اولین خبرها از توماج صالحی، فرزند شجاع میهن در سیاهچال سپاه

منابع نزدیک به خانواده توماج صالحی، خواننده رپ معترض به جمهوری اسلامی، به ایران اینترنشنال گفتند او از سوی اطلاعات اصفهان بازداشت شده و آنها به شدت نگران جان این رپر معترض در زندان‌اند. بر اساس اطلاعات رسیده به ایران اینترنشنال، توماج صالحی که از یک هفته پیش و ۲۱ شهریورماه در بازداشت به‌سر می‌برد، در حال حاضر در زندان مرکزی اصفهان محبوس است.

 

همزمان امیر رئیسیان، وکیل توماج صالحی گفت هنوز به طور رسمی درباره اتهام وارده به این خواننده اطلاع‌ دقیقی داده نشده، «اما به صورت غیررسمی به پدرش گفته شده اتهام توماج تبلیغ علیه نظام است».

رئیسیان روز دوشنبه ۲۹ شهريور به وب‌سایت رویداد۲۴ گفت توماج صالحی ساکن شاهین‌شهر در استان اصفهان ساعت ۹ شب ۲۱ شهریور بازداشت شده و بر اساس اطلاعات به دست آمده، پرونده او در دادسرای همین شهر ثبت شده است.

این وکیل دادگستری اضافه کرد که موکلش فعلا ممنوع‌الملاقات است و تاکنون تماسی با خانواده خود نداشته است.

رئیسیان ادامه داد به دنبال پیگیری‌ها در دادسرای شاهین‌شهر، «به ما گفته شد روز‌های آتی مراجعه کنیم و هنوز نمی‌دانیم چه قراری صادر شده و اگر قرار بازداشت بوده، قرار صادره برای توماج چند روزه است.»

پیشتر سازمان عفو بین‌الملل در بیانیه‌ای خواستار آزادی بی قید و شرط توماج صالحی شد و اعلام کرد این هنرمند «تنها به خاطر استفاده از حق آزادی بیان خود بازداشت شده است».

توماج صالحی با ترانه‌های رپ خود علیه جمهوری اسلامی از جمله «ترکمنچای» و «سوراخ موش» و «نرمال» شناخته می‌‌شود. این خواننده رپ ایرانی ترانه‌ای را نیز در اعتراض به طالبان خوانده است.

 

 

 

 

بازداشت صالحی واکنش‌های گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی داشت. شاهزاده رضا پهلوی در صفحه توییتر خود نوشت: «آثار توماج صالحی و شیدای همدانی، تبلور هنری اعتراضات سراسری است، و محبوبیت‌شان، نشانه فراگیری گفتمان براندازی.»

او ادامه داد این خوانندگان «شجاعانه صدای دی و آبان و خوزستان شدند و بازداشت‌شان، صدای شجاعت، ایران‌دوستی و آزادی‌خواهی‌شان را بلندتر کرد.»

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: