در یک رویداد عجیب،سربازان گمنام امام زمان در ترکیه گیر افتادند!

مقام‌های امنیتی ترکیه می‌گویند تا کنون ۱۳ نفر را در ارتباط با ربودن حبیب اسیود از رهبران یکی از گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی و انتقال او به ایران دستگیر کرده‌اند. به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه این افراد همگی شهروندان ترکیه و اعضای باند ناجی شریفی زیندشتی، قاچاقچی بین‌المللی هستند که اصالتا ایرانی است.
 

حبیب فرج‌الله چعب ملقب به حبیب اسیود از رهبران گروه "مقاومت ملی احواز" و ساکن سوئد ۹ اکتبر در سفر به ترکیه ربوده شد.

مدتی بعد رسانه‌های ایران خبر دادند که ماموران وزارت اطلاعات در عملیاتی "پیچیده" او را دستگیر و به ایران منتقل کرده‌اند.

حدود یک ماه پیش تلویزیون ایران ویدیویی از "اعترافات" آقای اسیود پخش کرد که در آن می‌گفت در حمله مرگبار به رژه نظامی اهواز در سال ۹۷ دست داشته است.

روزنامه واشنگتن پست دیروز از دستگیری چندین نفر در ترکیه در ارتباط با ربودن حبیب اسیود گزارش داد و جزئیاتی از چگونگی ربودن و انتقال او را با هماهنگی یک باند قاچاق بین‌المللی و نیروهای امنیتی ایران منتشر کرد.

خبرگزاری رسمی ترکیه امروز با تایید نقش باند زیندشتی در این آدم‌ربایی جزییات تازه‌ای را درباره عملیات علیه این گروه ارائه داده است.

به گزارش این خبرگزاری یافته‌های اطلاعاتی ترکیه نشان می‌دهد که وزارت اطلاعات ایران از سال ۲۰۱۵ از شبکه باند تبهکار زیندشتی و زیرمجموعه‌های آن برای ترور و ربودن مخالفان حکومت ایران در ترکیه استفاده کرده است.

تله در استانبول؛ اسیود چگونه ربوده شد؟

تلویزیون ایران ویدیویی از "اعترافات" آقای اسیود پخش کرد

تلویزیون ایران ویدیویی از "اعترافات" آقای اسیود پخش کرد

به گفته مقام‌های اطلاعاتی ترکیه تعدادی از اعضای این باند تبهکار حدود یک ماه پیش در ارتباط با پرونده جنایی دیگری دستگیر شده بودند.

در جریان تحقیقات، پلیس استانبول با همکاری سازمان اطلاعات ترکیه رد اعضای این گروه را در عملیات ربودن حبیب اسیوند پیدا می‌کند.

به گزارش آناتولی حبیب اسیود در استانبول با زنی به نام سابرین س. قرار داشته که در واقع برای ماموران اطلاعاتی ایران کار می‌کرده است.

همان طور که پیشتر هم واشنگتن پست گزارش داده بود این زن یک روز قبل از این دیدار با پاسپورتی جعلی از ایران وارد ترکیه شده است.

اعضای گروه زیندشتی در فروشگاه

 

اعضای گروه زیندشتی در فروشگاه

به گزارش آناتولی همدستان این زن که عضو باند زیندشتی بودند، روز ۹ اکتبر از فروشگاهی در محله اسن‌یورت استانبول دستبند پلاستیکی و لباس خریده‌اند و با یک ون و خودروی شخصی دیگر به محل قرار در نزدیکی نمایشگاه تویاپ استانبول رفته‌اند.

به گفته مقام‌های اطلاعاتی ترکیه حبیب اسیود که عصر همان روز با پروازی به استانبول رسیده با تاکسی به محل قرار می‌رود در آنجا سوار ونی می‌شود که سابرین س. و راننده در آن منتظرش بودند.

در ماشین او را بیهوش می‌کنند، دست و پایش را می‌بندد و تحویل بقیه اعضای باند دهند. به گزارش آناتولی آقای اسیود را به خانه یکی از قاچاقچیان انسان می‌برند که در نهایت از این طریق به صورت غیرقانونی به ایران منتقل می‌شود. بنا بر این گزارش سابرین س. همان روز به صورت غیرقانونی به ایران برمی‌گردد.

حبیب اسیود کیست؟

حبیب فرج‌الله چعب یا حبیب کعبی معروف به حبیب اسیود رهبر سابق و از موسسین گروه "حرکه النضال العربی لتحریر الاحواز" است. به نوشته سایت "احوزنا" او در مدت یک سال و نیم قبل از ربودنش رهبری این گروه را در دست داشته که بعد از آن به "سعید حمیدان" منتقل شده است.

آقای اسیود در یکی از روستاهای اطراف شعیبیه شوشتر در استان خوزستان به دنیا آمده است. او دوران ابتدایی را در همان روستا زادگاهش خواند و برای ادامه تحصیل به شوشتر رفت. حبیب اسیود در حوزه علوم اجتماعی تحصیل کرده است. او در جریان اعتراض های ۱۵ سال پیش که معروف به "انتفاضه نیسان" بود، نقش فعالی در اعتراض ها داشت.

 
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: