نیلوفر غروی و نسرین نامدارپور :«آزار جنسی از دیدگاه یک روانکاو و یک آموزگار»

در این برنامه زنده که از تلویزیون کانال یک پخش شد فرزین بستجانی در گفت و گو با نیلوفر غروی و نسرین نامدارپوراز فعالان "زنان ایران برای برابری پایدار" در باره آزار جنسی که شدید ترین شکل آن تجاوز جنسی است ؛ بحث شد که انیک اماده پخش است:

آزار جنسی که شدید ترین  شکل آن تجاوز جنسی است پیش زمینه ها و پس زمینه ها و انواع گوناگون دارد که در بخش های مختلف جامعه ممکن است اتفاق بیافتد. 

آزار جنسی واژه ای است که  دارای تعاریف گوناگونی است. برطبق دستورالعمل اتحادیه‌ی اروپا که در سال ۲۰۰۲ به تصویب رسیده است، "آزار جنسی رفتاری است که ماهیت جنسی دارد و با هدف خدشه‌دارکردن حیثیت دیگری و ایجاد فضایی رعب‌آور، خصمانه، تحقیر‌کننده و توهین‌آمیز صورت می‌گیرد".  
در نظام حقوقی "جمهوری" اسلامی آزار جنسی تا حدی پذیرفته شده و آن را تنها به رابطه‌ی فیزیکی و جنسی نیز ندانسته ومجازات‌هایی برای آن حتی در موارد ایجاد مزاحمت و یا توهین به زنان در نظر گرفته است. اما تجربه در عملکرد قوانین مربوطه در جامعه نشان می دهد که نهادها یی که بایست مجری قوانین مجازات آزار جنسی و تجاوز باشند موانع بزرگی در مقابل افراد می گذارند که آنها را از پیگرد قانونی منصرف می کنند. 

اگر فردى  آسيب ديده و برنامه را مى بيند،احتياج به مشاوره داره مى مىتونيه با نیلوفر غروی  تماس بگيرید  و به طور رايگان مشاوره می شود:

My Facebook and
Instagram /
صفحه من در فيسبوك و اينستاگرام :
Ukhelpinghands دستان يارى دهنده،انگلستان

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: