آیا بازهم خامنه ای خواهد گفت آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند؟
05.01.2020 - 10:37

 

 سپاه پاسداران یک بازی کامپیوتری درست کرده بود که در آن هنگامی که آخرین دفاع آمریکایی دارد فرو میریزد پیامی داده میشود که وقتی بهش رسیدی، بهش بگو منو قاسم فرستاده. امروز می بینیم که قضیه برعکس شد. موشکی که به قاسم رسید گفت منو ترامپ فرستاده و نه در بازی بلکه در واقعیت قاسم را کشت. 

واقعیت این است که آمریکا سالها قبل میتوانست غلطی بکند منتها آمریکا یک کشوری با حساب و کتاب است. با ایران درگیر نمیشود که رو کم کند بلکه باید ببیند آیا این درگیری بنفع منافع ملی آمریکاست یا نه. 

کسی نیست که نداند که گروه کتائب حزب الله مسئول حمله به سفارت آمریکا از جانب حکومت ایران پشتیبانی میشود. اما خامنه ای در بازتوییت ترامپ به زبان انگلیسی نوشت: «این مردک توییت کرده و گفته ایران را مسئول مسائل جاری در بغداد می‌داند و به ایران واکنش نشان خواهد داد». خامنه ای ادامه داد: «اول: تو نمی‌توانی هیچ غلطی بکنی، دو: اگر منطقی بودی -که نیستی- می‌دیدی که جرائم شما در عراق و افغانستان موجب نفرت مردمان آن ممالک از شما شده است.» اما پس از کشته شدن سلیمانی و جشن و پخش شیرینی در عراق و سوریه نشان داده شد که خامنه ای چقدر محبوب است. 

 و اما نکته ای دیگر: در اخبار آمده بود که دو مقام آمریکایی از طریق سوییس به رژیم ایران  پیام داده اند که انتقامی که قرار است بگیرید «متناسب باشد». سوال اینجاست که معیار «انتقام متناسب» کدام است؟

به تعبیری سلیمانی مرد دوم رژیم ایران بود. آیا آمریکا پیام داده که شما هم معاون رئیس جمهور را بزنید؟ یا وزیر دفاع؟ رئیس سیا؟ رئیس ستاد مشترک؟ یک توریست؟ شاید هم سگ یکی از معلم های آمریکایی در بیروت؟ تصور میرود منظور از «انتقام متناسب» همان سگ معلم آمریکایی باشد. چرا که اولا هم «متناسب» است و هم تهدید ترامپ برطرف خواهد شد چرا که ترامپ همین حالا تهدید کرده که اگر به آمریکایی ها یا منافع آمریکا حمله شود به 52 منطقه ایران حمله خواهد کرد. لذا بهتر است رژیم گول طعمه «انتقام متناسب» را نخورد و رفتاری از روی هیجان نشان ندهد که این بار کشتی بان را سیاستی دگر آمد. و آخر اینکه: آمریکا نفر دوم جمهوری اسلامی را پس از تهدیدی کوتاه به هوا فرستاد. حال باید دید آیا آن موجود وقیح بازهم از عبارت «آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند» استفاده خواهد کرد یا خیر. 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

محسن کردی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما