حکم اعدام 3 فعال عرب اهوازی پشت درهاى بسته

بر همین اساس على خسرجى 27 ساله، حسين سيلاوى 31 ساله و ناصر مرمضى 34 ساله و از درجه‌داران نیروی انتظامی ایران به اتهام مشارکت در

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه ایران روز سه‌شنبه 14 ژانویه 2020 از صدور حکم اعدام برای سه فعال عرب اهواز که به کشتن دو مامور نیروی انتظامی متهم شده‌اند، خبر داد.

‏بر همین اساس على خسرجى 27 ساله، حسين سيلاوى 31 ساله و ناصر مرمضى 34 ساله و از درجه‌داران نیروی انتظامی ایران  به اتهام مشارکت در هجوم به كلانترى 23 كوى مجاهد شهر اهواز در ارديبهشت ماه 1396 به اعدام محکوم شده و حكم اعدام آنها بعد از اعتراض تاييد شد.

این افراد متهم به تیراندازی به پاسگاهی در کوی مجاهد اهواز بودند. در این حادثه که در 15 می 2017 رخ داد، دو مامور به علت اصابت گلوله به سر  کشته شدند.

 

سازمان حقوق بشر اهواز با تاکید بر این احتمال که این افراد از حق دسترسی آزاد به وکیل و همچنین دادرسی عادلانه محروم بوده‌اند، تایید حکم اعدام آنها را به شکل خاص و شمار چشمگیر احکام اعدام صادره در حق فعالان عرب اهوازی و دیگر شهروندان را محکوم کرده و خواهان اعاده دادرسی به شکل شفاف، عادلانه و با حضور وکلای متهمان است.

این سازمان همچنین از همه افراد، سازمان‌ها و نهادهایی که در زمینه حقوق بشر فعالیت می‌کنند، می‌خواهد با اعمال فشار بر ایران روند اعدام این سه متهم را متوقف کنند.

 

سازمان حقوق بشر اهواز

۲۴ دی ۱۳۹۸

١٤ ژانويه ٢٠٢٠

 

http://www.ahwazhumanrights.org/fa/sections/19/3-3

منبع: 
سایت اهرو
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: