سخنی با خودمان :خبر،دروغ، جنگ روانی وپروپاگاندا

گفتاری در باره آسیبهایی جنگ روانی برمخالفین جمهوری اسلامی
گفتاری در باره اخباردروغ ، جنگ روانی و پروپاگاندا و تفاوت انان با هم و همچنین بررسی دروغ پردازی کانال های غیر رسمی تولید خبر همچون Avatoday علی جوانمردی ، امد نیوز ، شبکه بیان، عباس فخر آور و سید محمد حسینی آسیبهایی جنگ روانی برمخالفین جمهوری اسلامی که بشکل مستقل و دنباله دار ادامه خواهد یافت:
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

تصویر محسن کردی

نظر : 
من هم با آقای سعید رضا موافق هستم. کیانوش عزیز حرفهایت کاملا درست است. خوشبختانه در میان طیف سیاسی آنقدر هوشمندی هست که اخبار دروغ را نپذیرند چه برسه به راهنمایی های عوامانه ای که انواع تلویزیونهای بی سواد لس آنجلسی تحول مردم میدهند. یک سری افراد کم سواد اما بشدت خیالاتی که خیال میکنند کاملا به همه مسائل سیاسی تسلط دارند نیز در میدان هستند. آنچه این افراد دارند وقت و پشتکار بسیار زیاد است که میتوانند مخاطبینی نیز جمع کنند. مخاطبین آنها نیز مردم عادی و عوام هستند که اغلب نه کتاب خوانده اند و نه میتوانند تحلیل و تفسیری داشته باشند که عقلانی بودن یک خبر یا تفسیر را بتوانند تمیز دهند. اما آنچه که وظیفه روشنفکران آگاه است این است که دست به افشاگری بزنند و ماهیت افراد دغل کار را در فضای مجازی و رسانه ای رو کنند. البته باید توجه کرد که گاهی ممکن است یک فرد فعال خبری صالح نیز ..ادامه
عدم انتشار شده: 
false

عنوان مقاله: 
سخنی با خودمان :خبر،دروغ، جنگ روانی وپروپاگاندا
نظر : 
اقاى توكلى
اين چندين بار است و مطمين هستم اخرين بار هم نخواهد بود كه شما در اين رابطه بصورت گفتارى يا نوشتارى اعلان نظر مينماييد.
من با نظر شما در رابطه با مبارزه با نفوذ گسترده افراد مشكوك و معلوم الحال به شبكه هاى مجازى كه با پخش اكاذيب عامه پسند و مشترى جمع كن موجبات گل الود كردن اب و امكان ماهى گيرى هدفدار بخصوص در بزنگاه هاى تاريخى را فراهم مى سازند كاملا موافقم.
اين افراد و شبكه ها متاسفانه جو فضاى مجازى را بدست گرفته و هر اشى را كه ميپزند به خورد عامه مردم ميدهند. اين مسيله بسيار خطرناك و غير قابل پيشبينى و كنترل است.
به نظر من وظيفه فعالين سياسى، گله گذارى نيست بلكه بايستى كاملا هدفدار و فعال وارد گود شوند.
لازم است بسترى مناسب ايجاد تا جمع گسترده اى از نيروهاى ازاديخواه و مسيول بتوانند بدور از تعصبات فردى و گروهى، جهت باز پسگيرى فضاى مجازى از دست شيادان، متحدا عمل كنند.
عدم انتشار شده: 
false

عنوان مقاله: 
سخنی با خودمان :خبر،دروغ، جنگ روانی وپروپاگاندا
نظر : 
خوب حالا که این همه انتقاد از آقای توکلی راجع به این مضوع به این مهمی هست، حداقل من حمایت چندباره ام رو از مواضع ایشون اعلام بکنم. یک چیزی رو هم اضافه کنم. در چند وقتی که دلار در ایران بشدت بالا می رفت، برخی از افراد در فضای مجازی و در رسانه های متعلق به اپوزوسیون جو روانی عجیبی بوجود آورده بودند که دلار تا فلان رقم بالا خواهد رفت و مردم رو تشویق می کردن که دار و ندارشون رو بدن و دلار و طلا بخرن. توی بانک هم دلارشون رو نگه ندارن و توی خونه نگه دارن. هدف این بود که بانکهای دولت خالی از پول بشه و بعد مثل این جوری رژیم سقوط بکنه (مثل اینکه الکیه!). خیلی از مردم در جو روانی بوجود اومده و در این شرایط سخت کلی از پس انداشون رو دادن و طلا و دلار خریدن. بعد دلار یه دفعه از حدود 20 تومن سقوط کرد به 14 تومن و خیلیها این وسط متضرر شدن. ضمن اینکه رژیم هم سقوط نکرد.
عدم انتشار شده: 
false