دو فوتی در قم بر اثر کرونا!

علیرضا وهاب زاده مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از فوت دو نفر به علت کرونا در قم خبر داد. وی درباره یکی از دو نفر فوتی اظهار کرد: یک نفر از این دو فرد فوت شده در قم، جانباز شیمیایی بود.

 

علی رضا وهاب زاده عصر چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت ایرنا بیان کرد: هر دو نفر که ابتلای آنها به کرونا امروز مشخص شد در قم بودند و هر دو کهولت سن داشتند.

وی اظهار کرد: هر دو نفر به علت کرونا فوت کردند.

وهاب زاده درباره یکی از دو نفر فوتی اظهار کرد: یک نفر از این دو فرد فوت شده در قم، جانباز شیمیایی بود.

کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت نیز در این رابطه در حساب توییتر خود نوشت: به دنبال پیک بیماری‌های حاد تنفسی ظرف روزهای اخیر در قم، دو مورد در آزمایشات اولیه از نظر کرونا ویروس مثبت گزارش شدند، متاسفانه هر دو بیمار با توجه به کهولت سن و نقص سیستم ایمنی در بخش مراقبت‌های ویژه فوت کردند.

به گزارش ایرنا، کیانوش جهانپور رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت امروز از ابتلای دو نفر به ویروس کرونا در قم خبر داد و گفت: آزمایش اولیه به عمل آمده از نمونه‌های ارسالی مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا جدید، در دو مورد مثبت گزارش شده است.

محمد مهدی گویا رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در این رابطه امروز به خبرنگار سلامت ایرنا گفته بود: این دو مورد از اهالی شهر قم هستند. در حال بررسی و تکمیل اطلاعات در زمینه این دو مورد ابتلا قطعی به کرونا در قم هستیم.

ویروس کرونا که شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در شهر «ووهان» مرکز استان هوبی شروع شد، علاوه بر استان‌های چین به ۲۴ کشور دیگر در جهان نیز سرایت کرده است.

پایان خبر

 

 

 

تکمیلی:

طبق گفته برخی منابع، ظاهرا افراد خانواده دو متوفی مذکور، قرنطینه شده و تحت مراقبت هستند. ضمنا امروز پنجشبه مدارس و دانشگاههای قم برای پیشگیری از گسترش کرونا تعطیل شده است. رسانه های داخلی، خبر بعضی سایتها در مورد وجود کرونا در شهرهای رشت، بندرعباس، بوشهر و مرگ یک خبرنگار را شایعه خوانده اند. 
اضافه می نماید می بایست مد نظر داشت که با توجه به سردی هوا در فصل زمستان و طبعا شیوع آنفولانزا و سرماخوردی، شک و شبهات در مورد شیوع کرونا بالاتر رفته اما تشخیص دقیق کرونا مستلزم آزمایشات تخصصی است.  

در راستای همین جریانات، حرف و حدیثهای زیادی شنیده میشود. برخی معتقدند که هفته هاست علائم کرونا در نقاط مختلف کشور دیده شده اما حکومت آنها را تکذیب نموده است. با این پیش فرض، عده ای می گویند با توجه به حیثیتی بودن شرایط سیاسی کشور در روز جمعه (فردا) خبر ِ انتشار ویروس کرونا در قم آن هم یکروز قبل از انتخابات میتواند مانوری عمدی توسط اصلاح طلبان برای دفع ِ بیشتر مردم از صندوق آرا انجام شده باشد. در مقابل، بعضی بر این باورند که منشا نشر این خبر از ناحیه اصولگرایان برای توجیه عدم استقبال احتمالی مردم در روز رای گیری است. 

 بهر روی علیرغم همه ی گمانه زنیها، ارائه نظر قطعی در مورد وقایع جاری میسر نیست اما میشود با نگاهی به خط ِ سیر ِ وقایع ِ یکسال گذشته در کشور نظرات منطقی تر و نزدیکتر را حدس داد

https://bit.ly/2vKtGuL

 

https://bit.ly/39SfH4P

 

https://bit.ly/2SLsxw5

 

Image result for کرونا در تهران

 

منبع: 
ایرنا
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: