آنتی بادی موثر در مسدود کردن سلولهای انسانی از ویروس کرونا!

حدود دو ماه پیش تیم سورنتو شروع به آنالیز کردن صدها آنتیبادی از بانک آنتی بادی خود شدند و متوجه شدند که حدود دوازده تا از آنها از عفونی شدن سلولهای انسانی توسط کوید -۱۹ جلوگیری میکند. آنها میگویند حالا از این دوازده آنتی بادی فقط یکی از آنها بعد از یک دوره چهار روزه نهفتگی میتواند بطور صد در صد موثر باشد.

آنتی بادی موثر در مسدود کردن سلولهای انسانی از ویروس کرونا: سورنتو تراپیوتیکس

#####################×#×#××××##########××××××#########×########

دستیابی به موفقیتی بزرگ برای یافتن راه حلی پاندمی ویروس کرونا در آزمایشگاهی در سن دیگوی آمریکا
تهیه شده توسط پریا سریدهار(۱). منتشرشده در تاریخ ۱۵ ماه می ۲۰۲۰

سورنتو تراپیوتیکس(۲)معتقد است که به تهیه اولین آنتی بادی در کاکتلی به نام سپر کووی(۳) دست یافته است. این کاکتیل بعنوان یک سپر محافظتی در مقابل ویروس کرونا عمل میکند و از آسیب آن به سلول جلوگیری میکند. آنها میگویند که این خیلی موثر است و میتواند بعنوان تنها درمان برای این بیماری بکار برده شود.
حدود دو ماه پیش تیم سورنتو شروع به آنالیز کردن صدها آنتی بادی از بانک آنتی بادی خود شدند و متوجه شدند که حدود دوازده تا از آنها از عفونی شدن سلولهای انسانی توسط کوید -۱۹ جلوگیری میکند. آنها میگویند حالا از این دوازده آنتی بادی فقط یکی از آنها بعد از یک دوره چهار روزه نهفتگی میتواند بطور صد در صد موثر باشد.
دکتر مارک برانسویک(۴) از همکاران سورنتو میگوید ما با توجه به داده های بسیار موثری که مشاهده کردهایم، از موثر بودن بالای این آنتی بادی اطمینان بسیار زیادی داریم.
آنها هنوز آن را روی انسان آزمایش نکرده اند. اما آنها قصد دارند از این آنتی بادی استفاده کرده آنرا با را چند نوع آنتی بادی دیگر ترکیب کنند تا کوکتلی فراهم شود که در صورت جهش ویروس ، روی افراد موثر باشد.
دکتر هنری جی(۵) ازسورنتو میگوید: بنایراین اگر ویروس جهش یابد، شما راههای مختلفی دارید که آنتی بادی به آن حمله کند، به این ترتیب اگر یکی از آنتی بادی ها موفق به اتصال به ویروس نباشد انتی بادی دیکر اینکار را خواهد کرد و دو تای دیگر هنوز کارایی دارند.

سورنتو قصد دارد تولیدش را شروع کند، اما برخی از دانشمندان هشدار میدهند که اف دی ا (۶) فقط ده درصد از داروهایی که در آزمایشات بالینی استفاده میشود را تایید میکند.
نکته مهم که در مورد نتایج سورنتو باید بخاطر داشت این است که این داده ها آزمایشگاهی است و این دارو در واقع تا بحال بر روی انسان آزمایش نشده است. دکتر لیپی روی(۷) پزشک مشاور اخبار ان بی سی (۸) گفت: اگر این اتفاق بیافتد و این دارو بر روی افراد تست شود، خیلی عالی است، اما ما احتیاج به مشاهده داده هایی در مورد کارایی و ایمنی آن داریم.
لیزا کیروین (۹) یکی دیگر از افراد سورنتو گفت که بعد از کار طاقت فرسا و تقریبا هفت روز هفته، این کشف به او امید داده است. او گفت همه میترسند، جیزی که ما واقعا میخواهیم این است که به مردم امید بدهیم. ما میخواهیم که قادر باشیم که در جمعهای اجتماعی شرکت کنیم، در جشنهای تولد شرکت کنیم، ویا فقط برگردیم به مدرسه بدون نگرانی از ابتلا به ویروس.
سورنتو امیدوار است که تا پایان سال درخواستش را برای اف دی ا ارسال کند. آنها میگویند دانشمندان هنوز روی تهیه واکسن برای ویروس کرونا کار میکنند. آنها قصد دارند که به زودی نتایج کامل خود را برای ارزیابی همکاران ارسال کنند.

This article tagged under:
CORONAVIRUS PANDEMICFDASORRENTO VALLEYANTIBODIES

توضیحات مترجم :
(۱)Priya Sridhar
(۲) Sorrento Terapeutics
(۳) COVI-SHIELD
(۴) Mark Brunswick
(۵) Henry Ji
(۶) FDA ( US Food and Drag Administration) سازمان غذا و داروی آمریکا
(۷) Lipi Roy
(۸) NBC News
(۹) Lisa Kerwin

منبع: 
ایرانگلوبال
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: