شکایت سپاه و اطلاعات و بازداشت مهدی محمودیان

حسن یونسی، وکیل مهدی محمودیان می‌گوید این فعال سیاسی صبح امروز پس از احضار به دادسرای فرهنگ و رسانه به دلیل عدم معرفی کفیل "بازداشت و به زندان" اعزام شد. اتهام آقای محمودیان نشر اکاذیب است. شاکیان این پرونده معاونت پارلمانی سپاه و وزارت اطلاعات هستند.

این پرونده پس از آن تشکیل شد که مهدی محمودیان تیرماه امسال در توییتری خبر داده بود که که "پنج نفر از مدیران و خبرنگاران" خبرگزاری ایرنا به خاطر انتشار یک مصاحبه "با شکایت سپاه و وزارت اطلاعات" احضار و برای آنان پرونده تشکیل شده است. سپاه اما این موضوع را تکذیب کرد.

او سرانجام در دادگاه بدوی به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

آقای محمودیان در پرونده‌ای دیگر نیز به پنج سال حبس قطعی محکوم شده است. مصداق جرم او در این پرونده نیز امضای بیانیه ۷۷ نفر در اعتراض به خشونت‌‌ورزی علیه معترضان آبان‌ماه اعلام شده است.

آقای محمودیان زمستان گذشته نیز دو بار بازداشت شده بود.

او عضو هیات حزب اتحاد ملت ایران و از چهره‌های پیگیر در حوزه حقوق بشر در ایران است.

بهمن ماه سال گذشته انتشار فایل تهدید تلفنی مهدی محمودیان از سوی یک بازجوی سازمان اطلاعات سپاه خبر ساز شده بود. بازجو او را به خاطر اعتراض به هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری اوکراین از سوی سپاه تهدید کرده بود.

چندی بعد پیگیری‌ها و اطلاع‌رسانی مهدی محمودیان در جریان محاکمه نوید افکاری نیز خبرساز شد.

آقای محمودیان عضو حزب اتحاد ملت است و در سال ۱۳۸۸ هم به دلیل فعالیت‌هایش در کمیته‌ای درباره تحقیق بر سر تعداد کشته‌شدگان اعتراض‌ها، پنج سال زندانی شد.

او از جمله افشاگران بازداشتگاه کهریزک بود.

 
منبع: 
Bbc
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: