حماس سگ‌گردانی را ممنوع کرد؛ جریمه نقدی بیخ گوش خاطیان

ستیو، سگی از نژاد ژرمن شپرد است و صاحب فلسطینی اش او را در نوار غزه نگه می‌دارد. این ژرمن شپرد پیش از این عادت داشت هر روز صبح در سواحل مدیترانه خوش بگذارند اما قوانین جدید وضع شده از سوی گروه اسلامگرای حماس در اواسط ماه ژوئن موجب شد صاحب این سگ دیگر نتواند او را به مکان‌های عمومی ببرد. بنا بر اعلام پلیس جریمه نقدی و احتمال دستگیری بیخ گوش صاحبان سگ‌هایی است که بخواهند آنها را برای گشت‌وگذار به بیرون از خانه‌ خود بیاورند.

اسامه الدحدوح مجبو صاحب این سگ مجبور است استیو را روی بام خانه خود ببردبرخی افراد سگ‌ها را از مصر و برخی دیگر از مرزهای کنترل شده فلسطین با اسرائیل به این منطقه وارد می‌کنند. هرچند این مرزها به شدت تحت کنترل است.

هنوز برخی مردم سگ‌ها را نجس می‌دانند

با وجود محبوبیت روزافزون سگ‌ها به عنوان حیوانات خانگی در غزه اما هنوز تابوها و محدودیت‌هایی وجود دارد و برخی هنوز آنها را نجس می‌دانند یا اینکه می‌گویند آنها تنها به درد کار نهگبانی می‌خورند و نباید آنها را در خانه نگه داشت.

مقام‌های حماس در پاسخ به انتقادها گفتند که مردم می‌گویند سگ‌گردانی در جامعه اختلال ایجاد کرده است.

خطر دستگیری برای سگ‌گردان‌ها

ایمان الباتنجی، سخنگوی پلیس نیز به تازگی گفته «برای افرادی بخواهند در ملاء عام سگ‌گردانی کنند خطر جریمه نقدی و یا دستگیری وجود دارد.»

اسامه الدحدوح برای خرید استیو ۱۷۷ یورو هزینه کرده است. او می‌گوید: «وقتی سگ را زیاد در خانه نگه داریم و نتوانیم او را به بیرون ببریم برای سلامتی‌اش خوب نیست و پرخاشگر می‌شود.»

نگهداری سگ‌ها به عنوان حیوانات خانگی در برخی کشورهای خاورمیانه بیش از گذشته به چشم می خورد. این در حالی است که هنوز تابوهایی برای نگهداری آنها در خانه وجود دارد.

 

منبع: 
یورو نیوز
برگرفته از: 
پیک ایران
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: