زنان

" چرا برابری جنسیتی به نفع همه است "

فایل صوتی جلسه پرسش و پاسخ تلگرامی با مهدیه گلرو
موضوع جلسه : چرا برابری جنسیتی به نفع همه است
این جلسات معمولا" هر جمعه ساعت ۹ شب به وقت ایران در کانال و گروههای مختلف تلگرامی از جمله گروه " به یاد رفیق رئیس دانا و برای اتحاد عدالتخواهان "برگزار می شوند

https://t.me/joinchat/CPd7yFQ5jXJMCPNKlH4I
انتشار از: 
چرااسلام گرایان درایران از واژه «عدالت» می گریزند و هنگامی که از تعبیری همچون «عدالت جنسیتی» سخن گفته می‌شود با آن مجادله میکنند؟عدالت، حداقل در حقوق و قضا امر مبهمی نیست. عدالت در برابر ظلم و تبعیض قرار می‌گیرد. برخلاف سوء تعبیرهایی که ممکن است رخ دهد، دست کم در علم حقوق عدالت به معنای برابری نیست! (قابل توجه خانم ابتکار)
شاید این‌طور به نظر برسد که جوامع مدرن سال‌هاست از الگوی «مردانگی» سنتی مسلط عبور کرده و به الگوهای مردانگی هنجارمند رسیده‌اند. یعنی الگویی که برای بازنمایی افراد دگرجنسگرای مدرن استفاده می‌شود که اغلب به دانش، روشنفکری، عقلانیت و میزان بالایی از مداراجویی مجهز هستند و نیز به صورت فزاینده ای با ارزش های برابری جنسیتی در ارتباطن
برگردان: 
نیلوفر جعفری
مردم نظرات مختلفی درباره این پرسش که آیا مردان می‌توانند فمینیست باشند یا نه دارند. پاسخ روشن این است که بله آنها می‌توانند. در عین حال واقعا مهم است که مردان بدانند پیوستن به جنبش فمینیستی چگونه است.
من کی هستم؟!
• من «دوشیزه‌ی مکرمه» هستم؛ وقتی زن‌ها روی سرم قند می‌سابند و همزمان قند توی دلم آب می‌شود.
• من «مرحومه‌ی مغفوره» هستم؛ وقتی زیر یک سنگ سیاه گرانیت قشنگ خوابیده‌ام و احتمالاً هیچ خوابی نمی‌بینم.

من سیاسی نیستم !

من سیاسی نیستم !
بررسی و ریشه یابی این واژه کلیشه ای من سیاسی نیستم و منشا آن که معمولا زنان بیشتربکار می برند ! برنامه ای از دکترسیمین صبری روانپزشک و فعال سیاسی و عضو هییت مدیره شبکه "زنان ایران برای برابری پایدار"
انتشار از: 

سخنرانی  مهرداد درویش پور درباره خشونت ناموسی در کانون دوستداران فرهنگ ایران

24 آگوست درباره خشونت های ناموسی: فرضیه های نظری و راه کارهای عملی برگزار شد. در این سخنرانی ضمن توضیح اینکه مفهوم ناموس و شرف  در زبان های انگلیسی ،سوئدی، فارسی و ترکی و سیر تکوین آن چیست و چرا خشونت ناموسی را نمی توان با زن کشی مترادف دانست به سه نظریه فرهنگ گرایی، رادیکال فمینیسم و نظریه میان برشی و فمینیسم ضد تبعیض در فهم خشونت های ناموسی پرداختم. همچنین به برخی راه کارهای عملی برای رویارویی با خشونت ناموسی اشاره شده است.
انتشار از: 
"مهاجرت"قسمت سی و یکم
درمهاجرت دراتحاد شوروی سابق وافغانستان قدرت واتوریته رهبری عمدتا منوط به پشتیبانی دستگاه رهبری حزب برادرازرهبری بود. اتوریته ای متکی بر ابزار قدرت که حزب برادر در اختیارش می نهاد.افراد تشکیلات "ما مهاجران" کارمندان حزبی و سازمانی بودیم که نواله خود را از دولت مهماندار می گرفتیم

نیلوفر غروی و نسرین نامدارپور :«آزار جنسی از دیدگاه یک روانکاو و یک آموزگار»

در این برنامه زنده که از تلویزیون کانال یک پخش شد فرزین بستجانی در گفت و گو با نیلوفر غروی و نسرین نامدارپوراز فعالان "زنان ایران برای برابری پایدار" در باره آزار جنسی که شدید ترین شکل آن تجاوز جنسی است ؛ بحث شد که انیک اماده پخش است:
انتشار از: