فریاد امداد فعال رسانه ای از زندان شیبان

بعد از چهار ماه که از 22 مرداد(12 آگوست2020)،می گذرد. همان روزی که لباس شخصی های اداره اطلاعات به خانه فواد البوفتله آمدند

 

فریاد دردناک فعال رسانه ای از زندان شیبان اهواز بلند شده است. از لحظه ای که نیروهای اطلاعات در خانه فواد البوفتله ریخته اند و بدون هیچ توضیحی او را بردند، چهار ماه می گذرد.

چهار ماه است خانواده ای بی خبر از پسرشان هستند، که کجاست؟ به چه جرمی اورا بی صدا بردند؟به چه حکمی اورا بازداشت و زندانی کرده اند؟ وقرار است بر سر جوانی او بیاید؟ فواد آلبو فتله قرار است تاوان نگارش کدام کلمات را بدهد؟

بعد از چهار ماه که از 22 مرداد(12 آگوست2020)،می گذرد. همان روزی که لباس شخصی های اداره اطلاعات به خانه فواد البوفتله آمدند و او رابردند،120 روز می گذرد .تمام این مدت در بیخبری و سکوت رسانه ای  گذشته است.

26آذر ماه(15 دسامبر،2020)، زنگ تلفن خانه فواد البوفتله به صدا درآمد و مادرش به جای آنکه از سلامت پسرش آگاه شود از بیماری و عدم سلامت پسرش خبر دارشد.

فواد البو فتله از زندان شیبان خلاصه و کوتاه زنگ زد و گفت: به دادم برسید. دارو ندارم. حالم خوش نیست،... و صدای بوق ممتدی که تا استخوان مادرفواد البو فتله رسوخ کرد.

فواد البوفتله جوان اهوازی 36 ساله، فعال رسانه ای است که در فضای مجازی عقاید و نظراتش را می نویسد. فواد از دردهای مردم اهواز، از مردم روستاهای اطراف اهواز و مردمی که نمی دانند دردهایشان را چگونه بگویند و بنویسند، می نویسد.

 چهار ماه است که دیگر فواد البوفتله نه تنها نمی تواند دردهای دیگران را بنویسد، بلکه درد خودش هم غیر قابل تحمل شده است. به گونه ای که در اولین تماس تلفنی اش با خانواده فقط فریادش درد بود. درد ممتدی که کمک می خواست.

این فعال رسانه ای پیش از این توسط همین نیروهای اطلاعات دستگیر و شکنجه شده بود.

فواد البو فتله سال 2014 نیز طعم تلخ زندان را چشیده بود و رعشه و دردهای مضمنی که سوغات بازداشت شدندش است را همچنان با خود دارد.

 اکنون فواد البو فتله نیازبه دارو و دکتر دارد و تنها خواسته خانواده این فعال رسانه ای این است که داروهای مورد نیاز فرزنداشان را به دستش برسانند.

اینکه از حقوق یک زندانی این است که تحت درمان قرار بگیرد، بماند.

 این فعال رسانه‌ای چهار ماه است بدون اعلام‌جرم در بازداشت به سر می‌برد.یعنی باوجوداینکه کامپیوتر و گوشی‌اش را نیز ضبط کرده اند هنوز جرمی ثابت نشده است. هنوز دادگاهی برای وی برگزار نشده و جرمی اعلام نشده است. روزگار فواد تا این لحظه فقط بازداشت است، شکنجه، تفهیم درد به جای تفهیم اتهام و اعترافگیری به انچه نکرده است.

سعیده بندر

 

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: