خاله الکسیس هم رفت جزو «دژمنان» نظام
05.03.2021 - 08:29

 

 

  سال اول انقلاب یعنی سال 58 محرم یک باره عوض شد. برای اولین بار بجای تو سر زدن و سینه زدن تظاهرات بپا شد. این که بارها گفته بودم خمینی اگر اراده میکرد میتوانست حتا دین اسلام شیعی را تغییر ماهیت بدهد یکی اش همین تغییر مراسم محرم بود که با کمترین زحمتی آنرا انجام داد و جماعت لبیک گفت. 

یکی از شعارها در تظاهرات محرم آن سال این مضمون را داشت: «مرگ بر سه مفسدین ... کارتر و سادات و بگین». در کنار خیابانی که ایستاده بودم نیز جمعیتی بودند که مثل من تماشا میکردند و برخی همزبان با دسته تظاهرات شعارها را تکرار میکردند. مرد میانسالی کنارم ایستاده بود که معلوم بود مثل بسیاری دیگر نمیدانست انور سادات و مناحم بگین و جیمی کارتر که بر علیه او شعار میدهند چه کسانی هستند و شعاری که میدهند چه معنایی دارد. مرد میانسال همچنان با لحنی که بنظرم عجیب میآمد شعار میداد : مرگ بر سه مفسدین کارته و سارا رو بگین! از او پرسیدم این که میگی یعنی چی؟  با چهره ای متفکر به چهره جوان من نگاه کرد و اینطور توضیح داد: «کارته» رئیس جمهور آمریکاست با سارا زنا کرده.. اینا همه زناکارن. گفتم پس «بگین» کی هست؟ گفت نه.. متوجه نشدی، میگه مرگ بر سه مفسدین کارته و سارا رو بگین.. یعنی  به کارته و سارا بگین که مرگ شون رسیده. گفتم آها! دیگر نپرسیدم اینها که میشوند دو تا پس سه مفسدین اشاره به چیست؟

وقتی جنگ شد حضرات از همان آغاز هم میخواستند جنگ را تا برافراشتن پرچم اسلام بر فراز کرملین و کاخ سفید ادامه بدهند و شوخی هم نداشتند. امروز هم بدون خجالتی میگویند که میخواهند کاخ سفید را حسینیه کنند. انصاف را که اگر داعش جای اینها بود کاخ سفید را خراب میکرد باز اینها یک استفاده بهینه از آن میخواهند بکنند. آیا این جای قدر دانی ندارد!؟

 امروز اما صف دشمنان فحش خور و «مرگ بر» خور رسیده به بانو الکسیس تگزاس. والله من هرگز ویدیویی از این «بانو» ندیده ام (نمیخوام جانماز آب بکشم دوران نوجوانی و جوانی ام آنچنان بود که جوانان امروز) اما با نامش و حرفه اش کاملا آشنایی دارم دلیل آنهم این که در فضای مجازی در مورد شغل و حرفه اش بارها و به مناسبت شنیده ام. من برای اندازه گیری نبض جامعه به فضای مجازی، در تلگرام و فیسبوک و کانالهای انتقادی و جوک نظر عمومی جامعه را در مورد حکومتیان مورد مطالعه قرار میدهم. از لابلای جوک ها و متلکها میتوان به میزان اعتراض مردم به نابسامانی ها و ناملایمات پی برد و دید که انگشت اتهام چه کسانی را هدف میگیرد. در همین فضا بود که اولین بار با عنوان «خاله الکسیس» و «عمو جانی»  آشنا شدم. کم کم فهمیدم که باید شخصیت های پورنوگرافی باشند. عکس «عمو جانی» را بعدها در بسیاری از جوکهای انتقادی دیدم که گاه به سلیقه کسی که پست میگذاشت تکه های خنده داری می ساختند.

اگر در خیابانهای اروپا از مردم بپرسید جانی سیز و الکسی تگزاس کیست کسی نمی شناسد. اما در ایران این دو توانسته اند پایه های رژیم را بلرزانند و رژیم نمیتواند واکنش نشان ندهد تا جایی که در روزنامه جام جم و برنامه تلویزیون کشوری هم بحث آن به میدان آمده است. اخیرا خواننده ساسی مانکن با الکسیس تگزاس یک موزیک ویدو تهیه کرده است که اگر این ویدیو را یک خواننده سوئدی یا انگلیسی ساخته بود شاید هرگز به گوش هیچ یک از مقامات این کشورها نمیرسید. اما تصور نمیکنم در جمهوری اسلامی مقامی وجود داشته باشد که از وجود این ویدیو حتا قبل از پخش آن آگاه نشده باشد و پایه اعتقادات دینی اش نلرزیده باشد. 

با این اوضاع، مطمئنم اگر کسی بخواهد در محرم بجای قیمه پلو خورشت بادمجون نذر کند پایه های اعتقادی حضرات مورد هجوم قرار میگیرد و وزارت اطلاعات نذر کننده را برای ادای توضیحات خواهد خواست که رابطه بادمجون با شهادت امامحسین را شرح دهد. 

 

 

 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

محسن کردی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما