ترامپ یک تاجر است و نه یک منجی!؟

فن بیان در قانون تجارت همیشه حرف نخست را می زند و افرادی در این حرفه موفق هستند که از موقعیت های زمان و مکان برای پیش برد اهداف خود بهره برداری کنند.
آخرین مصاحبه ترامپ و اینکه رژیم حاکم ایران اگر در راستای اهداف تعیین شده شخص خودش حرکت کنند بهترین گزینه حاکمیت بر ایران هستند نشان داد هیچ مقوله ایی مهمتر از موقعیت شخصی و منافع آمریکا برای این بیزینس من مهمتر نبوده

فن بیان در قانون تجارت همیشه حرف نخست را می زند و افرادی در این حرفه موفق هستند که از موقعیت های زمان و مکان برای پیش برد اهداف خود بهره برداری کنند.
آخرین مصاحبه ترامپ و اینکه رژیم حاکم ایران اگر در راستای اهداف تعیین شده شخص خودش حرکت کنند بهترین گزینه حاکمیت بر ایران هستند نشان داد هیچ مقوله ایی مهمتر از موقعیت شخصی و منافع آمریکا برای این بیزینس من مهمتر نبوده و نخواهد بود!؟
از زمان به قدرت رسیدن ترامپ در آمریکا بسیاری از به اصطلاح اپوزیسیون که از خود هیچ فکر و ایده ایی ندارند و به دلیل شخصیت ضعیف خود دائم به دنبال  پیدا نمودن بتی برای پرستش بودند،از بام تا شام به تعریف و تمجید رئیس جمهور آمریکا مشغول شدند و او را نجاتگر ایران نامیدند.غافل از اینکه مرد خوش فکر عرصه تجارت و بازار سرمایه یک روز برای بازاریابی کارخانجات هواپیماسازی ،اسلحه سازی به عربستان می رود و با پوشیدن دشداشه و رقص شمشیر در میان شیوخ چند قرارداد پر منفع ات امضاء می کند و از اینکه در این سفر همسر و دخترش با پوشیدن لباس های سکسی لب و دهان عربهای هوسران را آب انداخته و همانجا پیشنهاد ازدواج با علم اینکه شوهرانشان کنارشان هستند بدهند واهمه ایی ندارد.
فردا روز در مسئله خاشقچی روزنامه نگار سعودی که به قتل رسید چون سعودی ها برایش منفعت بیشتری داشتند با اردوعان وارد مذاکره شد و با اشاره هدیه پنج میلیارد دلاری شیخ سلمان اعلام آمادگی نمود در ازای سکوت دولت ترکیه، فتح الله گولن رهبر مخالف دولت ترکیه را به اردوعان هبه کند.
نمونه های متعددی وجود دارد که بیانگر آن است که دل بستن عده ایی از مردم ایران به ترامپ برای خروج از بن بست فعلی یک خیال باطل است!
سوال این است که برای ترامپ و یا رهبران دولت های غربی مهم است در ایران چند درصد مردم از گرسنگی و فقر جان می دهند و یا سالانه چندین هزار نفر بخاطر خودکامگی حاکمیت خودکشی می کنند و اصلا در زندان ها چه خبر است؟
سالانه چند نفر بی گناه تنها برای بیان حق زندانی و اعدام می شوند؟
چند هزار بیمار بخاطر تحریم دارو و تجهیزات که توان تهیه آن را ندارند جان خود را از دست می دهند؟
آری خودتان قضاوت کنید تا کنون کدام تحریم ها در کیفیت زندگی آخوندزاده ها(انگل زاده)تاثیر داشته است ؟ با علم اینکه همه این جماعت فرزندان شان را به آمریکا و اروپا می فرستند تا در آسایش زندگی کنند .نکته درناک موضوع اینجاست که دولت های مذکور با اشراف کامل  به هویت این اشخاص بجای دستگیری و محاکمه به آنها شهروندی دائم هدیه می کنند.
وراجی و حرف مفت زدن یکی از هنرهای ترامپ است که تنها مثال باد در رفت و آمد است شاید یادتان رفته باشد قرار بود برای مردم ایران اینترنت ماهواره ایی رایگان فراهم کند تا از شر استبداد خلاص شوند این در حالیست که خود مردم آمریکا بابت  بهره بردن از اینترنت ماهانه بیست تا پنجاه دلار به شرکت های مرتبط پرداخت می کنند!؟
شما تصور کنید کارمند یک شرکت اینترنتی هستید که رئیس جمهور دستور می دهد برای رفاه مردم ایران حقوق نگیرید و کار کنیذ آیا شما می پذیرید؟
دونالد ترامپ یکی از موفق ترین اشخاص در رشته تجارت است،نگاهی به سابقه این تجار دورگه نشان می دهد هیچ  عاملی باعث نمی شود از اصول اش در رسیدن به سود و منفعت بیشتر کوتاه بیاید،چه پیش از آنکه مرد نخست کاخ سفید شود و چه اکنون که بغیر از سرمایه گذاری های عظیم که در صنعت ،ساخت و ساز و سایر مواردی که سالانه تنها حسابرسی هایش را امضاء می کند و بخش اعظم انرژی خود را برای مدیریت خویش بر آمریکا و اهداف کشور تحت هدایت اش معطوف نموده است!
نگاهی موشکافانه به رفتارهای ترامپ در مواجه با رخدادهای مختلف در چهار گوشه جهان نشان می دهد ایشان هیچگاه از اصول خود در حرفه اصلی خود که همان بیزینس است کوتاه نمی آید و تمام ملاقات ها و تصمیمات اش را بر پایه هوش و ذکاوت  خود در تجارت اتخاذ می نماید.
حال می پردازیم به چند نمونه از شیوه مدیریتی ترامپ در نقش رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا،موضوع کره شمالی و تنش های خاور دور سالها با تهدید به جنگ هسته ایی دست به گریبان بود و موضع گیری کیم رهبر کره شمالی منطقه را بی ثبات کرده بود .با  ارسال پیام های غیر مستقیم و چند نطق رسانه ایی با رهبر کره دیدار کرد بخش عمده مکالمه مربوط به تحریم های غذایی و دارویی مربوط می شد و ترامپ با توافقی که امضاء کیم هم در آن موجود است تامین مایحتاج کره شمالی را به شرکتهای آمریکایی و آسیایی محول کرد که با اهداف خودش هماهنگ می باشند.
مخلص کلام این است که نه تنها مردم ایران و نه هیچ کشوری در دنیا که اسیر حاکمیت دیکتاتوری هستند به آمریکا و غربی ها بعنوان منجی دلخوش نباشند زیرا رهبران غرب ابتدا و انتها به منافع شغل و کشور خویش توجه دارند و برایشان مهم نیست سالانه چند هزار نفر کودک و زن ،بیمار و بیگناه کشته می شود.یک ماه است ترامپ فرمان قشون کشی به خلیج فارس را صادر نمود و چند ناو مجهز را به خلیج فارس و دریای عمان ارسال کرد،تصور انسان های زود باور ، سست اراده و مجیز گوی اجنبی پرست این بود که ناجی ایران می خواهد کلک رژیم آخوندی را بکند و کار را یکسره کند.اما زهی خیال باطل تنها هدف از این نمایش قدرت و شلوغ کار ها ترساندن سعودی و چند همسایه دیگرش در حوزه جنوبی خلیج فارس بود تا از این آب گل آلود چند صد میلیون دلار تسلیحات و هواپیما بفروشد و دست آخر برای آخوندها نوشابه باز کند.
یادتان باشد هرگاه ترامپ دست از لاف و لوف برداشت و همه انگل زاده ها و عناصر وابسته رژیم را تنها از آمریکا اخراج کرد و تمام دارایی هایشان را نزد نهادی بین المللی تا روز موعود امانت گذاشت آن روز به تعریف تمجید ترامپ بپردازید .
انسانی که دهان اش بیش از حد اندازه تحرک دارد
یقین داشته باشید چیزی برای عمل کردن ندارد

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

عنوان مقاله: 
ترامپ یک تاجر است و نه یک منجی!
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سالام دوسلار...
آن هم یک تاجر چندین بار ورشکسته که هیچ اطلاعی در باره قانون اساسی امریکا ندارد.