مادر سهیل عربی خواستار اعطای مرخصی به فرزند زندانی‌اش شد

فرنگیس مظلوم، مادر زندانی سیاسی سهیل عربی، با اشاره به شیوع کرونا از مسئولان جمهوری اسلامی خواست به پسرش و سایر زندانیان مرخصی داده شود.

خانم مظلوم روز شنبه در پیامی ویدئویی با اشاره به اظهارات دو روز پیش نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس که گفته بود اعطای مرخصی به زندانیان سیاسی هیچ خطری متوجه جامعه نمی‌کند گفت: با توجه به شرایط حاد این روزها، «به عنوان یک مادر نگران و دلسوخته» خواستار دادن مرخصی به سهیل عربی و دیگر زندانیان هستم.

محمد کاظمی، نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، روز پنج‌شنبه گفته بود به مرخصی فرستادن «سارقین مسلح، قاچاقچیان عمده و افرادی که به جرم اختلاس و فساد دستگیر شدند به صلاح جامعه نیست» و به جای آن، قوه قضائیه می‌تواند به «محکومین سیاسی و امنیتی» مرخصی دهد.

 
 
 

درود . هشدار ؛ ویروس کرونا جان همه زندانیان را به خطر انداخته و خانواده ها بشدت نگران وضعیت عزیزان خویش هستند . بانو فرنگیس مظلوم مادر سهیل عربی ، زندانی سیاسی در فشافویه خواهان آزادی فرزندش و دیگر زندانیان دربند ستم و بیداد است ..https://www.instagram.com/p/B-jLb8aJOky/?igshid=1ddmrb9y05ays …

 

Embedded video

 
سهیل عربی در سال ۹۲ به خاطر انتشار مطالبی در فیس‌بوکش از سوی سپاه پاسداران بازداشت و ابتدا به اتهام «سب‌النبی» به اعدام محکوم شد؛ وی سپس در دادگاهی به خاطر نوشته‌هایش به هفت سال و نیم زندان، «دو سال تحقیقات مذهبی برای اثبات پشیمانی» و «دو سال ممنوع‌ الخروجی» محکوم شد.
برگرفته از: 
رادیو فردا
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: