محمدباقر قالیباف، دزد و جنایتکار ی که رئیس مجلس علی خامنه ای شد!

بازگشت "گاز انبر"به سیاست!
محمدباقر قالیباف با ۲۳۰ رای‌ به ریاست مجلس یازدهم رسید. قالیباف برای یکسال در این پست باقی خواهد ماند.در رای‌گیری هیات رئیسه مجلس، امیرحسین قاضی زاده هاشمی و علی نیکزاد ثمرین هم با ۲۰۸ و ۱۹۶ رأی به عنوان نایب رئیس اول و دوم انتخاب شدند ،علاوه بر قالیباف، فریدون عباسی و مصطفی آقامیرسلیم برای پست ریاست مجلس نامزد شده بودند. قالیباف شب گذشته نیز در جلسه فراکسیون اکثریت مجلس توانسته بود رای اول را کسب کند.قالیباف سردسته چماقداران درحمله به سفارت عربستان و انگلیس بود.
 

انتصاب دو مردود شده انتخابات ریاست جمهوری به عنوان روسای قوای قضائیه و مقننه توسط رهبر جمهوری اسلامی، گواه انتقام آیت الله خامنه ای از رای و خواست مردم است! چندی پیش، سکان قضاوت کشور به دست یکی قضات با کارنامه تاریک قرار گرفت و امروز نیز سکان قانون گذاری کشور به دست یکی از فاسدترین مقامات! علی برکت الله!

روزنامه شرق روز شنبه ۶ شهریور، بر اساس نامه سازمان بازرسی کل کشور به شهرداری تهران گزارشی منتشر کرد که در آن آمده بود شهرداری تهران املاکی را که بیشترشان در شمال تهران قرار دارند به دستور مستقیم قالیباف با تخفیف‌های غیرقانونی تا ۵۰ درصد به بیش از ۱۵۰ مدیر ارشد شهرداری تهران، نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهر تهران فروخته است.

بر این اساس، در نامه سازمان بازرسی کشور گفته شده که این املاک در فاصله سال‌های ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۲ واگذار شده‌اند و ارزش آن‌ها بیش از دو هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

سایت «معماری نیوز» نیز اعلام کرد که در جلسه‌ سه‌شنبه دوم شهریور شورای شهر تهران، غلامرضا انصاری، یکی از اعضا از یک واگذاری بزرگ در شهرداری تهران خبر داد و گفت این نهاد تعدادی خانه و ملک خود را که جزء اموال عمومی است با تخفیف‌های غیرقانونی به برخی «افراد خاص» واگذار کرده است.

«معماری‌نیوز» سپس اسنادی را منتشر کرد که نشان می‌داد بیش از یک میلیون و ۱۰۰هزار مترمربع خانه ویلایی و آپارتمان به ارزش دو هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از املاک عمومی شهرداری به شکل غیرقانونی به نزدیکان این نهاد در شورای شهر تهران واگذار شده است.

در سال‌های گذشته اتهامات متعدد فساد مالی یکی از مسائلی بود که بارها علیه دوران فعالیت آریالای قالیباف به عنوان شهردار تهران مطرح شده بود.

مشهورترین این اتهامات پرونده املاک نجومی شهرداری بود که در آن زمین‌ها و خانه‌هایی که با مبلغی بسیار کمتر از ارزش واقعی در اختیار شماری از مقامات دولتی و نظامی و قضایی ایران قرار گرفت. سایت معماری نیوز به مدیر مسئولی یاشار سلطانی برای اولین بار نامه‌ای از سازمان بازرسی کل کشور منتشر کرد که در آن شهرداری تهران به "ارتشا، اختلاس و کلاهبرداری" و "تضییع اموال عمومی" به مبلغ ۲۲۰۰ میلیارد تومان متهم شد.

بعدها دادستان کل ایران تایید کرد که در این پرونده "تخلف قطعی" صورت گرفته است.

علاوه بر این، بازداشت عیسی شریفی، قائم مقام آقای قالیباف در زمان حضور در شهرداری تهران و همچنین گزارش حسابرسی شورای شهر درباره عملکرد سال ۹۳ شهرداری تهران از جمله مسائلی بود که باعث شد حتی شماری از اصولگرایان نیز از او انتقاد کنند.

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: