اعتراض به دستگیری توماج‌صالحی باهم آهنگی «سوراخ موش»

سه روز از دستگیری توماج صالحی خنیاگر اندیشمند، متعهد و سلحشور می گذرد و به نظر می رسد که دست اندرکاران حکومت اسلامی برآنند تا صدای توماج، که آئینه قطره ای از دردهای جامعه ایران است، را خاموش کنند.
سران رژیم که در سوراخ موش های خود پنهان اند و با اتکاء به سرنیزه حکومت می کنند، همانند همه نظام های استبدادی و دیکتاتوری، از اندیشه های مردمی، فرزانگی شهروندان، دفاع سلحشورانه از کرامت انسانی و آزادیخواهی

 

 

 

 

سه روز از دستگیری توماج صالحی خنیاگر اندیشمند، متعهد و سلحشور می گذرد و به نظر می رسد که دست اندرکاران حکومت اسلامی برآنند تا صدای توماج، که آئینه قطره ای از دردهای جامعه ایران است، را خاموش کنند.
سران رژیم که در سوراخ موش های خود پنهان اند و با اتکاء به سرنیزه حکومت می کنند، همانند همه نظام های استبدادی و دیکتاتوری، از اندیشه های مردمی، فرزانگی شهروندان، دفاع سلحشورانه از کرامت انسانی و آزادیخواهی هراس دارند.
ترس حکومتی ها هنگام دستگیری توماج ( روز دوشنبه)، و شرکت گروه 12 نفره در آدمربائی آشکار بود. آنها نشانی از انسانیت و جوانمردی ندارند و برای شکستن مقاومت اسیر، از کثیف ترین شیوه های ضد انسانی استفاده می کنند.
مسئولان حکومتی در آزادی این خواننده جوان تعلل کرده، از یاران توماج و مدافعان آزادی دعوت می شود تا با حضور در جامعه، صدای توماج باشیم (مراکز رفت و امد مردم، میدان های شهرها، استادیوم های ورزشی، باشگاه ها، اتوبوس ها، متروها، .. )، و باهم خوانی آهنگ « سوراخ موش » (مانیفست رپ 45اعتراضی) و پخش آن از گوشی های تلفن، پشتیبانی خود از توماج، و خواست آزادی او را نشان دهیم.
برای آزادی سخن، برای آزادی اندیشه، برای ازادی هنر،
برای آزادی ایران و ایرانی بدون زندان و زندانیان، و برای آزاد توماج،
صدای او باشیم؛
همانگونه که او صدای ما بود!
اقبال اقبالی
چهارشنبه ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۱

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

تصویر نظرات رسیده

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
Hoas Asadi
آنها با کار احمقانه دستگیری جوان هنرمند توماج دو اشتباه بزرگی را مرتکب شده اند .
۱- خود مجبور خواهند شد ، زودتر از همگان سوراخ موشی انتخاب کنند.