هر گز این نظام را نمیتوان بصورت مسالمت آمیز سرنگون کرد

بازهم سخنی دیگر با دوستان مدافع باز گشت سلطنت و با برخی از دوستان چپ و جمهوریخواه که پروژه ائتلاف واتحاد برای تحقق دموکراسی با رضا پهلوی همراه شدند ویا قرار است وارد ائتلاف برای " گذار مسالمت آمیز"!؟
بازهم سخنی دیگر با دوستان مدافع باز گشت سلطنت و با برخی از دوستان چپ و جمهوریخواه که پروژه ائتلاف واتحاد برای تحقق دموکراسی با رضا پهلوی همراه شدند ویا قرار است وارد ائتلاف برای " گذار مسالمت آمیز"!؟ از این نظام واستقرار یک نظام مبتنی بر دموکراسی و سکولار وارد ائتلاف شوند در مرکز این پروژه همانطور که اشاره کردم براندازی مسالمت آمیز و استقرار دموکراسی قرار دارد. من در مورد "گذار مسالمت آمیز" از این نظام چند بار نظرم را نوشتم که چنین نوع گذار غیر ممکن بوده ومطمئن هستم هر گز این نظام را نمیتوان بصورت مسالمت آمیز سرنگون کرد.اگر واقعا میخواهید از این نظام گذار نماید حتمی و قطعا باید درست شبیه مجاهدین که بدرستی اعلام میکنند " تنها راه قیام مسلحانه توده ای" میباشد واقعا اگرفکر میکنید میتوانید بدون حداقل " مقاومت مسلحانه" ویا دفاع مسلحانه این رژیم را از بین ببرید و خود را جایگزین حکومت کنید خیالی و رویائی بیش نیست و متحمل هزینه سنگینی خواهید شد تجربه مجاهدین جلوی همه ماست
اما سخنی با دوستان مدافع باز گشت سلطنت
چه پادشاهی خوب باشد و چه بعد برگشت ناپذیر میباشد. سلطنت برای بازگشت علاوه بر اینکه باید ازسد نظام اسلامی که نه رحم و مروت سرش نمیشه ونه تسلیم میشود بگذرد؛ همزمان از سد مجاهدین؛ چپ ها؛ جمهوریخواهان؛ ملی مذهبی؛ جبهه ملی ؛ اصلاح طلبان ؛ تحول طلبان و همه و همه مخالف بازگشت سلطنت هستند فکر میکنید هیج آدم عاقلی میتواند منکر دلایلی که من نوشتم باشد؟ عرض کردم بحث من نیکی وبدی نظام پادشاهی نیست بحث عملی بودن آن میباشد که به یک درصد هم نمیرسد وشانسی ندارد مطمئن باشید صرفنظر از پایگاه اجتماعی معیین در داخل وبیشتر در خارج کشور مدافعان نظام سلطنت و امکان فروپاشی نظام ویا حتی انقلاب خونین ویا بقول شما مسالمت آمیز.
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

تصویر نظرات رسیده

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
Hossein Arghavani
من با گذار مسالمت امیز از استبداد دینی موافقم. می توان با قدرت ملت این نظام را بطور مسالمت امیز وادار به اصلاحات ساختاری نمود.
تصویر نظرات رسیده

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
Esmail Zargarian

شورای مدیریت گذار وتعداد ی از فعالین سیاسی از اعضای سابق سازمان اکثریت و اعضای سابق حزب توده ایران را میتوان نام برد اسامی را زیاد است اما اخیرا بعنوان مثال این مقاله دوست
تصویر نظرات رسیده

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب کدام چپ و جمهوری خواه طرفدار اتحاد با سلطنت طلبان هستند؟؟ ممنون میشوم؟اکر ذکر نامفرمایید