹۲ که در آن سعید مرتضوی به تخلفات گسترده مالی متهم شد، مصطفی  ترک ‌همدانی، ‌علیرضا دقیقی و پیمان حاج محمود عطار به وکالت از تعدادی از کارگران از سعید مرتضوی شکایت کردند.

سعید مرتضوی که در دولت محمود احمدی نژاد رئیس سازمان تامین اجتماعی بود نهایتاً در دادگاه بدوی به شش ماه حبس تعلیقی، شش ماه حبس تعزیری و استرداد ۴۶ میلیون تومان حقوقی که در دوره سرپرستی دریافت کرده بود محکوم شد. او همچنین در بخش دیگری از پرونده به اتهام "تصرف غیرقانونی" و "اهمال در انجام وظیفه" به تحمل ۷۰ و ۶۵ ضربه شلاق محکوم شد.

با وضعی که می بینیم نمیدانم که چه واژه یا عبارتی میتوانند اینهمه تبعیض را تعریف کند. محکوم آزاد میشود ولی وکیل زندانی! اختلاسگران و دزدان با سرمایه ملی، در کازینوهای غرب به عیاشی مشغولند و جوان ایرانی برای فرار از این ندامتگاه، کلیّه اش را میفروشد! 

منبع: 
ایسنا
بخش: 
انتشار از: 

         

 

نظردهی با فیسبوک: