یک «صفحه شمای صاحبنظران» برای صاحبنظران

پیشنهاد میکنم ایران گلوبال یک صفحه جداگانه برای صاحبنظرانی فراهم کند که به دور از هیاهو و بی احترامی های رایج در «صفحه شما» به تبادل نظر بپردازند. در این صفحه افراد با اسم و رسم واقعی خود باید حضور داشته باشند و تبادل نظر کنند و کد ورود داشته باشند. پیشنهاد بعدی این است که نویسنده مقالات حق داشته باشند انتخاب کنند که افراد با نام مستعار زیر مطالب شان کامنت نگذارند. بدین ترتیب شرایط یک گفتمان سالم فراهم خواهد آمد.

   «صفحه شما» ی ایران گلوبال از آغاز مکان مناسبی برای اظهار نظر سالم و بدور از فحاشی ها و تحقیرها و راسیسم بود. کم کم با حضور غناصر جمهوری اسلامی در لباسهای گوناگون و نیز حضور عده ای نژادپرست ترک این صفحه رسالت آغازین خود را از دست داد و تبدیل شد به محلی برای رجز خوانی و خودی و غیر خودتی را مطرح کردن. پیشنهاد میکنم ایران گلوبال یک صفحه جداگانه برای صاحبنظرانی فراهم کند که به دور از هیاهو و بی احترامی های رایج در «صفحه شما»  به تبادل نظر بپردازند. در این صفحه افراد با اسم و رسم واقعی خود باید حضور داشته باشند و تبادل نظر کنند و کد ورود داشته باشند.  پیشنهاد بعدی این است که نویسنده مقالات حق داشته باشند انتخاب کنند که افراد با نام مستعار زیر مطالب شان کامنت نگذارند. بدین ترتیب شرایط یک گفتمان سالم فراهم خواهد آمد. 

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب کردی,
احتیاج به اختراع دوباره چرخ کالسکه نیست. شما

عنوان مقاله: 
ادب را از کی آموختی؟ از پهلوان پنبه....
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ســـلام دوســـلار.
خیلی خنده دار است که آقای محسن کردی معروف به پهلوان پنبه از « ادب و عفت قلم حرف میزند ». کسی که در ایران گلوبال هم می ( شاشد و هم ادرار ) میکند, برای ما درس اخلاق یاد میدهد.
1-
تصویر محسن کردی

عنوان مقاله: 
تنظیم نظرات زیر مقالات
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اگر نویسنده بتواند انتخاب کند که فقط کاربران شناخته و تایید شده حق کامنت نویسی زیر مطالب شان را دارند و این مطالب در یک صفحه جداگانه و نه «صفحه شما» گرد آوری شود، ما دیگر از شر فحاشان و بی ادبها راحت
تصویر محسن کردی

عنوان مقاله: 
جاب پیروز
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
صفحه نظرات مثل تویتر هست و صاحبنظران میتونن بجای نوشتن یک مقاله یک بحث دونفره را با نویسنده آغاز کنند. من ترجیح میدم در بخش نظرات زیر مقاله ام خالی باشه اما فحش نباشه. مهم این هست که افراد شناخته شده

عنوان مقاله: 
یک «صفحه شمای صاحبنظران» برای صاحبنظران
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ادامه,
یعنی این سایت یک صفحه مخصوص جهت "الیت"( نخبه، نخبگان، برگزیدگان، نورچشمی، سرآمد، تراز اول) باز کند و "عوام الناس و خلق الله" حتی اجازه سینه زنی در پای این علم را هم نداشته باشند؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب کردی,
فرمودید "نویسندگان این سایت یا فعالان سیاسی که نزد همگان شناخته شده هستند و ابایی ندارند که در مباحث هویت خودشان را آشکار کنند". خب اینها که قبلا و در آینده مقاله نوشته و خواهند نوشت و
تصویر مرحوم مسؤل سابق کامنتهای ایران گلوبال

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خداوند رحمان رحیم همه شما را به عذاب الیم و آتش جهنم سوزانش دچار بفرماید که مرا از کار و زندگی انداختید و به بهشت ایران گلوبال کشاندید. آمین!
جناب کردی ببخشید که من کله خراب منظور شما را درست متوجه نشدم و فکر کردم منظورتان تبادل نظر صاحبنظران از طریق کامنت‌هاست.
اگر درست متوجه شده باشم منظور شما اصلا کامنت نیست بلکه اظهار نظر درست و حسابی بر سر مسائل مهم مملکتی و جهانی و تبادل آنها با همدیگر است. خوب چه بهتر. ولی چرا یک فراخوان با امضای چند هزار نفر از صاحبنظران صادر نمی‌فرمایید تا صاحبنظران بیایند و در ایرانگلوبال مقالات مفصل بنویسند و بعد هم با مقالات مفصل جواب آن مقالات را بدهند و هر صاحبنظری به حساب نظر صاحبنظر دیگر برسد؟ آنوقت کار این کیانوش بیچاره را هم راحت می‌کنید و دیگر پاسخگوی فحاشی‌های صاحبنظران نمی‌شود و راحت لم می‌دهد و منبع خوبی هم برایش پیدا می‌شود تا تلویزیونش را به کار اندازد و مرتب مصاحبه کند.
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقای محسن کردی نوشت :"مشکل کلید و اکانت نیست بلکه مشکل برخورد غیر سیاسی و زشت و فحاشی است" بله منهم بر این عقیده هستم که مشکل دقیقا برخورد غیر سیاسی و زشت و فحاشی است. بنابراین وقتی کسی فحاشی می کند،
تصویر محسن کردی

عنوان مقاله: 
«صفحه شمای صاحبنظران برای صاحبنظران
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان گرامی، با تشکر از بذل توجه تان، لطفا به متن نوشته من توجه بفرمایید، پیشنهاد من این نیست که یک صفحه شمای جدید مثل صفحه . ادامه
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
چه عرض کنم جناب "مرحوم مسؤل سابق" ؛ شخصا با همه پیشنهادات انقلابی ات ؛ هزار در صد موافقم ؛ولی "مسول مرحوم نشده کنونی "چه خواهد گفت؟"_

عنوان مقاله: 
درس اخلاق از پهلوان پنبه.. پوریای ولی پشت و پناهش باشد.
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ســـالام دوســـلار..
خیلی خنده دار است که کسی که تقاضای یک صفحه شما صاحبنظران میکند از ادبیّات لمپنی و چاله میدانی (( شاشیدن. گه خوردن و... ) استفاده میکند و حالا میخواهد برای ما درس اخلاق یاد بدهد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کیانوش و محسن عزیز و دیگر دوستان، اجرای واقعی دمکراسی در مدیا بیشتر شبیه این طنز است
یکروز ترامپ، مرکل و پوتین و روحانی پیش خدا می روند و می پرسند که بعد از چند سال کشورهای ما به دمکراسی واقعی دست
تصویر مرحوم مسؤل سابق کامنتهای ایران گلوبال

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب محسن کردی سلام بر شما
اول صبح پس از بیداری و ورزش صبحگاهی، کنار یک از اجاق‌های جهنم نشسته بودم و آماده عذاب الیم بودم که مرا به پای تلفون خواستند.
جناب کیانوش خان توکلی بود. مژده داد که پیشنهادی از شما دریافت کرده و با اندکی تغییر در پیشنهادتان، وضعیت کامنت‌ها درست خواهد شد و از من خواست که لذت عذاب الیم را ول کنم و پیشنهادتان را بخوانم و نظرم را بنویسم.
راستش نمی‌دانم که نظر منِ مرحوم چه تاثیری می‌تواند داشته باشد زیرا سابق بر این، یعنی کمی بیشتر از 5 سال پیش که مسول کامنتها بودم و هنوز مرحوم نشده بودم، من هم نه تنها پیشنهاد مشابه داشتم بلکه تلاش می‌کردم که این شیوه را پیش ببرم و حتما یادتان هست که چطور با ساطور سانسور بر سرم می‌کوبیدند و سرم را خونین و مالین می‌کردند. حتی لقب سانسورچی اعظم را هم گرفته بودم که بسیار مهمتر از جایزه نوبل است.
به هر حال کوتاه کنم چون شکنجه‌گر جهنم صدایم می‌کند.
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بعبارت ساده تر ، همین "صفحه شما" باقی به ماند وتنها در اختصاص کسانی که آکانت سایت را دارند _ قرار گیرد و نویسندگانی که علاقه ای ندارند که زیر مقاله شان کامنتی گذاشته شود به ما اطلاع دهند.
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب محسن کردی گرامی / منهم با این پیشنها شما موافقم اما با 2 تغییر کوچک:"یک صفحه جداگانه برای صاحبنظرانی فراهم کند که به دور از هیاهو و بی احترامی های رایج در «صفحه شما» به تبادل نظر بپردازند.