گزارش سرویس اطلاعاتی آلمان درباره تشدید اقدامات خرابکارانه عوامل جمهوری اسلامی در آلمان

سرویس اطلاعاتی آلمان (ب‌ان‌د BND) در برلین در گزارشی ۱۳۶ صفحه‌ای یافته‌های جدید از فعالیت‌های ضدامنیتی و خرابکارانه جمهوری اسلامی ایران و عوامل آن در کشور آلمان منتشر کرده است.

 

روزنامه «اورشلیم پست» می‌نویسد بر اساس گزارش سرویس‌ اطلاعاتی برلین حضور حامیان جمهوری اسلامی و گروه‌های تروریست نظیر حماس، حزب‌الله و اخوان‌المسلمین در این ایالت در سال ۲۰۲۰ افزایش یافته است.

در این سند تأکید شده تعداد عوامل و وفاداران جمهوری اسلامی که در حوزه‌های مختلف به دنبال دستیابی به اطلاعات محافظت‌شده آلمان هستند افزایش پیدا کرده بطوری که شمار آنها از ۴۰ نفر در سال ۲۰۱۹ میلادی به ۵۰ نفر در سال ۲۰۲۰ رسیده است.

 

سرویس امنیتی برلین گزارش داده رژیم ایران با مشارکت روسیه و چین علیه آلمان جاسوسی سایبری می‌کند. در بخشی از این گزارش تأکید شده «اخیراً یک کارزار عمده حملات سایبری کشف شد که در آن کارمندان شرکت‌های آلمانی پیشنهادات جعلی شغلی از طریق ایمیل‌های فیشینگ دریافت می‌کرده‌اند.»

سرویس‌های اطلاعاتی آلمان احتمال داده‌اند یکی از دلایل افزایش عملیات سایبری رژیم ایران افزایش تنش‌های سیاسی در منطقه خلیج فارس است. آنها می‌گویند جمهوری اسلامی با تولید انواع بدافزار برای به دست آوردن اطلاعات سیاسی و اقتصادی از آلمان «منافع اساسی» دارد و بخشی از این اطلاعات را برای «دور زدن تحریم‌ها» استفاده می‌کند.

پایگاه خبری «نشنال اینترست» نیز در گزارشی در همین ارتباط می‌نویسد وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی، سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی قدس سپاه پاسداران در لیست جاسوس‌های خارجی فعال در آلمان قرار دارند.

در این گزارش به شناسایی و دستگیری اسدالله اسدی دیپلمات‌- تروریست جمهوری اسلامی اشاره شده که سرویس‌های امنیتی آلمان نقش بزرگی در ردیابی او و همکارانش داشتند.

گزارش آژانس امنیتی برلین دو هفته پس از آن منتشر شده که دفتر «حفاظت از قانون اساسی» در ایالت بایرن در گزارشی شواهدی ارائه داد که آشکار می‌کند رژیم ایران جهان را در مورد ماهیت برنامه هسته‎‌ای خود گمراه کرده و فریب می‌دهد.

بر اساس این گزارش، دستگاه اطلاعاتی رژیم ایران همچنین «در حال تجسس و مقابله با گروه‌های مخالف در داخل و خارج کشور است» که نشان می‌دهد رهبری جمهوری اسلامی همچنان نظارت بر فعالیت مخالفانش را که در خارج از کشور زندگی می‌کنند در اولویت فعالیت‌های جاسوسی خود دارد.

منبع: 
کیهان لندن
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: