فساد و رشوه خواری مثل ویروس کرونا همه عرصه های کشور آلوده کرده است

چند روز قبل تصادفی وارد کلاب هاوسی شدم که توسط دانشجویان اصولگرا بنام دانشجویان عدالت خواها ن اداره میشد موضوع اتاق "ردپای ازدواج مصلحتی در سهمیه‌های پزشکی برای خانواده جانبازان" بود وفسادی که در عرصه دانشگاهها از طریق سهمیه جان بازان در عرصه علم دانش رخنه کرده است.
چند روز قبل تصادفی وارد کلاب هاوسی شدم که توسط دانشجویان اصولگرا بنام دانشجویان عدالت خواها ن اداره میشد موضوع اتاق "ردپای ازدواج مصلحتی در سهمیه‌های پزشکی برای خانواده جانبازان" بود وفسادی که در عرصه دانشگاهها از طریق سهمیه جان بازان در عرصه علم دانش رخنه کرده است.درمورد همین موضوع که یکی از مسئولین دانشجویان عدالت خواه که یک جانباز 75 در صدی که از مدافعان خامنه ای بود هم شرکت داشت وشواهد و اسناد زیادی را رو کرد که نشان میداد سهمیه جانبازان در دانشگاهها تبدیل به باند بازی ومنبع کسب در آمد شده در این کلاب هاوس تقریبا هر دو جناح شرکت کننده مدافع نظام یعنی هم اصلاح طلبان و هم اصولگراها بشدت معترض بودند بویژه تشکل دانشجویان عدالت خواه.
فساد و رشوه خواری مثل ویروس کرونا همه عرصه های کشور آلوده کرده است ازفساد اقتصادی بگیرید تا فساد در عرصه علم و دانش بخاطر دارید باند های فروش سوألات کنگور تا باند های جعل مدارک تحصلی در دانشگاه آزا د در همه رشته ها گزارش زیر به فساد در زمینه سهمیه جانبازان اشاره دارد.
ردپای ازدواج مصلحتی در سهمیه‌های پزشکی برای خانواده جانبازان آشکار شد. تا حالا اگر برای گرفتن اقامت یک کشور دیگر مصلحتی ازدواج صورت می‌گرفت معلوم شده است برای قبولی در رشته‌های پزشکی، عده‌ای هم مصلحتی به عقد جانبازی درمی‌آیند و پس از قبولی در رشته پزشکی صیغه طلاق جاری می‌شود. خبری هم طی آن در فضای مجازی پخش شد که : فردی که درصد قابل قبولی «جانبازی» داشته است ۴ دختر داوطلب کنکور را در ازای دریافت نفری ۱۰۰ میلیون تومان به عقد خود درآورده است. به این ترتیب هر ۴ دختر همسر جانباز محسوب شده و با استفاده از این سهمیه در کنکور قبول شده و پس از قبولی طلاق گرفته‌اند. چون هیچ عمل زناشویی بین‌ این افراد صورت نگرفته، قانوناً می‌توانند شناسنامه‌ی المثنی درخواست کنند.
چطور خیلی راحت رشته پزشکی قبول بشیم؟
از روز گذشته ویدیوی جدیدی هم با عنوان «چطوری خیلی راحت رشته پزشکی قبول بشیم؟» در فضای مجازی جنجال جدیدی راه انداخته است. فردی که خودش را مدرس معرفی می‌کند اطلاعاتی در مورد نحوه سوء استفاده از سهمیه جانبازان برای ورود به رشته‌های پزشکی ارایه می‌کند. وی در این ویدیو این‌طور می‌گوید که: «سال گذشته یکی از دانش‌آموزان من با مراجعه به من گفت که می‌خواهم همسر یک جانباز بشوم و از سهمیه فرد جانباز در کنکورم استفاده کنم و بعد از کنکور از آن فرد طلاق بگیرم. این خانم گفت، فرد جانباز مبلغ ۳۰ میلیون تومان از من دریافت می‌کند و پرسید آیا سهمیه ۲۵ درصدی ایثارگری ارزش ۳۰ میلیون تومان را دارد یا نه؟ این خانم بعد از ازدواج با فرد جانباز در کنکور شرکت کردند و در رشته پزشکی در دانشگاه دولتی قبول شده‌اند. من با مشاهده کارنامه قبولی این خانم متوجه شدم که درس زیست را ۴ درصد و زبان انگلیسی را هم منفی زده بودند. بقیه درصدها هم درصدهای بالایی نبود. اگر این خانم سهمیه ۲۵ درصدی را نداشت در هیچ رشته پزشکی و پیراپزشکی در هیچ دانشگاه دولتی و غیردولتی شانس قبولی نداشت،
۴ دهه اعتراض و بیش از ۱۳ هزار پرونده خطای پزشکی...
وقتی معاون آموزشی وزیربهداشت در مردادماه امسال با انتقاد از اینکه بیش از ۶۰ درصد دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی بر اساس سهمیه وارد دانشگاه‌ها می‌شوند، آنها که پیش از این هم نگرانی خود را از سیستم سلامت کشور بیان کرده بودند خواستار رسیدگی مجلس شدند. بحث سهمیه‌ها بیش از ۴ دهه جنجال برانگیز بوده و منجر به اعتراض داوطلبان کنکور و دانشجویان شده و حتی در یکی دو سال اخیر برخی معترضان در مقابل ساختمان مجلس و وزارت با برگزاری تجمعات اعتراضی خواستار پایان دادن به این وضعیت شدند. چرا که آنان معتقدند تخصیص سهمیه در کنکور ضمن این که به اعتبار علمی کشور لطمه می‌زند، نوعی تبعیض و مغایر با عدالت آموزشی است..
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

تصویر نظرات رسیده

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
Esmail Zargarian

غیر از گزارش که از ایران بود .این قسمت "ردپای ازدواج مصلحتی در سهمیه‌های پزشکی برای خانواده جانبازان آشکار شد. تا حالا اگر برای گرفتن اقامت یک کشور دیگر مصلحتی ازدواج