آخرین گزارش از وضعیت زندانی سیاسی مریم اکبری منفرد زندان سمنان
03.06.2021 - 10:08

خبرهای رسیده حاکی از افزایش فشار از جانب وزارت اطلاعات بر روی زندانی سیاسی مریم اکبری منفرد در تبعید در زندان سمنان است.

به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام، چهارشنبه ۱۲ خرداد۱۴۰۰، زندانی سیاسی مریم اکبری منفرد در زندان سمنان همچنان زیر فشارهای عوامل این زندان بدستور وزارت اطلاعات بسر می برد.

به گزارش منابع موثق مریم اکبری را همراه با چند زندانی با جرائم عادی در یک اتاق ۴ متری محبوس کرده و هواخوری وی را هم قطع کرده‌اند.

عوامل زندان به دستور وزارت اطلاعات، زمان ملاقات این زندانی با خانواده اش را که پس از طی کیلومترها برای دیدار او میروند، محدود کرده اند. این اقدامات و محدودیت ها موجب اعتراض خانواده وی گردیده است.

علاوه بر این، عوامل زندان، زندانیانی که همراه با زندانی سیاسی مریم اکبری در یک اتاق هستند، را احضار و تهدید کرده و به آنها گفته اند که نباید با وی صحبت کنید و آنها را حتی از اولیه ترین مناسبات انسانی منع کرده اند.

به این ترتیب، وزارت اطلاعات از طریق رئیس و عوامل خود در زندان سمنان، در پی افزایش فشارهای هر چه بیشتر و شکنجه های روحی – روانی بر روی این زندانی سیاسی است.

این زندانی سیاسی که مادر سه فرزند است، پس از ۱۲ سال حبس و زندان بدون یک روز مرخصی درمانی، روز سه شنبه ۱۹ اسفندماه ۱۳۹۹ بصورت ناگهانی و با اعمال خشونت از زندان اوین به زندان سمنان تبعید شد.

همچنین بنابر خبری که روز ۲۹ اردیبهشت در هفتادمین روز تعبید، درباره این زندانی سیاسی منتشر شد؛ پرونده او مستقیما از طرف وزارت اطلاعات دنبال و دیکته میشود و وزارت اطلاعات درباره پرونده این زندانی سیاسی اختیار کامل دارد و اجازه هیچگونه رسیدگی به خواسته های وی را نمی دهد.

مریم اکبری منفرد در تاریخ ۱۰ دیماه ۱۳۸۸ و پس قیام عاشورای سال ۸۸ در تهران بازداشت شد و در خردادماه سال بعد توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی به ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم گردید.

اتهام این زندانی سیاسی «عضویت در سازمان مجاهدین خلق ایران» عنوان شده است. اتهامی که خودش هیچگاه آن را نپذیرفت.

مریم اکبری روز چهارشنبه ۲۱خرداد۹۹، برای تفهیم اتهام در پرونده جدید به شعبه دوم دادسرای زندان اوین احضار شد. این پرونده جدید، به دلیل شعار دادن علیه «جمهوری اسلامی» در شب ۲۲بهمن در بند زنان گشوده شد.

مریم اکبری منفرد پس از حدود ۹ ماه شکنجه و بازجویی و حبس در یکی از سلول‌های انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین، به زندان گوهردشت منتقل گردید و از اردیبهشت ۹۰ به زندان قرچک ورامین منتقل شد. وی در بند متادون و بند زنان زندان اوین از مهرماه ۸۹ در زندان رجایی شهر تحمل حبس می‌کرد و در اردیبهشت ۹۰ به زندان قرچک ورامین منتقل شد. اما پس از اعتراضات مکرر به بند زنان زندان اوین منتقل گردید.

دو برادر مریم اکبری منفرد در سال‌های ۶۰ و ۶۳ به اتهام ارتباط و عضویت در سازمان مجاهدین خلق ایران، اعدام شدند. برادر کوچکتر و یک خواهرش نیز در تابستان سال ۶۷ در قتل عام زندانیان سیاسی اعدام شدند.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

کانون حقوق بشری نه به زندان
کانون حقوق بشری نه به زندان - نه به اعدام

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما