کودکانی که فارسی نمی دانند را باید از خانواده‌هایشان جدا کنیم:

«سید محمدباقر طباطبایی» استاد دانشگاههای مشهد در اظهارنظری فاشیستی پیشنهاد کرد کودکانی که در ایران فارسی نمی دانند را باید از خانواده هایشان جدا کرد چرا که به گفته او این خانواده‌ها «صلاحیت نگهداری فرزند را ندارند.

طباطبایی با انتشار مطلبی در توییتر نوشت: «پدر و مادری که در ایران زندگی می کنند و به کودک خود پیش از دبستان، فارسی نمی آموزند و یا اجازه نمی دهند که بیاموزند، صلاحیت نگهداری فرزند را ندارند و باید برای نجات فرزندان ایران، از ایشان سلب حضانت شود».

 

سید محمدباقر طباطبایی اهل مشهد و فارغ التحصیل کارشناس ارشد معماری است. این فرد نژادپرست مشاور اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و میراث فرهنگی این استان است. او همچنین استاد دانشگاه های خیام مشهد، تربیت معلم سبزوار، دانشگاه آزاد نیشابور و موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری می باشد. 

طباطبایی پیشتر نیز بدون هیچگونه ترس و واهمه ای، بارها به انتشار مطالب تُرک ستیزانه و فاشیستی در صفحات مجازی اقدام کرده است.

لازم به ذکر است معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش ایران روز چهارشنبه ۸ خردادماه ۹۸، از افزودن «تست بسندگی زبان فارسی» به طرح سنجش سلامتی کودکان خبر داد.

طی این طرح، کودکانی که در طرح سنجش قبل از ورود به دبستان شرکت می‌کنند، در صورتیکه توانایی «تکلم به زبان فارسی» را نداشته باشند، وضعیت سلامتی آنها تایید نخواهد شد.

این طرح نژادپرستانه که در قالب برنامه های آموزشی پیش از دبستان تبلیغ می شود، درصدد است فرصت ۷ ساله آموزش به زبان مادری کودکان غیرفارس در ایران را نیز از آنها سلب کرده و به کمک مهدکودک ها و دیگر مراکز دولتی و غیردولتی، کودکان غیرفارس را راحت تر آسمیله کند.

ارائه این طرح نژادپرستانه خشم ملت آذربایجان را برانگیخته است. شمار زیادی از شهروندان آذربایجانی با انتشار مطالب و مقالات مختلف به این سیاست های فاشیستی  وزارت آموزش و پرورش ایران واکنش نشان داده اند.

همچنین در روزهای گذشته «هادی بهادری» و «روح الله حضرت‌پور» از نمایندگان اورمیه و «میرحمایت میرزاده» نماینده گرمی مغان به این طرح نژادپرستانه اعتراض کرده اند.

 

منبع: 
گوناز تی وی
برگرفته از: 
گوناز تی وی
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

تصویر محسن کردی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
حالا بازهم ترکهای ایران خودشونو بگیرن بگن ما در درگیری های سیاسی شرکت نمیکنیم چون مساله ما نیست. حالا بازهم تبریز همچنان خودشو به خواب بزنه. شماها غیرت ندارین بلند شین از رژیم میترسین و همه مطالبات تون خالی بندی هست برای خودتون. فقط تو استادیوم تراختور تراختور میکنین شعار ترکی جدایی میدین انگار کمر غول شکستین. رژیم هم به پشم نمیگیره و شماها بر میگردین خونه هاتون. فردا بچه هاتون زبان مادریشونو فراموش میکنن و وقتی که پیر شدین زبون شماها رو نمی فهمن.