دختر وزیر دولت موقت بازرگان هم در هواپیمای اوکراینی جان باخت

نیلوفر دختر احمد صدرحاج سیدجوادی (وزیر دولت موقت بازرگان) نیز در هواپیمای اوکراین بود و در سقوط آن جان باخت. احمد صدر حاج‌سیدجوادی از نخستین اعضای نهضت آزادی ایران و عضو شورای انقلاب اسلامی ایران، وزیر کشور، وزیر دادگستری و نماینده مجلس مردم قزوین در دوره نخست مجلس شورای اسلامی بود و ۳۰ سال سرپرستی دائرةالمعارف تشیع را نیز برعهده داشت

 

نیلوفر دختر احمد صدرحاج سیدجوادی (وزیر دولت موقت بازرگان) نیز در هواپیمای اوکراین بود و در سقوط آن جان باخت. 

به گزارش همشهری آنلاین، احمد صدر حاج‌سیدجوادی از نخستین اعضای نهضت آزادی ایران و عضو شورای انقلاب اسلامی ایران، وزیر کشور، وزیر دادگستری و نماینده مجلس مردم قزوین در دوره نخست مجلس شورای اسلامی بود و ۳۰ سال سرپرستی دائرةالمعارف تشیع را نیز برعهده داشت.

او فارغ‌التحصیل رشته حقوق و دارای مدرک دکترا علوم سیاسی بود. سید احمد صدر حاج‌سیدجوادی در بامداد یک شنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۲ در بیمارستان آبان تهران در ۹۶ سالگی درگذشت.

پایان خبر

کد خبر 477080

 

تکمیلی:

به نقل از فارس،«ارشیا ارباب بهرامی» قهرمان تای چی کشور و دارنده چند مدال بین المللی، نیز یکی دیگر از قربانیان سانحه سقوط هواپیمایی اخیر بوده است. 

 

 

 

منبع: 
همشهری
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
محسن عزیز قصاص طبیعت و یا کارما شاید افسانه ائی بیش نباشد، ولی کسی که جامعه را به باتلاق تبدیل می کند طبیعتا خواهی نخواهی فرزندان این افراد هم در همان باتلاق فرو می روند، کسانی که فکر می کند با ساختن کاخی مجلل در وسط باتلاق آسایش ابدی بدست می آورند، غافل از آنکه پشه های تولید شده در باتلاق زندگی را بر آنها زهر می کنند، امروز حکومت دزد پرور و گدا پرور در باتلاقی که خودشان ساخته اند فرو می روند. حالا بعضی می خواهند نام این پدیده را کارما و یا قصاص طبیعت بگذارند.
تصویر محسن کردی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
از مرگ دختر حاج سید جوادی مانند سایر جانباختگان حادثه همه متاسف هستند. اما دیدن عکس حاج سید جوادی نتوانست نفرت مرا از این آدم بی مقدار و بی خاصیت که هنرش خدمت به مذهب شیعه و به خاک سیاه نشاندن ایران بود بر نیاورد. مقاله های تهییج کننده و ضد رژیم پهلوی حاج سید جوادی در روزنامه تهران در روزهای بجرانی بهمن 57 از یاد رفتنی نیست. تاثیری که کلام او بر قشر روشنفکر و حتا دولتی ها داشت انکار کردنی نیست. پذیرش این افکار خود گوای بر بیسوادی آن قشر از گذشته تا امروز است.