زنان

انتشار ویدیویی از برخورد خشن نیروی انتظامی با زنی «بدحجاب» در شبکه‌های اجتماعی و موضع‌گیری دوباره چند امام‌جمعه و نماینده مجلس درباره نوع پوشش زنان در ایران بار دیگر موضوع حجاب اجباری و تعارض میان هنجارهای جمهوری اسلامی و عرف جامعه را پررنگ کرد.

رفتم که رفتم؛ با صدای جاودانه مرضیه و تصاویر خاطره‌انگیز - فیلم + متن ترانه

مرضیه
یادی از ترانه‌های خاطره‌انگیز گذشته ایران.
ترانه رفتم که رفتم اثر زیبای بانوی موسیقی ایران و هنرمند محبوب مردمی خانم مرضیه که در دوران سیاه چهل و سه ساله آخوندها دیگر شنیده نشد.
متن ترانه خاطره انگیز رفتم که رفتم با صدی جاودانه مرضیه
از برت دامن کشان رفتم ای نامهربان
از من آزرده دل کی دگر بینی نشان
رفتم که رفتم
رفتم که رفتم...
انتشار از: 
زندان زنان دولت آباد اصفهان
زندان زنان دولت آباد اصفهان، جایی است که تاکنون کمتر گزارشی از آن به بیرون درز کرده است. وضعیت در این زندان به قدری سخت و تلخ و دردناک است که بسیاری زنان زندان عادی در انتظار فرصتی برای خودکشی هستند. در این زندان زنان زندانی سیاسی تحت بیشترین فشارها قرار دارند.

آتنا دائمی
بدنبال افشاگری آتنا دائمی، رئیس زندان لاکان رشت تغییر کرده و فردی که خود را «منضبط» و «تابع قانون» معرفی میکند وارد شده است.

خبرهای رسیده از زندان قرچک حاکی از بازپرسی مجدد سه زن زندانی سیاسی فروغ تقی پور، پرستو معینی و مرضیه فارسی است.

تبعیض جنسیتی یا جنسیت¬¬زدگی به معنی هرگونه قضاوت یا تبعیض بر اساس جنسیت فرد است. در این باور یک جنسیت،،پایین¬تر و درجه دوم تلقی می¬شود.
زندانی سیاسی آتنا دائمی
پیام زندانی سیاسی آتنا دائمی از زندان لاکان رشت: «قانون نویسان خود بزرگترین ناقضان قوانین داخلی و بین المللی اند»
سال ها گذشت تا فهميدم آن نجابت و پاكى كه همه از آن دم مى زنند،تنها به باكرگى ربط ندارد. مگر مى شود معيار نجابت و شعور وانسانيت يک زن را فقط در يك غشاى نازك خلاصه كرد؛ كه اگر آن غشانباشد، تمام ارزش يك زن زير سؤال برود. مگر مى شود مردان با داشتناختيار تام بر جسم خود، اختيار جسم زن را هم در اختيار داشته باشند. و حتى بر اساس يك پرده
https://www.youtube.com/watch?v=6Jff7VQNOpw
همراه با زندانی سیاسی در تبعید، آتنا دائمی در زندان لاکان رشت