اعتصاب سراسری معلمان با گستردگی برگزار شد

اعتصاب و تحصن سراسری فرهنگیان ایران در روز ۲۲ آبان ۹۷، در ده ها شهر کشور با استقبال گسترده روبرو شد...اعتصاب سراسری معلمان، فردا، ۲۳ آبان، نیز دنبال خواهد شد

 

 

 

اعتصاب و تحصن سراسری فرهنگیان ایران در روز ۲۲ آبان ۹۷، در ده ها شهر کشور با استقبال گسترده روبرو شد.

امروز، سه شنبه، ۲۲ آبان، هزاران مدرسه در سراسر ایران شاهد گردآمدن معلمانی شدند که به جای رفتن به کلاس های درس در دفتر مدرسه ماندند و به گفتگو پیرامون وضعیت ناگوار گذران زندگی خود و اوضاع فاجعه بار آموزش و پرورش در ایران جمهوری اسلامی پرداختند.

به گزارش های رسیده، معلمان در دستکم ۹۰ شهر و منطقه ی آموزشی کشور به فراخوان اعتصاب شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران عمل کرده اند.

در مواردی دانش آموزان و سرپرستان شان نیز، با درک علل اعتصاب، پشتیبانی خود را از معلمان ابراز داشتند.

ماه گذشته، در روز های ۲۲ و ۲۳ مهر ۹۷، نیز اعتصاب و بست نشینی معلمان در دفتر مدرسه به فراخوان شورای هماهنگی فرهنگیان برگزار و با شرکت گسترده ی معلمان و همراهی دانش آموزان روبرو شده بود. 

بر پایه ی گزارش هایی که تاکنون بازتاب یافته است، شدت استقبال از اعتصاب امروز، به ویژه در استان های کردستان، فارس، اصفهان، کرمانشاه و مازندران، بالا بوده و انتظار می رود که فردا، ۲۳ آبان، روز دوم اعتصاب با گستردگی بیشتری همراه شود.

فرهنگیان اعتصابی، از جمله، به سختی گذران زندگی و پایین بودن دریافتی، ناکارآمدی بیمه ی معلمان، اختناق حاکم بر فضای مدارس، دستگیری کنشگران صنفی، نبود امکانات آموزشی و کهنگی و نامناسب بودن ساختمان بسیاری از مدارس و کلاس های درس، ناشایست بودن بسیاری از مطالب کتاب های درسی و پولی سازی آموزش از سوی دولت اعتراض دارند.

 

اعتصاب فرهنگیان ایوانغرب، ۲۲ آبان ۱۳۹۷

 

 

 

اعتصاب فرهنگیان بابل، ۲۲ آبان ۱۳۹۷

 

اعتصاب فرهنگیان خمینی شهر (اصفهان)، ۲۲ آبان ۱۳۹۷

 

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: