آخرین حرف جوان ۲۱ ساله که به ضرب تیرهای بی‌هدف نیروهای امنیتی کشته شد

یکشنبه ۲۶ آبان بود. ساعت هشت و ۴۵ دقیقه شب که عرفان فایقی از محل کارش در چهاردانگه به منزل‌اش بازمی‌گشت. اما در شلوغی‌ها و درگیری‌ها به ضرب تیر مستقیم نیروهای امنیتی کشته شد. ۲۱ سال داشت

«مراقب مامان باش»

 یکشنبه ۲۶ آبان بود. ساعت هشت و ۴۵ دقیقه شب که عرفان فایقی از محل کارش در چهاردانگه به منزل‌اش بازمی‌گشت. اما در شلوغی‌ها و درگیری‌ها به ضرب تیر مستقیم نیروهای امنیتی کشته شد. ۲۱ سال داشت و در زمان مرگ‌اش برادر یازده ساله‌اش همراه او بود.

عرفان فایقی، جوان ۲۱ ساله که در چهاردانگه جوشکاری می‌کرد، بعد از اتمام کارش از چهاردانگه به خانه‌اش بازمی‌گشت که درگیری‌های خیابان باعث شد از خودروی خود پیاده شود. اما زمانی‌که از اتومبیل‌اش پیاده شد، تیرهای بی‌هدف نیروهای امنیتی، قلب جوان او را هدف گلوله قرار داد و جان خود را از دست داد.

در آن هنگامه مرگ، برادر یازده ساله عرفان هم همراه او بود. به روایت یکی از اقوام‌اش هنگام مرگ، در حالی‌که برادرش بالای سر او بود فقط یک جمله گفت و جان باخت. عرفان به برادرش گفت: «مراقب مامان باش.»

این آخرین جمله‌ای است که خانواده عزادار او، به یادگار از عرفان به یاد می‌آورند.

 

 

زمانی‌که خانواده به دنبال پیکر عرفان رفته بود، نهادهای امنیتی به آن‌ها گفتند که پیکرش را تحویل نخواهند داد و خودشان دفن‌اش خواهند کرد و به آن‌ها خبر خواهند داد. اما بی‌قراری‌های مادرش باعث شد یکی از اقوام بانفوذ او بتواند پیکر عرفان را از مقامات امنیتی تحویل بگیرد.

حالا پیکر عرفان فایقی در «امام‌زاده زید» آرام گرفته است؛ آن‌هم در مراسمی امنیتی، با حضور نیروهای امنیتی.

خانواده عرفان در مقابل دریافت پیکر عزیزشان ناچار به سکوت شده‌اند و مقامات امنیتی از آن‌ها تعهد گرفته‌اند که اجازه هیچ‌گونه اطلاع‌رسانی ندارند. گفته می‌شود که فیلمی از لحظه تیر خوردن عرفان وجود داشته است اما خانواده از نگرانی و مواجهه با تهدید‌های امنیتی ناچار به پاک کردن این فیلم شده‌اند.

عرفان فایقی، یکی دیگر از کشته‌شده‌های اعتراضات آبان ماه ۱۳۹۸ است که هدف گلوله مستقیم نیروهای امنیتی قرار گرفت و جان باخت.

 

منبع: 
ایران وایر
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: