فراخوان اعتراض سراسری فردا

فراخوان ها از مردم ایران می خواهند، که از فردا، 9 مرداد 1397، خیزش یکپارچه ای را در خیابان ها و دیگر مکان های همگانی تهران و دیگر شهرهای ایران در اعتراض به وضعیت ناگوار اقتصادی و اجتماعی کشور آغاز کنند

 

 

امروز، فراخوان های پرشماری برای اعتراض همگانی به گرانی و فساد حکومتی در رسانه های تلگرامی و فیسبوکی ایرانیان منتشر شده است.

این فراخوان ها از مردم ایران می خواهند که از فردا، 9 مرداد 1397، خیزش یکپارچه ای را در خیابان ها و دیگر مکان های همگانی تهران و دیگر شهرهای ایران در اعتراض به وضعیت ناگوار اقتصادی و اجتماعی کشور آغاز کنند.

شماری از کنشگران مدنی و سیاسی درون و برونمرز از این فراخوان پشتیبانی کرده و آن را پشتوانه ای برای اعتصاب ها و اعتراضات سراسری کامیون رانان، کارگران حقوق نگرفته، مالباختگان مؤسسات کلاهبردار مالی و اعتباری و دیگر گروه های اجتماعی درگیر با حکومت جمهوری اسلامی شمرده اند.

در برخی از شهرها مکان های معینی نیز برای آغاز تظاهرات اعلام شده است، اما به طور کلی میدان ها و خیابان های مرکزی شهرها پایگاه اصلی گردهمایی های اعتراضی مردم هستند.

با افزایش قیمت دلار تا 12000 تومان و بالا رفتن بهای دیگر کالاهای مورد نیاز مردم به پیروی از آن و همچنین فطع آب و برق در بسیاری از نقاط کشور، رنج و فشار زندگی بر مردم ایران بیش از پیش سنگینی می کند و خواست براندازی رژیم فاسد جمهوری اسلامی به خواست همگانی ایرانیان تبدیل شده است.     

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: