فراخوان اعتصاب سراسری کارگران راه آهن از فردا، ۵ آبان ۹۷

کارگران راه آهن از محروم ترين اقشار هستند و حقوق آنها دربهترین حالت یک میلیون و نیم یا یک میلیون و هفتصدهزار تومان می باشد، که بخش اعظم آن بابت کرایه ی خانه و آب و برق صرف می شود و اگر به شرایط آنها رسیدگی نشود شاهد یک فاجعه ی انسانی هستیم

بیانیه شورای هماهنگی کارگران و کارکنان نگهداری خط و ابنیه فنی راه آهن
کارگران و كاركنان زحمتکش راه آهن،
همکاران گرامی
همانگونه که مستحضر هستید تجمع کارگران شرکت خط و ابنیه فنی راه‌آهن کشور از ۲۹ تیر، در اعتراض به پرداخت نشدن سه تا چهار ماه دستمزد آغاز شد.
این تجمعات در شهرهای مختلف در استان‌های خراسان، آذربایجان، لرستان، اصفهان، زنجان و شهرهای اسلام‌شهر، کرج، شاهرود، سمنان، دامغان، گرگان، ورامین، اراک، ارومیه، اندیمشک، زاهدان و همچنین دیزل تهران صورت پذیرفت.
دیگر بار در روز شنبه ۷مهر۹۷ کارگران راه آّهن ناحیه شاهرود در اعتراض به دریافت نکردن چند ماه حقوق دست از کار کشیده وتجمع اعتراضی کردند.
همچنین روز شنبه ۱۴مهر۹۷ کارگران حوزه سرخس در استان خراسان دست از کار کشیده و در اعتراض به پرداخت نشدن حقوقشان به سمت فرمانداری و استانداری این شهر رفتند.
مسئولین بارها وعده داده‌اند که مطالبات کارگران به آنها پرداخت خواهد شد ولی خلف وعده کرده و همچنان کارگران چندماه حقوق و۶ سال پاداش آخر سال (سنواتـ) را دریافت نکردند و فقط ۲۲ نفر از کارکنان راه آهن تبریز موفق شدند سنوات خود را دریافت کنند این در حالی است که تورم هر روز بيشتر، الزامات اوليه زندگي هر روز گرانتر میشود وکارگران راه آهن همان حقوق ناچيز خود را نيز دريافت نميكنند.
کارگران راه آهن از محروم ترين اقشار هستند و حقوق آنها دربهترین حالت یک میلیون نیم یا یک میلیون هفتصدتومان میباشد و بخش اعظم آن بابت کرایه خانه و آب و برق صرف می شود و اگر به شرایط آنها رسیدگی نشود شاهد یک فاجعه انسانی هستیم.
شورای هماهنگی خط و ابنیه ضمن توجه افکار عمومی به وضعیت نابسامان کارگران در مرحله اول عموم كارگران را از تاریخ ۵ آبان تا ۱۰ آبان به تجمعهاي اعتراضي و سراسری در تمامی مناطق فراميخواند.
کارگران و کارکنان نگهداری خط و ابنیه فنی راه‌آهن که در برگیرنده ۶۵۰۰ کارگر میباشد وخواستار «پرداخت بیمه درمانی، تسویه حساب کامل حقوق‌ها، لغو قراردادهای موقت و انعقاد قراردادهای کاری دائم، داشتن حق تجمع و برگزاری آن در هر زمان که کارگر برای طرح مشکلاتش نیاز دارد، متوقف شدن اخراج کارگران تحت عنوان "تعدیلی" و اعلام تاریخ دقیق پرداخت حقوق‌ها از سوی مدیریت»‌ میباشد.
شورای هماهنگی کارگران و کارکنان نگهداری خط ابنیه فنی راه آهن
۴ آبان ۱۳۹۷

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

عنوان مقاله: 
فراخوان اعتصاب سراسری کارگران راه آهن از فردا، ۵ آبان ۹۷
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با سرعت گرفتن و گسترش مبارزات مدنى و صنفى فراگير در ماههاى اخير در داخل كشور و همزمانى اين تحولات با مذاكرات پشت پرده رژيم با امريكا و متحدانش براى خروج از بحران و حفظ حكومت قرون وسطايى، در خارج از كشور، رژيم براى سرپوش نهادن بر امتياز دهى بين المللى و مراسم زهر نوشى قهرمانان خط ضد امپرياليستى!! و همچنين جلوگيرى از رشد خيزشهاى مردمى، ضد حمله خود را از طريق ارعاب عمومى اغاز نموده است.
لذا تهديد،ارعاب، دستگيرى، قتل و سركوب معترضين و مخالفين ستاره دار در داخل و موشك پرانى و ماجراجويى او و مزدورانش در عرصه بين المللى، براى رژيمى كه بحران زا و بحران زى است، كاملا قابل درك و فهم ميباشند.
بر اپوزيسيون اعم از سرنگونى طلب و تحول گراست كه با افشاء دد منشى رژيم و حمايت گسترده از مبارزات مدنى، عقب نشينى رژيم در عرصه بين المللى را به داخل مرزها برده و به عقب نشينى او در برابر خواست مردم پيوند زند.