قاسم سلیمانی در اهواز چه می کند؟!

اما آنچه که در این میان دیده نشده است صاحبان حقيقي اين منابع ثروت است که در فقر و نكبت تحميل شده، دست و پنجه نرم ميكنند، آنها سال های سال است که با مبارزه براي عدالت

قاسم سلیمانی در اهواز چه می کند؟!

بقلم: حافظ فاضلي

نقش ملت عرب و پیشتازی این ملت مظلوم در مبارزات حداقل یک دهه گذشته کشور بر هیچ فعال سیاسی و حقوق بشری پنهان نیست.در مجموعه این مبارزات از اعتراضات کارگری و سندیکایی در شکل اعتراضات مدنی و اعتصابات و اعتراضات مسالمت آمیز دانشجویی تا ابراز خشم فروخفته بخشهای پراکنده ای از جامعه که از فرط محرومیت وفقر به اسلحه متوسل شده و تا حضور میدانی این مردم در اعتراضات گسترده آبان ماه همگی حکایت از یک واقعیت دارد و آن اینکه این ملت با تقدیم بیشترین جانباختگان و شهدا در راه آزادی، ثابت قدمی خود را در مبارزات آزادیخواهانه نشان داده است.

اهواز ، احواز ، اقليم عربستان هرانچه که آنرا بناميد، سرزميني است كه اهميت ژئوپلیتیک و اقتصادي بسيار بالایی براي كشور دارد. به عبارتی مي توان انرا منبع تولید ثروت و بانك دولتهای تماميت خواه يك قرن گذشته دانست بگونه ای که با ثروتهاي ان حکومتی یک روز داعيه ژاندارم منطقه و يك روز داعيه ام القرای اسلامي را داشته و دارند.

اما آنچه که در این میان دیده نشده است صاحبان حقيقي اين منابع ثروت است که در فقر و نكبت تحميل شده، دست و پنجه نرم ميكنند، آنها سال های سال است که با مبارزه براي عدالت و برابری تاوان های سنگین می پردازند که اين مسئله برای دولت جمهوری اسلامي ايران به چالشی تبدیل شده است که با ترفندهای مختلف سعي در كتمان حقيقت دارد.

 حکومت با تبلیعات کذب و پروپاگاندای خود و رسانه هاي وابسته در داخل و خارج كشور سعي در لوث كردن اين مبارزات داشته و در این مسیر ازهر كوششي دريغ ننموده است، اتخاذ روش های ضد بشری از اعدام و زندان و شكنجه گرفته تا باز كردن دريچه های سدها برای ویرانی محل اسکان مردم و اکنون اخرين ان كارناوال تشيع تروريست معروف قاسم سليماني است.

استان خوزستان كه جزيي از اهواز(اقليم عربستان) است داراي٢٧ شهرستان ، ٥٤ شهر،٥٢ بخش،١١٢ دهستان و٣٨٨٠ ابادی است و طبق آمار دولتي كه ان نيز جاي سوال دارد جمعيت انرا بيش از چهار ميليون و هشتصد هزار نَفَر اعلام نموده اند که در این روزها با تطميع و تهديد كارمندان، كارگران، كسبه و همچنين دانش اموزان و دانشجويان و اعلام تعطيل رسمي با گسيل بسيجيان از همه شهرها و روستاهاي استان و كشور و حتي با انتقال وابستگان خود ازعراق و با امكانات گسترده ای كه در سالهاي گذشته براي چنين روزهاي تدارك ديده شده، سعي ميكنند به جهانيان و شهروندان خود اعلام نمايد كه شهر در امن و امان است و اين ملت مظلوم با رژيم همنوا و همصدا ميباشند!

فراموش نكنيد كه اين رژيم توانست با بسيج نيروهاي خود در سوريه و يمن و عراق موازنه قدرت را بنفع خود و همپيمانان مزدورش تغيير دهد و در روزهاي اخر جنبش سبز با گسيل نيروهاي خود از سراسر كشور به تهران شو و نمایش مضحك حاميان ولايت را اجراء كرد. با این اوصاف با مشاهده جمعيت تشيع كننده تابوت قاسم سليماني در اهواز نبايد تعجب كنيد . اکنون تشيع جنازه سلیمانی در اين زمان و مكان (اهواز) خود جاي سوال دارد . مگر اهواز زادگاه سليماني است كه در انجا تشيع ميشود؟ !! البته كه نيست اما اهميت اهواز به عنوان منبع درآمد و ثروت و تبدیل آن به مرکزثقل مبارزات ضد حکومتی آن است که آنها را وادار به اين حضور تحمیلی و نمایش رژه حکومتی نموده است. شو و كارنوالی که با مقاصد سیاسی و نظامی از پيش طراحی شده است. در این هیاهو اما عناصری محلی وابسته به دستگاه سرکوبگر حکومت چه با باورهای متحجرانه مذهبی و چه از طریق تطمیع با نظام حکومتی همصدا هستند. اما تاريخ مبارزاتي اين ملت ثابت نموده كه اين گروه أقليتي بيش نيست و كارنامه درخشان مبارزات ملت عرب الاهواز گواه اين امر ميباشد.

آزادی در چشم انداز و در دسترس است.

ژانویه 2020

 

منبع: 
کنگره ملیتهای ایران فدرال
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: