اگر شما جای ما ترکها بودید چیکار میکردید؟!

هر از گاهی در صحبتها و حتی مشاجره با برخی افراد ناقل تفکرات پان فارسیستی که برخورد میکنیم ، شده که بپرسم آیا ، همان بلایی که در یک قرن اخیر بر سر اقوام غیر فارس علی الخصوص تورکها آوردن و همچین شرایطی را مهیا میکردن فارسها چکار میکردن؟

هر از گاهی در صحبتها و حتی مشاجره با برخی افراد ناقل تفکرات پان فارسیستی که برخورد میکنیم ، شده که بپرسم آیا ، همان بلایی که در یک قرن اخیر بر سر اقوام غیر فارس علی الخصوص تورکها آوردن و همچین شرایطی را مهیا میکردن فارسها چکار میکردن؟

از پانفارسها بپرسید؟

فرض کنید اسم ایران شده توران

اگر زبان رسمی کشور ترکی بود و فارسی ممنوع بود اگه بخاطر ضعف در تلفظ ö و ü شما رو مسخره میکردیم و بیسواد و دهاتی تلقی میکردیم چه؟؟

اگر فارسها حق چاپ هیچ کتابی به زبانشان نداشتن، خواننده های فارس نمیتونستن به زبان خودشون بخونن و ....

اگه به جای خاخامنش و ... از گؤگتۆرکها، هونها و سکاها تمجید و تعریف میشد. و حرفی از داریوش و کوروش و.... در میدان نبود چی؟؟؟
اگه مثلاً شما رو بجای فارس "qır türkü"(ترکان بیابانی)صدا میزدیم و موجودی بنام فارس نمیشناختیم، شما را بیگانه و مهاجر و ......میشناخیم چی؟؟

اگر تاریختان را محو و نابود میکردیم (بطوریکه هیچ نشانی نماند) اونوقت چی؟؟

یا مثلا در شمال دریای عمان قومی رها میکردیم بنام گۆنئی چچنلر (چچنیهای جنوبی) و اونهارو تا خرخره مسلح کرده و کرمان و شیراز رو براشون مسکن میکردیم تا فرقه تروریستی تشکیل داده و هر روز مردمتان را ترور میکردن.

اگر اسمی از سعدی، فردوسی ، حافظ و غیره... رو حذف و انکار و بی اهمیت جلوه میدادیم و شاعران‌ و نویسندگان ترک مثل بولود قارچورلو، فضولی، نظامی گنجوی، عبدالله مراغه ای را تبلیغ میکردیم

فرض کنید ترکیه دوست ماست و ثروت مملکت رو برای کشورهای تورک هزینه میکردیم و شما هموطنان فارس در فقر دست پا میزدید.

فرض کنید حزبی بنام بوزقوردلار هست و میخواهد در روسیه دولت تشکیل دهد. و شما مخالفید و ما مخالفان را با بدترین شکل ممکن سرکوب میکردیم.
یا فرض ما تبلیغ رقصها و موسیقی های فارس را قدغن میکردیم و اگر مجوزی داده میشود هفت خوان رستمتونو باید میگذشت و شما را از هویت و اصالتتان بازمیداریم.

فرض ما شما را در فقر و فلاکت و روزمرگی غرق میکردیم و ثروتهای طبیعی و زیر زمینی و معادنها و...... را مکیده و به شما عددی سود نمیدادیم ( به روایت دیگر. شما را به استعمار میگرفتیم)
یا مثلا شما وقتی میگویید کوروش پارسیست، ما میگوییم نه تورانیست و و شما تورک بودید و در حمله محمود افغان و اشرف افغان و هندوستانیها فارس زبان شدید و هر کس از هویت اورجینالش دم میزد و مخالف سیاستهای تورانی بود بهش میگفتیم دوست نداری برو هندوستان و شما مهاجر هستید.......

یا خلیج فارس را خلیج کنگر بنامیم و متعلق به تورک بدانیم و اسم شهرها و روستاهایتان و..... را به تورکی تغییر نام میدادیم....‌

در متون و کتب آموزش و پرورش و اسناد و مکاتب رسمی به فارسها توهین میکردیم و تمسخرتان میکردند و تاریخ شما را تحریف و جعل و موسیقی و زبان و....در حد کوچه بازاری و محلی تقلیل میدادیم و برایتان جوک و سناریو های تمسخر آمیز میساختیم!

در رسانه های گروهی و ملی جایگاهی نداشتید و در شبکه های استانی زبانتان را به لهجه تبدیل و به بدترین شکل ممکن به مردم نشر میدادیم که کسی از شما نخواهد به زبان مادریش که نشانه بی کلاسی است صحبت کند !
زبان مادریتان را ممنوع و مطالبه گران آن را تجزیه طلب و تبلیغ علیه نظام و تشویق اذهان عمومی و تبلیغ علیه نظام ،پان فارس و.......مینامیدیم و بخاطر احقاق اولیه ترین حقوق انسانیتان مجازات میشدید.

در تعریف هویت ملی وجود نداشتید و شهروند درجه چندم محاسبه میشدید و در تقسیمات قدرت و ثروت مملکت حقی نداشتید و سران نظام فقط تورک بودن و اگر چند فارسی هم در ویترین قرار میگذاشتیم فقط در جهت پیاده کردن اهداف توانیسم بوده!
دو تیم در فوتبال تشکیل میدادیم و فدراسیون وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال ،دپارتمان داوری ،رسانه ملی وسیستم تبلیغاتی را در خدمت دو تیم پایتخت تورانیسم قرار میدادیم و شما را بازیچه مافیا بازی و تبانی و سیاستهای تورکی خود قرار میدادیم و حقتان را پایمال میکردیم.

و خلاصه میلیونها تحریف ،تمسخر ،زیرپاگذاشتنها ،انکار ،نادیده پنداریها ،مصادره ،چپاول ،و کنار گذاشتنها و......

وای خدا ،اینها که گفتم قطره ای از اقیانوس بیکران این جریانات ضد بشریست ،.....

سوال این است؟

۱.آیا حاظر به زندگی در همچین ایرانی(ایران توران شده) بودید؟

ببینید این ملت چقدر وطنشان را دوست دارند! و ملت مدنی و آرامی هستند.

۲. آیا تجزیه طلب نخواهید بود؟

واقعا برای رهایی از این سیستم و شرایط غیر قابل تحمل و غیر قابل تغییر حرکتی نمیکردید؟

۳.آیا علیه حکومت ما نخواهید جنگید؟؟

۴. آیا خوشتان خواهد آمد همچین چیزی؟؟

آدم باید با وجدان قضاوت کند و حکم ناشی از خشم و نفرت ندهد
شما که مدعی خوبی و خوشی هستید و ادعای اولین حقوق بشر دنیا و......، حاظرید در شرایط ما زندگی کنید ؟؟
هزاران سوال میشه کرد و اگر ذره ای وجدان دارید کلاه خودتونو قاضی کنید و بعد هر چقدر میتونید بتازید.

کانال رشت تورکلری

منبع: 
تلگرام
برگرفته از: 
کانال رشت تورکلری
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

عنوان مقاله: 
اگر شما جای ما ترکها بودید چیکار میکردید؟!
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای سعید محمودی از فیسبوک، این خیلی طبیعی است که شما نتوانید نوشته منو درک بکنید، چون اولا شما هم محصول همان دبه ترشی تک فرهنگ سازی زبان فرهنگ حاکم ایران هستید، و در ثانی اولویت منافع اقتصادی

عنوان مقاله: 
اگر شما جای ما ترکها بودید چیکار میکردید؟!
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای مانو قلی پور از فیسبوک، شما با برخورد مکانیکی ایران را دبه ترشی تصور کردید و همه ملتها را همانند گل کلم و بادمجان و هویج و خیار داخل دبه ایران ریختید، زبان فارسی را همانند سرکه بر سرشان ریخته