فراخوان براي گردهمایی مقابل دادگاه حميد نوري در استكهلم - دادخواهان خاوران

ما به عنوان بخشی از خانواده جان باختگان که در نهاد "دادخواهان خاوران" گرد آمده ایم، هم زمان با شرکت سه تن از اعضای خانواده هاي جان باختگان؛ صديقه حاج محسن (خواهر حسین حاج محسن) و لاله بازرگان (خواهر بیژن بازرگان) در روزهای ۲۵ و ۲۶ مهر (18 و19اکتبر) و هم چنین عصمت طالبی (خواهر عادل طالبی) در روز ۶ آبان (۲۸ اکتبر) كه به عنوان شاكي در برابر دادگاه استکهلم قرار مي گيرند، در روزهای ١٧ و ١٨ اکتبر مقابل دادگاه این جنایت کار در استکهلم گرد هم می آئیم
 
حمید نوری یکی از مجریان اصلی فاجعه كشتار زندانيان سياسي در تابستان ٦٧ در چنگ عدالت گرفتار شده است. او نماینده حکومتی است که رئیس جمهورش ابراهیم رئیسی یکی از تصمیم گیرندگان اصلی و عضو هیئت مرگ بوده است.
محاکمه نوری در نفس خود پیام اجرای عدالت را دارد و طلیعه امید را در دل‌ها زنده کرده است. ما به عنوان بخشی از خانواده جان باختگان که در نهاد "دادخواهان خاوران" گرد آمده ایم، هم زمان با شرکت سه تن از اعضای خانواده هاي جان باختگان؛ صديقه حاج محسن (خواهر حسین حاج محسن) و لاله بازرگان (خواهر بیژن بازرگان) در روزهای ۲۵ و ۲۶ مهر (18 و19اکتبر) و هم چنین عصمت طالبی (خواهر عادل طالبی) در روز ۶ آبان (۲۸ اکتبر) كه به عنوان شاكي در برابر دادگاه استکهلم قرار مي گيرند، در روزهای 18 و19اکتبر مقابل دادگاه این جنایت کار در استکهلم گرد هم می آئیم تا به سهم خود صدای حق طلبانه خانواده جان باختگان را در دستیابی به حقیقت برای اجرای عدالت پر طنین تر نمائیم.
ما «دادخواهان خاوران»، از دیگر خانواده‌های دادخواه، فعالان سیاسی، مدنی و حقوق بشری می‌خواهیم و انتظار داریم که با شرکت خود در این گردهمایی جنبش دادخواهی را تقویت کنند.
دادخواهان خاوران
۱۹ سپتامبر ٢٠٢١
Kan være et billede af blomst og tekst
 
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: