بشار اسد عامل اسرائیل است !

ارتش آزاد سوریه مجدداً در این گزارش آورده است که همچنان معتقد است یک تن از سرداران سپاه پاسداران ایران در این انفجار کشته شده است اما شایعه مرگ قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس در اقدامی هماهنگ از سوی رسانه های اسرائیلی برای منحرف کردن افکار عمومی مطرح شده است.

حاشیه های انفجار دمشق ادامه دارد

ارتش آزاد سوریه مجدداً در این گزارش معتقد است یک تن از سرداران سپاه پاسداران ایران در این انفجار کشته شده است اما شایعه مرگ قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس در اقدامی هماهنگ از سوی رسانه های اسرائیلی برای منحرف کردن افکار عمومی مطرح شده است.

«ارتش آزاد سوریه» در یکی از وب سایت‌های خود به نام «آزادی برای سوریه» اخیراً جزئیات بیشتری را از انفجار خبر آفرین ساختمان امنیت ملی سوریه منتشر کرده است .

در این انفجار پنج تن از عالی‌ترین مقامات امنیتی و دفاعی سوریه از جمله آصف شوکت وزیر دفاع آن کشور و آن طور که ارتش آزاد سوریه مدعی است یکی از سرداران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کشته شده‌اند.

ارتش آزاد سوریه مجدداً در این گزارش آورده است که همچنان معتقد است یک تن از سرداران سپاه پاسداران ایران در این انفجار کشته شده است اما شایعه مرگ قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس در اقدامی هماهنگ از سوی رسانه های اسرائیلی برای منحرف کردن افکار عمومی مطرح شده است.

آنچه که از این گزارش بر می‌آید این است که چنانچه ادعاهای ارتش آزاد سوریه صحت داشته باشد، نه تنها جمهوری اسلامی، چین و روسیه بازیگران اصلی بحران در سوریه نیستند بلکه نقش آن‌ها و به خصوص نقش جمهوری اسلامی تنها محدود به سیاهی لشکر و عاملی برای انحراف افکار عمومی است.

این سازمان اپوزیسیون نظامی سوریه در همین گزارش مدعی است که عمر سلیمان (رئیس سازمان اطلاعات و امنیت سابق مصر)، بن عویز شامیر (رئیس بخش اطلاعات خارجی شاباک که به آن شین بت هم می‌گویند و سازمان اطلاعات و امنیت داخلی اسرائیل می‌باشد) و معاون رئیس اطلاعات ترکیه نیز جزو کسانی بودند که در انفجار ساختمان امنیت ملی در دمشق به قتل رسیده‌اند.

آن چیزی که ادعای ارتش آزاد سوریه را اهمیت می‌بخشد این است که مرگ تمامی این افراد به اضافه مقامات امنیتی سوریه که در این انفجار به قتل رسیدند با سناریوهای مختلف درست در یک روز و دو روز بعد از این انفجار اعلام شده است.

 

جسد عمر سلیمان, رئیس اطلاعات سابق مصر که اعلام شده در آمریکا سکته قلبی و فوت کرده است

در گزارش ارتش آزاد سوریه عکسی از به قتل رسیدن عمر سلیمان در اثر انفجار دمشق در رد ادعاهای شبکه های خبری مصر که بدون دادن توضیحات اضافی تنها مدعی شده‌اند که عمر سلیمان در آمریکا سکته قلبی و فوت کرده است انتشار یافته است و در ادامه آورده‌اند که نیروهای امنیتی سوری بیمارستانی را در نزدیکی محل انفجار تخلیه کرده و به سرعت اجساد مقتولین را به آنجا منتقل کردند و پس از آن از طریق بندر طرطوس این اجساد را به آمریکا و اتریش منتقل می‌کنند.

در ادامه همین گزارش به خبر تکمیلی سایت المختصر نیز استناد شده است که بیمارستان آمریکایی کلیفلند اعلام کرده است که جسد عمر سلیمان را سوخته و متلاشی تحویل گرفته است.

در همان روزی که شبکه های مصر مدعی شدند عمر سلیمان در اثر سکته قلبی در آمریکا جان باخته است اسرائیل نیز مدعی شد که شامیر در شرایط نامعلومی در اتریش به قتل رسیده است. ارتش آزاد سوریه ضمن تاکید بر اینکه تمامی این افراد یکجا و در انفجار جلسه مقر امنیت ملی دمشق به قتل رسیده‌اند مدعی شد که کانال المنار وابسته به حزب الله اولین کانالی بود که حتی قبل از دولت سوریه و ارتش آزاد سوریه خبر انفجار مقر امنیت ملی سوریه را پخش کرده و سید حسن نصر الله در پی این خبر به سرعت از مواضع ضد اسرائیلی بشار اسد تعریف و تمجید کرد.

 ارتش آزاد سوریه این واکنش عجولانه سید حسن نصر الله را در این راستا تعبیر کرد که رهبر حزب الله با ترس از اینکه مبادا خبر به قتل رسیدن یکی از مقامات امنیتی اسرائیل در کنار مقامات وابسته به بشار اسد منجر به خدشه دار شدن وجهه حزب او گردد دست به ایراد چنین سخنانی زده است.

جدا از اینکه در صورت صحت ادعاهای ارتش آزاد سوریه مقامات امنیتی اسرائیلی در کنار بشار اسد و در این اوضاع بحرانی در سوریه مشغول به چه کاری هستند، این خبر نه چندان پخش شده از این جهت حائز اهمیت است که جمهوری اسلامی بیش از نیمی از مخالفان خود را به اسم ارتباط‌های وهمی با اسرائیل سرکوب می‌کند در صورتی که این نظام خود ارتباط‌های تنگاتنگ و آن هم به شکلی غیر متعارف با اسرائیل دارد.

برگرفته از: 
ایمیل رسیده
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
نوشته های جناب دکتر کاوه احمدی علی آبادی ؛ جای حرف دارد .بنظر من اطلاعات تزریقی جمهوری اسلامی است.