۶۶ اعدام از انتصاب تا تنفیذ آیت الله اعدام رئیسی
03.08.2021 - 21:56

خامنه‌ای روز جمعه ۲۸خردادماه ۱۴۰۰ در یک نمایش انتخاباتی، ابراهیم رئیسی را بعنوان سیزدهمین رئیس جمهور، به کرسی نشاند. امروز سه‌شنبه ۱۲ مردادماه ۱۴۰۰، خامنه‌ای حکم ریاست جمهوری رئیسی را باصطلاح تنفیذ کرد.

کارنامه و سوابق ابراهیم رئیسی بعنوان آیت الله اعدام، بر عموم مردم ایران روشن است. در کارنامه سیاه و ننگین رئیسی، لیست اسامی بیشمار زندانیان سیاسی قرار دارد که در قتل عام ۶۷ بدست همین جنایتکار، اعدام شده‌اند.

از روزی که ابراهیم رئیسی توسط خامنه‌ای به کرسی ریاست جمهوری نشست (۲۸خرداد ۱۴۰۰) تا امروز (۱۲مرداد۱۴۰۰) در مدت زمانی کمتر از دوماه، دستکم ۶۶ زندانی در زندانهای جمهوری اسلامی اعدام شده اند. خبر بسیاری از این اعدامها در رسانه های حکومتی اعلام و منتشر نشده است و چرخه کشتار و اعدام در این نظام در سکوت رسانه‌ای در جریان است.

از امروز رئیسی ریاست خود را بر قوه مجریه حاکمیت دیکتاتوری آغاز کرد و روحانی از پاستور خارج شد. در این نظام در ماهیت تفاوتی بین روحانی و رئیسی نیست. این را در قیام دی ماه ۹۶ مردم ایران در تهران با شعار «اصلاح طلب اصولگرا دیگه تمومه ماجرا» به ثبت داده‌اند. اینک بازی اصلاحات و اعتدال و یا اصولگرا در این نظام مهر پایان خورده است. اما نام رئیسی بعنوان «آیت الله اعدام» زبانزد مردم ایران است.

دستگاهها و نهادهای اطلاعاتی و امنیتی و انتظامی، برای مراسم تنفیذ و تحلیف رئیسی، در وحشت از شکل گیری هرگونه اعتراض مردمی بطور خاص در تهران، دست به اقدامات مختلفی زدند؛

حسین رحیمی فرمانده پلیس تهران روز دوشنبه ۱۱مرداد گفته بود: «در روز‌های تنفیذ و تحلیف رئیسی، در برخی خیابان‌های تهران، محدودیت تردد اعمال می‌شود. در این چند روز، طرح‌های ویژه ایست و بازرسی و کنترل‌های نامحسوس و اطلاعاتی نیز اجرا خواهد شد. برای فردا (مراسم تنفیذ) محدودیت‌های ویژه ترافیکی در محدوده خیابانهای، ولیعصر، جمهوری، خمینی و کارگر از ساعت ۹ صبح تا حدود ۱۳ اجرا می‌شود. برای روز ۱۴مرداد (مراسم تحلیف) نیز برنامه ویژه‌ای در نظر داریم، در محدوده اطراف مجلس و خیابان‌های منتهی به میدان بهارستان، از ساعت ۱۳ طرح‌های ویژه ترافیکی و انتظامی اجرا می‌شود و تردد از ساعت ۱۶ تا ۱۹ به کل در محدوده‌های مدنظر ممنوع خواهد بود».

اگر چه آیت الله اعدام، در یک فضای امنیتی و پلیسی بر کرسی ریاست جمهوری نشست، اما پاسخ او را مردم ایران در اعتراضات سراسری خود در شهرهای مختلف از روز ۲۴ تیرماه، بروشنی و با صدای بلند با شعارهای «مرگ بر خامنه‌‌ای» و «مرگ بر دیکتاتور» داده اند.

بنای مخروبه و عنکبوتی که خامنه‌ای و پاسدارانش و همین جلاد با سرکوب و اعدام و چپاول برای خود ساخته‌اند، دوام چندانی نخواهد آورد و رئیسی نیز با توفانهای پی در پی اعتراضات مردمی که دیگر چیزی برای از دست دادن ندارند، روبرو خواهد شد.

 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

کانون حقوق بشری نه به زندان - نه به اعدام

مطالب مرتبط:

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما