مادران اورمیه ای را به جرم زن بودن از ورزشگاه تختی بیرون کردند

بازی تیمهای نونهالان اورمیه و نونهالان پرسپولیس تهران، سه شنبه با بیرون کردن مادران کودکان؛ فقط و فقط به جرم زن بودن؛ در استادیوم تختی اورمیه برگزار شد. این اعمال غیر انسانی ضربه بزرگی به روح و روان کودکان وارد می کند. نگاه رقت انگیز کودکان هنگام این عمل عجیب و غریب که در هیچ جای دنیای متمدن نظیر ندارد و ضربه روحی به مادران و فرزندان غیر قابل جبران است . خبرگزاری اورمو ایشچیلری آرزو می کند با برقرار شدن حاکمیت ملی در آزربایجان هیچ وقت...

اورمو ایشچیلری : به گزارش خبرنگار ما از اورمیه بازی تیمهای نونهالان اورمیه و نونهالان پرسپولیس تهران، سه شنبه با بیرون کردن مادران کودکان؛ فقط و فقط به جرم زن بودن؛ در استادیوم تختی اورمیه برگزار شد. این اعمال غیر انسانی ضربه بزرگی به روح و روان کودکان وارد می کند. نگاه رقت انگیز کودکان هنگام این عمل عجیب و غریب که در هیچ جای دنیای متمدن نظیر ندارد و ضربه روحی به مادران و فرزندان غیر قابل جبران است . خبرگزاری اورمو ایشچیلری آرزو می کند با برقرار شدن حاکمیت ملی در آزربایجان هیچ وقت شاهد این روش های ضد زن و ضد انسانی و رفتارهای کودک ازار نباشیم .توضیح اینکه چادر یک نماد زرتشتی و یادگار زن ستیزی دوران ساسانیان است و چادر هیچ گاه حجاب آزربایجان نبوده کما اینکه هیچ روستایی و ایلات ازربایجانی از این پوشش استفاده نمی کرد.همانگونه که در عکس دیده می شود مادران با برخورد زننده یک مامور از جایگاه تماشاچیان اخراج می شوند.

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

نظر: 
چراهمه ی دیدگاه ها رو نمایش نمیدید، کمالیست های فاشیست، تنها خدمت ترکها به بشریت کشتن 6 میلیون ارمنی، هزاران نفر کرد و .... دریغ از یه اثر تاریخی حضرت آدم رو هم ترک می دونن بدبختهای بی هویت.... مغول صفت های بی آبرو برید گورتونو از این منطقه گم کنید .... از سیبری بلند شدید اومدید حاکمیت تعیین می کنید ................... بدبختها تنها هنر ملی گرایی قتل و کشتاره ...................

نظر: 
ما هم 32 سال هست که مجبوریم لباس زنهای ترک ترکیه را بپوشیم، لباسی که هیچگاه در تاریخ ایران و در هیچ یک از فرهنگ های ایرانی سابقه نداشته، ولی اینقدر نژاد پرست نیستیم که قومی را محکوم کنیم و یا اینکه نژاد خودمان را برتر کنیم. این دیدگاه نژادپرستی شما ها، خودتان را با دست خودتان به کشتن خواهد داد.

نظر: 
30 سال هست ما زنان را از استادیوم بیرون می کنند هیچ کدام از شما اقایان صداتون در نیومد! حالا هم که در اومده فقط و فقط بخاطر مقاصد شوم خودتون هست که بگید واویلا تمام ایران با مردم ارومیه (بلاخصوص مادرانشان) بد هستند!!!
آقا جمع کنید این بند و بساط حیله را! ما 30 سال هست داریم در تمام ایران داد می زنیم که حق زنان ایرانی (چه فارس چه غیر فارس) پایمال شده، و آقایان ایرانی هم بخاطر تعصبات قرون وسطی شون، هیچ گاه از ما دفاع نکردند. اینقدر هم لطفا با غرض خبر ننویسید که یک مشت مردم عامه بیچاره بیسواد را تحرک کنید تا به مقصد های ضد حقوق بشری خودتون برسید. ننگ بر شما!

نظر: 
آقای مرتضی
شما طوری کامنت نوشته اید که گویی آزه ربایجان جنوبی حکومت مستقلی دارد که مامورش هم گوش به فرمان دولت متبوعش باشد،مامور فوق مزدور و جیره خوار نظام اسلامی ، آریایی رژیم فارس می باشد.

نظر: 
از سايت دكتر رضا مرادي غياث آبادي:
"
یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۱
قبلاً از تجاوز خشیارشا به زن و دختر ماسیست و سپس قتل‌عام همگی اعضای خانواده آنان به دست این شاه هخامنشی یاد کردیم. کتزیاس مورخ و پزشک رسمی دربار هخامنشی نمونه‌های فراوان دیگری را نیز نقل کرده است. او آورده که خشیارشای دوم به این دلیل به جانشینی پدرش اردشیر گمارده شد که تمامی هفده پسر دیگرش حرامزاده بودند و محصول همخوابگی او با فواحش و کنیزان و دختران اسیری که از سرزمین‌های گوناگون به دربار گسیل شده بودند. او همچنین آورده است که دختری به نام رکسانا/ رخشان را پس از آنکه بدو تجاوز نمودند، بطور زنده قطعه‌قطعه‌اش کردند.

برای نمونه‌ای از منابع بنگرید به: خلاصه تاریخ کتزیاس، ترجمه کامیاب خلیلی، تهران، ۱۳۸۰، ص ۹۰ و ۱۰۳ و "۱۰۴٫

نظر: 
عزیز دل برادر

تا امروز در هیچ کجا ذکر نشده بود که در ایران باستان یا ساسانیان زن ستیزی وجود داشته.
از این که کشف به این مهمی کرده اید باید خیلی خوشحال باشید.
ولاکن
ان مامور محترمی که بانوان را از ورزش گاه اخراج فرمودند ایا اذربایجانی تشریف دارند یا از بلاد دیگری جهت زن ستیزی امده اند.