هجوم وحشیانه یگان ویژه به گردهمایی کارگران در اراک

بر پایه ی گزارش هایی، ده ها کارگر معترض شرکت «هپکو» ی اراک در اثر هجوم مزدوران یگان ویژه زخمی و روانه ی بیمارستان و دست کم ۴۰ تن از کارگران دستگیر شده اند

 

 

 

در روزدوشنبه، ۲۵ شهریور، نیروهای یگان ویژه ی ضدشورش جمهوری اسلامی به گردهمایی اعتراضی کارگران کارخانه ی «هپکو» ی اراک هجوم بردند و ده ها تن را زخمی و دستگیر کردند.

کارگران شرکت «هپکو» که ماه هاست حقوق نگرفته اند و در پی خصوصی سازی این کارخانه در بلاتکلیفی شغلی به سر می برند، امروز برای چندمین بار در روزهای اخیر به گردهمایی اعتراضی دست زدند.

کارگران این بار زیر پل «بختیاری» اراک گردآمده، برای مدتی راه آهن شمال ـ جنوب را بستند.

بر پایه ی گزارش هایی، ده ها کارگر در اثر هجوم مزدوران یگان ویژه زخمی و روانه ی بیمارستان و دست کم ۴۰ تن از کارگران دستگیر شده اند.

شرکت هپکو، سازنده ی ماشین های سنگین است، که در سال ۱۳۵۱ بنیانگذاری شده و پس از انقلاب ۱۳۵۷ به دست جمهوری اسلامی مصادره و سپس در سال ۱۳۸۶ زیر نام «خصوصی سازی» به شماری از کارگزاران رژیم واگذار گردیده است.

شرکت هپکو پس از دو بار «خصوصی سازی» و بازپس گیری، که هر بار بخشی از دارایی آن به دست مالکان خصوصی و مدیران دولتی فاسد به تاراج رفته است، اینک به حال تعطیل درآمده و برای سومین بار از سوی سازمان «خصوصی سازی» به معرض فروش گذاشته شده است!

 

 

 

 

برگرفته از: 
https://t.me/jonbesheiranian/8960
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: