چگونه با کودکان درباره ویروس کرونا حرف بزنیم؟

با شدت گرفتن بحران کرونا در سراسر دنیا، هیچ بعید نیست هراس ابتلا به این ویروس کشنده به کابوس‌های کودکان هم راه یافته باشد. در این روزهای تعطیلی مدارس و مراکز پیش‌دبستانی که با قرنطینه اجباری

با شدت گرفتن بحران کرونا در سراسر دنیا، هیچ بعید نیست هراس ابتلا به این ویروس کشنده به کابوس‌های کودکان هم راه یافته باشد. در این روزهای تعطیلی مدارس و مراکز پیش‌دبستانی که با قرنطینه اجباری در خانه همراه است، احتمالا پیش آمده است که از سوال‌های ریز و درشت کودکتان به تنگ آمده باشید و حتی جواب قانع‌کننده‌ای در توجیه شرایط بحرانی به ذهنتان نرسیده باشد تا بتوانید ابهام‌های فرزندتان درباره کووید-۱۹ را برطرف کنید و به احساس اضطراب و نگرانی‌اش پایان دهید؛ به‌خصوص اگر با این پرسش مواجه باشید: «آیا قرار است همگی بمیریم؟»

از آن‌جا که تاکنون هیچ کتابی در حوزه روانشناسی کودک درباره نحوه برخورد در دوران همه‌گیری جهانی تالیف و منتشر نشده است، نشریه گاردین برای نظرخواهی سراغ سه متخصص برجسته حوزه طب اطفال، روان‌شناسی کودک و روان‌شناسی بالینی رفته است. این کارشناسان در مورد مدیریت شرایط روحی کودکان در مواجهه با یک بیماری عالم‌گیر و اضطراب مرگ توصیه‌های مفیدی کرده‌اند.

برای حفظ سلامت روان فرزندتان و غلبه بر اضطراب ناشی از همه‌گیری کرونا یا «کرونا‌هراسی» می‌توانید از این راهکارها کمک بگیرید.

 

زمان مناسب برای حرف زدن درباره ویروس کرونا یا «اسمشو نبر»

به عقیده دکتر مدلین لِوین، روان‌شناس و مشاور کودک، «به محض این‌که برای فرزندتان سوال پیش آمد یا متوجه تغییر اوضاع و شرایط شد، مجبور خواهید بود برای حرف زدن آماده باشید».

او می‌افزاید: «مساله این است که نحوه صحبت با کودک ۵ ساله و نوجوان ۱۵ ساله با هم فرق دارد. پنج ساله‌ها هنوز در دنیای خیال و جادو به سر می‌برند، در مقایسه با بچه‌های بزرگ‌تر واقعیت امور برایشان متفاوت است. در نتیجه، ویروس موجودی ترسناک است و نمی‌توانند منطقی (درباره آن) فکر کنند.» دکتر لوین توصیه می‌کند: «پاسخ‌هایتان کوتاه باشد.»

این متخصص باتجربه عقیده دارد، کودکان پیش از هر چیز به احساسات نهفته در حالات و رفتارتان توجه می‌کنند و کلامی که ناچارید به گفتنش در درجه دوم اهمیت قرار دارد.

اگر کودک درون‌گرایی دارید که متوجه تغییر اوضاع در محیط پیرامونش شده است اما در این‌باره حرف نمی‌زند، خودتان پا پیش بگذارید و او را به گفت‌وگو ترغیب کنید. از او بپرسید با توجه به تغییر شرایط، آیا سوالی در ذهن دارد یا نه. واقعیت این است که کودکان کم‌سن‌وسال به اطلاعات زیادی نیازی ندارند؛ فقط لازم است پاسخ پرسش‌هایشان را دریافت کنند.

 

مختصر و مفید پاسخ بدهید

در این دوران، ممکن است ترس از مرگ یا وحشت از بیماری والدین و ناخوش‌احوالی پدربزرگ و مادربزرگ به جان کودکتان بیفتد. به گفته لوین در چنین شرایطی، توجه به این نکته ضروری است که کودکان میزان بسیار زیادی اطلاعات جسته‌و‌گریخته دارند. این مسائل ساده را از هم تفکیک نمی‌کنند که بسیاری از افرادی که بیمارند لزوما مبتلا به کووید‌ـ۱۹ نیستند و خیلی از افرادی که به کووید‌-‌۱۹ مبتلا می‌شوند قرار نیست بمیرند.

با این همه، از سن هفت هشت سالگی به بعد، تفکر منطقی در کودک تا‌حدودی شکل گرفته است و راحت‌تر می‌تواند مسائلی نظیر بیماری واگیردار و کشنده را از آنفلوانزا یا سرماخوردگی معمولی تفکیک کند.

 

با کودکتان روراست باشید، او را گول نزنید!

دکتر آشانتی وودز، متخصص طب اطفال از بالتیمور مریلند، در گفت‌وگو با گاردین بر لزوم روراستی و حفظ صداقت هنگام صحبت با کودکان در این شرایط تاکید کرده است. به توصیه وودز، مساله را با کاربرد جملاتی مشابه این برای کودکتان تشریح کنید: «می‌دانی که ویروس کرونا می‌تواند باعث شود بزرگ‌ترها نسبت به جوان‌ترها بیشتر مریض شوند و به همین دلیل است که می‌خواهیم از شستن دست‌هایمان مطمئن باشیم... به همین دلیل هم موقع عطسه از دستمال کاغذی تمیز استفاده می‌کنیم... به همین دلیل هم از طریق واتس‌اپ یا اسکایپ پدربزرگ و مادربزرگ را می‌بینیم.»

به این ترتیب، کودکتان را از اهمیت و لزوم حفظ فاصله اجتماعی آگاه کنید. همان‌طور که پیش‌تر هم اشاره شد هضم این مساله برای کودکان ۷ تا ۱۱ سال به‌مراتب راحت‌تر است. برایشان توضیح دهید که این بیماری از راه قطره‌های مخاطی ناشی از عطسه و سرفه یا حتی تنفس معمولی در هوا پخش و به دیگران منتقل می‌شود. اما علاوه بر این، به آن‌ها اطمینان خاطر بدهید که این وضعیت موقت است و قرار نیست تا ابد طول بکشد.

 

از راهکارهای کمک‌آموزشی غافل نشوید

توصیه دکتر جاشوا کِلَپو، روان‌شناس بالینی و استادیار سلامت عمومی، این است که با کمک ویدیوها و تصاویر موجود در اینترنت، ماهیت ویروس جدید کرونا را برای کودکتان روشن کنید. مواجهه بصری با موجودی به نام کووید-۱۹ می‌تواند هضم تغییرهای اجباری برای مقابله با این بحران عالم‌گیر را برای کودک‌ آسان‌تر کند. برای روشن‌تر شدن قضیه، به‌صورت عملی به کودکتان نشان دهید دو متر فاصله دقیقا چه اندازه است تا در مورد حفظ فاصله ایمن، معیار مشخصی در ذهنشان نقش ببندد

منبع: 
ایران اینترنشنال
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

عنوان مقاله: 
کمونیسیم و مارکسیسم تنهــــــــا یــــک رویــــا ســــت!!!!!.
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ســـالام دوســـلار...
هـــــــــورا...... هـــــــــورا.
دوستان ... ما بایستی به این آقای تبریزی و یا سیتاره قیرمیزی یک تبـــــــــریـــــک بـــزرگ بــــگویــــــم که بعد از چندین سال تازه یاد میگیرند که کمـــــــونیسیـــــم , مارکسیـــــــزیم , لنین ایسیــــــم و جهان تک میهنی یـــــــــک رویـــــــا و فــــانتـــــــزی است که فقط انسان ها در خـــــــــــواب می بینند. این « ایسم ها » جائی در دنیای واقعی ندارند. عین قاقالی می مانند که بچه ها تنها با شنیدن « اسم قاقالی » خوشحال شده به وجد میآیند.
آقای تبریزی واقعآ برایتان تبریک میگویم که از این خواب شیرین یواش یواش بیرون می آیید... جایزه شما , کنسرت مجمو عه ای از موغامات آزرباجانی از طرف ( عالیم قاسم اوف و دخترش فرعانه ) که در آلمان اجرا شد, است. همانطور که قبلآ اشاره کردم , من زبان آلمانی بیلمیرم ولی به زبان

تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من کارگر بی پول و کارتن خوابی هستم که شب ها در خیابان ها کارتن خوابی می کنم و روزها کارگری می کنم و پولی برای رفتن به کلاس آموزش زبان آلمانی ندارم اما یک شب کارل مارکس را در خواب دیدم و مارکس اندکی به من آلمانی یاد داد!

دوستان گرامی، فردریش انگلس کمونیست سرشناس آلمانی و دوست کارل مارکس کتابی به نام: "جنگ دهقانی در آلمان" به زبان آلمانی نوشته است (Der deutsche bauernkrieg) که این کتاب به زبان فارسی چم نشده است اما به زبان انگلیسی چم شده است

https://www.marxists.org/archive/marx/works/download/pdf/peasant-war-germany.pdf

در این کتاب انگلس از کسی به نام فلوریان گایر (Florian Geyer) نام برده و درباره او سخنانی نوشته است، فلوریان گایر که بود؟ فلوریان گایر یکی از رهبران جنبش های دهقانی در سده شانزدهم در آلمان بود و از سرداران سپاهی بود که "سپاه سیاه گایر" نام گرفته .....

عنوان مقاله: 
من متاسفانه آلمانی « بیلمیرم ».
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ســـالام دوســـلار...
هان... جناب سیتاره قیرمزی. حالا شدی پسر خوب انشاء شما لایق 20 هست. ولی من متاسفانه آلمانی « بیلمیرم ».. لطفآ صورت دوا و درمانهای سنتی برایمان بفرست که لاقل بدانیم چه فایده و چه مضراتی دارد.
تصویر تبریزی

عنوان مقاله: 
یک داروی آلمانی دیگر!
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
داروی آلمانی دیگری نیز هست که برای درمان کسانی که با ویروس پانونا بیمار شده اند و دربخش "صفحه شما" گردآوری شده و در قرنطینه هستند شاید سودمند باشد! برای به کار بردن این دارو بهتر است با دکتر چپ زادگان گفتگو کنید! این دارو هم از نظر شیمیائی ایزومر چپ گردان است! لینک این دارو

https://www.youtube.com/watch?v=nQaculP4vLo

به امید درمان!
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
رفیق! خودنمائی برای من چه سودی دارد؟ شما اگر از تاریخ چپ، ادبیات چپ، هنر چپ، سرودهای چپ و ..... آگاه نیستید گناه من چیست؟

سرود کنراد فقیر (Der arme Kunrad) را هاینریش فون ردر در سال ۱۸۸۵ پس از خیزش دهقانان آلمانی سرود (داستان این خیزش بسیار دور و درازتر از آن است که در چند سطر بگنجد) و این سرود زمینه ای شد برای پیدایش سرود و آهنگ Wir sind des Geyers schwarzer haufen (ما سپاه سیاه گایر هستیم) در سال ۱۹۱۹ و جای گرفتن آن در میان ادبیات چپ!

لینک یک

https://de.wikipedia.org/wiki/Der_arme_Kunrad

لینک دو

https://de.wikipedia.org/wiki/Wir_sind_des_Geyers_schwarzer_Haufen

این فشرده داستان این سرود است!

عنوان مقاله: 
داروئی که دکتر چپ پرست تجویز کرده بود, آن هم تقلبی از آب درآمد.
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ســـلام دوســـلار
کاش این رفیق سیتاره قیرمیزی ما معنی این داروی آلمانی را که از نظر شیمیائی ایزومر چپ گردان است را هم میفهمید و هم برای ما می فرستاد. چون در دنیا و در شیشه های داروئی اول اسم دارو و بعد طرز استفاده از دارو را می نویسند. ولی این سیتاره قیرمیزی ما بدون اینکه بداند این آهنگ چیست بطور الم شلنگی فرستاده است تا خود نمائی بکند. تازه شعر نوشته شده آلمانی این آهنک را اگر به (( ترجمه گوگل )) هم بزنید , معنی آن با عقاید رفیق سیتاره قیرمیزی ما مغایرت خواهد داشت..
نتیجه.. داروئی که دکتر چپ پرست تجویز کرده بود, آن هم تقلبی از آب درآمد.
تصویر تبریزی

عنوان مقاله: 
داروی آلمانی!
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ویروس پانونا که مغزها را از کار می اندازد کاری کرده است که لاروس (ببخشیدلاچین!) سخنان بی ربط بنویسد! دکتر چپ پرست می گوید که بهتر است دوست بیمار ما به لینک زیر نگاه کند تا شاید یک داروی آلمانی که از نظر شیمیائی ایزومر چپ گردان است او را درمان کند

https://www.youtube.com/watch?v=XY4z7Szd1jU

به امید درمان!

عنوان مقاله: 
تعریف ناسیونالیسم...
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ســـالام دوســـلار..
چون انشاء من خیلی بد بوده و همیشه 7 میگرفتم به این خاطر تعریف « ناسیونالیسم » را در چند سطر خواهم نوشت.
از نظر من ناسیونالیسم به کسی گفته میشود که شب و روز چلو کباب همراه با بوقلمون سرخ کرده و ماهی قیزیل آلا و با شامپاین فرانسوی, ویسکی اسکاتلندی و آبجوی آلمانی میل بفرماید و قبل از رفتن به قلعه بابک, کله پاچه هم میل بفرماید. فاتحه...
تصویر تبریزی

عنوان مقاله: 
ناسیونالیسم را تعریف کنید!
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای لاچین یا لاروس یا لاکوبا یا لاکره یا لاویتنام یا لاکمونیست یا لامارکس یا لالنین یا لاچه گوارا !

خواهشمندم برای من و دیگران بگوئید که سخن شما درباره ناسیونالیسم و ناسیونالیست ها چیست؟ اگر کمونیسم بد است آیا ناسیونالیسم با کارنامه درخشانی از گندکاری های فراوانی که در جهان داشته است خوب است؟ اگر کمونیست ها آدم های بدی هستند پس آیا ناسیونالیست هائی مانند ناپلئون بناپارت شوونیست، کایزر ویلهلم پان ژرمن، بنیتو موسولینی فاشیست، آدولف هیتلر نازی، محمدرضا پهلوی پان آریا، صدام حسین پان عرب، اسلوبودان میلوشوویچ پان صرب و دنباله روان آنها آدم های خوبی هستند؟

سخن کوتاه، موضوع انشا این است: ناسیونالیسم را تعریف کنید! من این انشا را نوشتم و آموزگار به من بیست داد! انشای شما چیست؟ این هم لینک انشای من

http://iranglobal.info/node/16195

عنوان مقاله: 
داروئی تقلّبی به نام کمونیستات سوسیلات (Comonistat Sosilat)
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ســـالام دوســـلار...
آن داروئی که به نام کمونیستات سوسیلات (Comonistat Sosilat) معروف است , هیج بیماری را درمان نکرده و درست بر عکس , این داروی تقلّبی بیش از 100 میلیون انسان ها را کشته و خوشبختانه در سال 1991 این داروث تقلّبی از روی زمین برکنده شد..اگر امروز می بینیم که بعضی ها هنوز در آرزوی شفا دادن این داروی مضر برای بشریّت میدانند , متاسفانه این ها (( اثر های منفی )) این داروست که انسان را از خرد , عقل و منطق باز میدارد.
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان گرامی، دانشمندان پی برده اند که داروئی به نام کاموستات مسیلات (Camostat Mesilate) برای درمان بیماری کرونا کارائی فراوان دارد

https://www.darooyab.ir/G-3674/Camostat-Mesilate

از سوی دیگر دانشمندان پی برده اند که داروئی به نام کمونیستات سوسیلات (Comonistat Sosilat) برای درمان بیماری پانونا کارائی دارد! از این روی بیماران پانونائی که در بیمارستان ایران گلوبال به بخش جراحی؟ یا داخلی؟ نه ببخشید! به بخش "صفحه شما" فرستاده شده اند و در آنجا در قرنطینه به سر می برند بهتر است این دارو را پس از رایزنی با پزشکانی مانند دکتر چپ پرست به کار ببرند تا شاید درمان شوند! برای آشنائی با این دارو به لینک های زیر نگاه کنید

لینک یک

https://www.youtube.com/watch?v=7F_9FEx7ymg

لینک دو

https://www.youtube.com/watch?v=PhpSwSBbdxM

به امید درمان!
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان گرامی، دانشمندان ژاپنی داروئی درست کرده اند به نام فاویپیراویر (Favipiravir) که برای پیشگیری و درمان بیماری کرونا از شصت درصد تا صد درصد کارآمد است.

https://en.wikipedia.org/wiki/Favipiravir

از سوی دیگر دانشمندان چپونی داروئی درست کرده اند به نام انترناویر (Internavir) که برای پیشگیری و درمان بیماری پانونا از شصت درصد تا صد درصد کارآمد است!

https://www.youtube.com/watch?v=PZlD5RXkeuA

بیماران ویروس پانونا هم که در بخش "صفحه شما" گردآوری شده و در قرنطینه هستند بهتر است پس از دیدار با پزشکانی مانند دکتر چپ زاده، دکتر چپ نژاد، دکتر چپ پور، دکتر چپستانی و دکتر چپ آبادی این دارو را به کار ببرند تا شاید درمان شوند!

به سخنان سرکار خانم دکتر چپ دوست نیز در لینک زیر گوش کنید

http://www.mobarez-k.com/arshiv/wp-content/uploads/2019/04/International-Farsi.mp3

به امید درمان!
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان گرامی، برای پانمی زادهای کور و کری که زبانشان مانند پانمی زادهائی همچون گوبلز زبان دروغ بافی و گزافه گوئی است من نه یک بار بلکه بارها با زبان آدمیزاد گفته ام که در شوروی رژیمی کمونیستی بر سر کار نبود و رژیم شوروی رژیمی بر پایه سرمایه داری دولتی بود و نه تنها من بلکه هیچکس خواستار برپائی کمونیسم مدل شوروی در هیچ کجای جهان نیست!

اما این که کسی بیاید و پس از آن همه سخن که من درباره شوروی گفته ام باز هم برای شونصدمین بار بگوید چون در شوروی چنین و چنان شد پس کمونیسم بد است و سرمایه داری خوب است و همه کمونیست های جهان را یک کاسه کرده و با یک چوب براند مانند سخن کسی است که می گوید: "در باز است، باز نوعی پرنده است، پس در پرنده است!" که برابر است با سفسطه!

چنین کسی نخست با دروغ بافی و گزافه گوئی و آمارتراشی به سبک گوبلز می گوید که کمونیست ها صد میلیون تن را .....

عنوان مقاله: 
پا ورقی ازجنایات تاواریش استالین 2
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ســـالام دوســـلار...
ادامه 2..
-- حکم عملیاتی بیستم سپتامبر در مورد بازداشت چینی ها، ۲۵ هزار نفر را به دیار نیستی فرستاد. و در ژانویه ۱۹۳۸، عملیات دستگاه امنیتی استالینی به لتونی ها، استونی ها، یونانی ها، ایرانی‌ها و چند ملیت دیگر ساکن سرزمین شوروی گسترش یافت. در این عملیات ۳۵۰ هزار نفر دستگیر شدند که بیش از ۲۴۷ هزار نفر آنها در برابر جوخه اعدام قرار گرفته اند.
--اگر سرنوشت شوم نسل نخست کمونیست‌های ایرانی به آگاهی مردم ایران میرسید، آیا نسل‌های بعدی با آنهمه شور و شوق به کمونیسم و شوروی ایمان میاوردند و با اعتقادی چنین راسخ، هستی خود را بر سر آن می نهادند؟ چگونه بود که فریاد جانخراش هزاران ایرانی در دوزخ استالینی، که می توانست آنهمه هشدار دهنده باشد، به گوش کسی نرسید؟
--نسل آخر به سرنوشت مرگبار نسل اول دچار نشد. به هنگام ورود توده

عنوان مقاله: 
پا ورقی از جنایات تاواریش استالین 1
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ســـلام دوســـلار...
آن ویکیپیدائی که سندیّت ندارد, ویکیپیدای ( فارسی ) است.
--در فضای مجازی می خوانیم..
اسطوره یا جنایتکار؟ پرفسور «فرانک دیکوتر» در کتاب جدید خود «قحطی بزرگ مائو: تاریخ بزرگ‌ترین بلای هولناک چین ۱۹۵۸.۶۲» مدعی شده که چهل و پنج میلیون چینی به دلیل سیاست‌های نادرست مائو، رهبر چین نوین، بین سال‌های ۱۹۵۸ تا ۱۹۶۱ کشته شدند.
--جنایات استالین را در این ویدیو نگاه کنیم..
https://www.aparat.com/v/s6Qeo/%D8%AC%D9%86%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D8%AA
_%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D9%86_%D9%88_%DA%A9%
D9%85%D9%88%D9%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA_%D9%87%D8%A7_15%2B

--تراژدی حیرت آور

استفان کورتوآ، مورخ فرانسوی، رقم اعدام شدگان و نیز تعداد کسانی را که یا در اردوگاه‌های کار اجباری شوروی از پای در آمدند و یا با گرسنگی‌های سازمان یافته از سوی دستگاه‌های امنیتی نظام کمونیستی (
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان گرامی، آدمیزادها که آدمیزاد هستند و پانمی زادها هم که پانمی زاد هستند! زبانی که پانمی زادهائی مانند پان آریاها و پان فارس ها و پان ترک ها و پان کردها و پان عرب ها و ..... با آن سخن می گویند را به خوبی یاد گرفتیم! اکنون پس از یاد گرفتن زبان پانمی زادها بهتر است اندکی هم زبان آدمیزاد یاد بگیریم!

لینک یک

https://www.youtube.com/watch?v=U3JQHq0lIgg

لینک دو

https://bamboo-land.com/%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%b2%d8%a8%d8%a7%d9%86-%d8%b1%d9%88%d8%b3%db%8c/

لینک سه

https://soundcloud.com/sputnik-iran-afghanistan/sets/russian-farsi-lessons
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان گرامی، نام، نام خانوادگی و آرامگاه هزاران تن از کسانی که هنگام کشتار زندانیان سیاسی در تابستان سال ۱۳۶۷ اعدام شدند در دسترس هست، نام و نام خانوادگی دژخیمانی هم که در این کشتار دست داشتند در دسترس هست و به هر روی رژیم دوزخی ولایت فقیه نمی تواند بگوید: "کی بود؟ کی بود؟ من نبودم!"

اما این که کسی بگوید کمونیست ها صد میلیون تن را کشتند و سپس آماری بسازد و بگوید که کمونیست ها هفتاد میلیون تن را کشتند و روشن نکند که چرا سی میلیون تن از آمار پیشین را کم کرده است برابر با آمارتراشی کشکی است! روشن نیست کسی که بی هیچ سند و مدرکی می گوید کمونیست ها در چین چهل میلیون تن را کشتند چرا از کشتار نانکینگ با هزاران سند و مدرک که به دست ناسیونالیست ها رخ داد چیزی نمی گوید؟

ویکیپدیا را هم من و شما می نویسیم و در ویکیپدیا سخنان درست و نادرست درآمیخته اند و ویکیپدیا سندیت چندانی ندارد!

عنوان مقاله: 
خامنه ای می پرسد نام, نام خانواده گی و آرامگاه قربانیان سال 67 کو؟
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ســـالام دوســـلار..
اگر قرار باشد تاریخ را فقط فاتحان بنویسند و یا اگر قرار باشد که تاریخ را شکست خورده گان بنویسند این تاریخ نه تاریخ علمی خواهد و نه تاریخ حقیقی..در کشورهای استبدای مثل ایران که تاریخش هم تحریف شده است و هم بدست بیگانگان نوشته شده است, برای کشف تاریخ علمی و حقیقی مدت زمان طولانی احتیاج است.
آقای تبریزی..ما هیچ وقت تاریخ و حقیقت بودن بیش از 50 میلیون قربانی بشریّت توسط فاشیسم هیتلری بخاطر کلمه منهوس (( آریا و آریائی نژاد )) را کتمان نمی کنیم. و همانطور نقش مهم آزربایجان را در شکست ارتش فاشیسم آلمان هیتلری که بیش از 90 درصد سوخت ارتش سرخ را تهیّه میکرد , دنیا از یاد نخواهد برد. ولی این دلیل آن نمی شودکه بشریّت که بیش از 100 میلیون قربانی برای دیکتاتوری پرولتاریا و کمونیسم داد را از صفحات تاریخ پاک بکنیم. اگر شما نمی خواهید این حقایق را باور کنید , این به عهده
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان گرامی، گزافه گوئی ها و آمارتراشی های فراوانی درباره کشتار انسان ها به دست کمونیست ها در گفته ها و نوشته های وابستگان به سرمایه داری و بورژوازی و دشمنان کمونیسم دیده می شوند! به این جمله نگاه کنید: (..... کمونیسم صد میلیون انسان را در قرن بیستم کشته است! .....) نام و نام خانوادگی و آرامگاه آن صد میلیون انسان کو؟

پس از شنیدن این سخنان اشترگربه ای و من درآوردی و شعر و شعارهای پوچ و خنده دار دیگر شما در موتورهای جستجوی اینترنتی با خط لاتین بنویسید nanking تا چیزهائی را ببینید که شعر و شعار نیستند و حقایق تاریخی درباره گندکاری های ناسیونالیسم و ناسیونالیست ها هستند! آری، ویروس پانونا که در ژاپن پان نیپونیسم را به بار آورد در نانکینگ کارنامه ای با هزاران سند آشکار دارد و این تنها یک نمونه است وگرنه نمونه ها فراوانند!

عنوان مقاله: 
صد سال کمونیسیم, صد میلیون کشته..
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ســـالام دوســـلار...
هنگام سخن گفت با کودکان درباره ویروس کرونا باید به آنها بگوئیم که ویروس بسیار، بسیار، بسیار، بسیار، بسیار خطرناک دیگری به نام ویروس کمونیستونا هم در میان ویروس ها یافت می شود!!!

باید به کودکان بگوئیم ویروس کرونا چند هزار تن را تا کنون بیمار کرده است و چند تن را هم که بسیاری از آنها سیگاری بودند کشته است اما ویروس دیگری به نام کمونیستونا که مغزها را از کار می اندازد صدها میلیون تن را تا کنون کشته است! چنان که ویروس کمونیستونا از شروع آن تا انقراض آن در سال 1991, در کشورهای که این ویروس بود بیش از 100 میلیون انسانها را کشته است.

همچنین باید به کودکان بگوئیم که یکی از بیماران کمونیستونا به نام استالین با تزریق اجباری داروئی به نام دیکتاتوری استالینیزم به مغز ملت روس , بیش از 20 میلیون را کشت.

برای شناختن ویروسی به نام کمونیستونا به لینک زیر نگاه کنید.

تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
هنگام سخن گفت با کودکان درباره ویروس کرونا باید به آنها بگوئیم که ویروس بسیار، بسیار، بسیار، بسیار، بسیار خطرناک دیگری به نام ویروس پانونا هم در میان ویروس ها یافت می شود!!!

باید به کودکان بگوئیم ویروس کرونا چند هزار تن را تا کنون بیمار کرده است و چند تن را هم که بسیاری از آنها سیگاری بودند کشته است اما ویروس دیگری به نام پانونا که مغزها را از کار می اندازد صدها میلیون تن را تا کنون کشته است! چنان که ویروس پانونا در جنگ جهانی یکم چهارده میلیون تن و در جنگ جهانی دوم پنجاه و پنج میلیون تن را به کشتن داد!

همچنین باید به کودکان بگوئیم که یکی از بیماران پانونائی به نام آدولف هیتلر با تزریق داروئی به نام گلوله به مغزش هم خودش را درمان کرد و هم دیگران را آسوده کرد!

برای شناختن ویروسی به نام پانونا به لینک زیر نگاه کنید

http://iranglobal.info/node/16195