گرانی، فتیله انفجار توده ای یا اعتصات ملی؟

روحانیت شیعه تا پیش از انقلاب، روزی خود را از شادی و عزای مردم و نیز از قبل  جهل و خرافات اقشار عقب مانده و پر شدن گاوصندوق های دکان هائی بنام امام زاده، تامین می کرد.

علاوه برآن، در یک قرن گذشته روحانیت و بازار پیوند تنگاتنگی داشته اند و بقول  مرتضی مطهری بازاريان جيره‌ی روحانيت را می پراختند و حتی در تعيين مضمون درس‌های حوزه دخالت می‌کردند.

با قدرت گیری روحانیت شیعه روحانیون می بایستی از خجالت تاریخی و سیاسی بازاریان در می امدند و از همینرو پاشنه اقتصاد کشور به دلال ها انتقال یافت و نظام بر دو ستون بازار و روحانیت چرخید و بخش صنعت به طاق نسیان سپرده شد.

علت گرانی، بیکاری و فقر در جامعه ریشه در ناتوانی بخش تولید و ساختار سیاسی و جهت گیری های اقتصادی 33 ساله پان اسلامیست ها دارد . سیاست دلال منشانه واردات بی رویه به ورشکستگی تولید ملی و کاهش درآمد بخش بزرگی از جامعه و فقر عمومی انجامیده است.

شاهرگهای اقتصاد و تجارت کشور در انحصار رژیم اسلامی و شبکه های مافیائی روحانیت شیعه قرار دارد و سرچشمه اصلی گرانی، بیکاری، فقر، فحشاء، فساد نظام جمهوری اسلامی و اقتصاد و فرهنگ کارگریز اسلامی است.

حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات دولت جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه گفت: «دشمن نقشه دارد همه مشکلات از قبيل گرانی و معضلات جزیی را به گردن رهبر انقلاب بیاندازد و آنها به دنبال تقدس‌زدایی از رهبر جمهوری اسلامی هستند.

آقای مصلحی فراموش کرده اند که ولی فقیه تیرک خیمه رژیم دینی ست و خیر و شر نظام و دستگاههای قوای سه گانه مقننه، قضائیه و مجریه بحساب ولی فقیه نوشته می شوند. در اصل 57 قانون اساسی ارتجاعی و تبعیض آمیز در باره ولایت مطلقه امر آمده است: «قوای حاكم در جمهوری اسلامی ایران عبارت اند از: قوه مقننه، قوه مجریه و قوه قضاییه كه زیر نظر ولایت مطلقه امر و امامت امت بر طبق اصول آینده این قانون اعمال می گردند. این قوا مستقل از یكدیگرند.

اشراف ولی فقیه بر امور "امت اسلام"  شامل گرانی، بیکاری، زندان، شکنجه، تجاوز و جنایت علیه بشریت هم می گردد و کل نظام و بویژه سیدعلی بایستی در برابر شکم های گرسنه جوابگو باشند.

جمهوری اسلامی همانگونه که از نامش پیداست دقدقه اش اسلام و اسلامگرایان است و نه ملت ایران که از هر دو بیزارند.

به گواه 33 سال تجربه بیدادگری اسلامگرایان در ایران؛ جمهوری اسلامی ظرفیت سازماندهی خردمندانه اقصاد کشور را ندارد و حل معضلات جامعه در چارچوب نظام اسلامی ناممکن است. گرانی، فقر، تبعیض و بیداد نتایج طبیعی حکومت اسلامی است.

برای خاتمه دادن به اسارت ایران و ایرانیت، برای نقطه پایان گذاشتن بر فقر و گرسنگی و تحقیر انسان و انسانیت بایستی کاری کرد کارستان!

 

ملت ایران از فقر ، گرانی و بیداد اسلامگرایان بجان آمده اند و چشم انداز انفجارهای خودبخودی توده ای در آینده ای نزدیک نامحتمل به نظر نمی رسد.

رژیم را باید ساقط کرد، ملاها را به حوزه ها فرستاد و برای اینکار آدرس شناخته شده برای کسب داد، نان، آزادی و معیشیت شایسته ملت ایران، خیابانها ، جنبش خیابانی و اعتصاب ملی است.

فتیله جنبش خیابانی و اعتصابات ملی دیر یا زود  روشن خواهد شد و به نظر می رسد که گرانی افسارگسیخته، راه جنبش های اجتماعی کارگران، زنان و دانشجویان را برای خیز دوباره فرش می کند.

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

تصویر اقبال اقبالی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با درود به شما و سپاس از پیشنهاد سازنده تان Lachin گرامی.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای اقبال اقبالی... بعد از ساقط شدن رژیم , آخوندها را نبایستی به حوزه ها برگرداند.. بلکه بیل و کلنگ به دست این قشر مفت خور که هیچ تولیدی در عرض این صد سال در این مملکت نکرده اند داد تا در تعمیرات حیاتی مملکت شرکت بکنند و بعد خدمت نظام وظیفه به مدت 2 سال را برایشان اجباری بکنند تا بفهمند میهن پرستی یعنی چه. پول های دزدیده شدۀ آقایان هم بایستی به صاحبان اصلی یعنی ملت ایران باز گردانند. طبقۀ به اصطلاح (( روشنفکر )) این قشر مفت خور ها مثل آقای بنی صدرها .. به یک مصاحبۀ تلویزیونی کشیده شوند و وجود خدا , این دیکتاتور کیهانی, را از نظر علمی ثابت بکنند و یا توضیحاتی در بارۀ (( اقتصاد )) توحیدی شرح بدهند و یا توضیح دهند که چرا جایرۀ نوبل در اقتصاد به ایشان تعلق نگرفت...به امید دیدار هر چه زودتر آخوندهای بیل بدست...