سیاستمداران مسلمان در پی گسترش سانسور در فضای مجازی

عمران خان، نخست وزیر پاکستان به آن دسته از سیاستمداران اسلام گرا پیوسته است که در پی تحمیل معیارهای اسلامی ب زندگی مردم در گشورهای غربی هستند. وی در نا مه ای به رئیس فیس بوک، از وی خواسته است که جلوتبلیغاتی را که در خدمت ترساندن دیگران از اسلام است بگیرد و با اسلام هراسی نیز همانگونه رفتار کند که با منکران هالوکاست در پیش بگیرد. متهم کردن منتقدین اسلام سیاسی به "اسلام هراسی" پوششی در دست اسلامگرایان برای خاموش کردن صدای منتقدین در سالهای اخیر بوده است.


عمران خان، نخست وزیر پاکستان با فرستادن نامه‌ای به مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس بوک خواستار جلوگیری از همرسانی محتوای اسلام‌هراسی در این شبکه اجتماعی شد.

عمران خان در این نامه که روز یکشنبه ۲۵ اکتبر (۴ آبان) در صفحه توییتر دولت پاکستان همرسان شد، گفت که «رشد اسلام‌هراسی» به ویژه از طریق رسانه‌های اجتماعی مانند فیس بوک، باعث تشویق افراط گرایی و خشونت «در سراسر جهان» می‌شود.

خان گفت: «از شما می‌خواهم همان ممنوعیتی را که برای مطالب در پیوند با هولوکاست در فیس بوک به کار برده‌اید برای مطالب با محتوای اسلام‌هراسی و نفرت علیه اسلام را نیز اعمال کنید.»

در روزهای اخیر اعتراض مسلمانان به اسلام‌هراسی در کشورهای مختلف جهان ابعاد تازه‌ای یافته است. روز یکشنبه گروه‌هایی از مسلمانان در برخی از این کشورها به نشانه اعتراض به اظهارات امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه راهپیمایی برگزار کردند. ماکرون از انتشار کاریکاتورهای پیامبر اسلام دفاع کرده است.

منبع: 
یورونیوز
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: