رفتن به محتوای اصلی

آغاز پیک ششم کرونا و گسترش ابتلا و مرگ و میر کرونایی
18.10.2021 - 08:52

روزنامه ستاره صبح به نقل از  محمدرضا محبوب‌فر عضو انجمن علمی بهداشت می‌نویسد: «وزیر بهداشت از آغاز پیک ششم کرونا در کشور خبر می‌دهد. اما از سوی دیگر عادی‌انگاری می‌کند و عنوان می‌کند از هفته آینده مکان‌هایی مانند نماز جمعه بازگشایی می‌شود.»

به گفته محبوب‌فر: «در شرایط کنونی واکسن‌های سینوفارمی توسط دولت وارد شده و بازار را اشباع کرده است. اما تنها ایمنی ۵ درصدی ایجاد کرده است.»

او از رئیسی و وزیر بهداشت وی عین‌‌اللهی می‌پرسد: «رئیسی و عین‌اللهی عنوان می‌کنند باید واکسیناسیون ادامه پیدا کند. اما همچنان ابهامات زیادی درباره واکسیناسیون وجود دارد.»

تصمیم به بازگشایی مدارس علی‌رغم شروع زودرس پیـک ششم کرونا

با مراجعه به رنگ‌بندی کرونایی شهرهای ایران، روز شنبه ۲۵ مهر، تعداد شهرهای قرمز کرونایی با رشد ۲۸ درصدی مواجه بوده است. طی دو روز گذشته بنا به آمار رسمی، میزان ابتلا به کرونا ۲۰ درصد و موارد بستری ۱۳.۵ درصد افزایش داشته است. این از شروع زودرس پیک ششم کرونا خبر می‌دهد. اما وزارت آموزش و پرورش از بازگشایی مدارس از نیمه آبان ماه خبر می‌دهد.

این تصمیم در حالی ا‌ست که واکسیناسیون بسیاری از دانشجویان و دانش‌آموزان به صورت ناقص انجام شده است. البته بیشتر آنها از واکسن‌های تایید نشده برکت و سینوفارم چینی بوده است.

در واکنش به تصمیم بازگشایی مدارس، محمدعلی محسنی‌بندپی، عضو کمیسیون بهداشت مجلس، آن را اقدامی انتحاری خوانده بود.

مسعود مردانی، عضو ستاد کرونا، با اعلام اینکه در یک قدمی پیک ششم کرونا هستیم گفت: «چه بسا هنوز آمار فوتی‌ها زیاد است. به همین دلیل تا زمانی که ورودی بیمارستان‌ها کم نشود و‌ آی‌سی‌یو‌ها تخلیه نشود، مرگ و میرها همچنان بالا خواهد بود. امروز تعداد بالایی در‌ آی‌سی‌یو بستری هستند. امروز نزدیک به ۵۰۰۰ بیمار در‌ آی‌سی‌یو‌ها داریم.»

وی افزود: «تعداد قابل‌توجهی از بیماران بد حال به بیمارستان مراجعه می‌کنند که بیش از ۵۰ درصد از آنها واکسن تزریق نکرده‌اند.  یا زمان طولانی از دوز دوم آنها می‌گذرد و یا بیماری زمینه‌ای دارند.»

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

ایران کارگر
برگرفته از:
سایت ایران کارگر
سایت ایران کارگر

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.